Czy mozna przewieźć leki przez granice??

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy mozna przewieźć leki przez granice??

przez bartix3 15 kwi 2009, 09:05
Witam
Niebawem wyjeżdzam za granicę na wakacje (na 3 tygodnie) do Chorwacji
Jako że to tak długi czas, a regularnie biorę leki.
Rexetin oraz doraźnie Afobam.

Czy Policja, straż graniczna itd może mi te lekarstwa na granicach zarekwirować?
Podobno benzodiazepiny są traktowane jako narkotyk.
Czy muszę mieć na to jakieś papiery aby pokazac Polskiej, CHorwackiej policji jak zaczą szperać?

Troche nie wiem co z tym fantem zrobić
bartix3

Re: Czy mozna przewieźć leki przez granice??

przez moniczka81 15 kwi 2009, 09:23
wiesz nie mam pojęcia za bardzo ale jeśli nie przewozisz jakichś ogromnych ilości to nie powinno być problemu...ja rok temu lecąc samolotem do angli brałam antydepresant i lek nasenny i przy odprawie celnej nie było problemów...

przez LSDisland 15 kwi 2009, 12:23
Do Anglii przewiozłem bez problemu w torbie, ale nikt mnie nie sprawdzał.
Wiem jednak na pewno, że aby wysłać paczkę kurierem w której będą zadeklarowane leki psychotropowe to musisz dopłacić 1000 euro.
Wolny od leków?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bartix3 15 kwi 2009, 15:08
Hmm boję się tego bowiem Chorwacja nie należy do Uni Europejskiej
Podobno są tam bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące narkotyków, nawet do dożywocia.

Mam zamiar wziąśc całe pudełko Rexetinu (30 szt) co dziennie jem jedną sztukę
I listek Afobamu to też 30 sztuk.
Ciekawe czy jak zrobią np rewizję i to znajdą to się przyczepią.
A może jakieś papiery od psychiatry mam wziąść?
Ale z drugiej strony Chorwackie służby graniczne i tak tego papierka nie zrozumieją
Chyba że będą po polsku umieli czytać.

Ech ciężka sprawa.
Zaryzykuje bo nie mam innego wyjścia
Po prostu obawiam się takiego głupiego scenariusza
bartix3

przez linka 15 kwi 2009, 16:01
bartix3, w Chorwacji?? Restrykcyjne przepisy?? Nie no coś ty.....to bałkany są a nie religiny kraj, to nie arabia.......
Pewnie, że wolno jest ci mieć leki...przecież nikt ci aż takiej rewizji nie zrobi....to jest kraj turystyczny i aż tak nikt tam nie sprawdza....nie wieziesz tych leków na handel przecież.....po jednym opakowaniu to luz.

Poza tym, zawsze możesz się bujnąć do urzędu celnego (jesteś z Poznania - więc napewno jakiś tam macie) i albo dowiedzieć się jakie zasady panują na granicy, albo wziąć ze sobą leki w paczce i żeby ci już ją polscy celnicy ostęplowali itd:-)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez betty_boo 15 kwi 2009, 21:42
zgadzam sie z linka, a swoja droga to jestes bardzo przewidujacy
(chyba rzeczywiscie masz nerwice skoro wymysliłes sam taki scenariusz) ja leciałam do irlandii z seroxatem i nawet do głowy mi nie przyszlo że moze byc z tym jakis problem i zeby to komukolwiek zglaszac:)

przez namiestnik 23 kwi 2009, 15:26
Ja też zawsze się zastanawiam czy na granicy mnie nie złapią i nie wsadzą do więzienia. Ale już się nie przejmuję. Pogodziłem się z myślą, że najwyżej mnie zaaresztują. Wiem, że to bez sensu - ale mało to nonsensownych rzeczy jest? Ostatnio aresztowano narkomanów którzy na własną rękę leczyli się metadonem. Więc ryzyko, że nie chcąc zrobić nic złego zostanę zatrzymany jest - tak mi się wydaje. Ale leki muszę mieć.

Nie piszę tego żeby straszyć. Jak będziesz podobny do jakiegoś opryszka albo ktoś gdzieś poda się za Ciebie to też mogą Cię aresztować. Ale to nie powód by nie wychodzić na ulicę. Swoją drogą o takich przypadkach już słyszałem. Ale o aresztowaniu kogoś kto ma tyle leków co na pobyt z ew. zapasem to jeszcze nie słyszałem.

Jak narazie nikt się o leki nie pytał. Wszędzie na lotniskach tylko o tą wodę i ostre przedmioty pytają. Ale na wszelki wypadek wożę leki w bagażu rejestrowanym.

Sortuj wg