Prawo jazdy a leki psychotropowe?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Prawo jazdy a leki psychotropowe?

przez Maciek 09 kwi 2009, 14:24
Witajcie po długim czasie!

Czy można robić Prawo jazdy i jeździć autem biorąc leki psychotropowe?

W styczniu zacząłem kurs i jak było badanie lekarskie to facet, który prowadzi ten kurs a zarazem instruktor (znajomy mamy) poradził mi żebym powiedział, że nie jestem na nic chory, i że nie biorę żadnych leków, bo możliwe, że lekarz mnie nie dopuści...

Teraz naprawdę się zaniepokoiłem, bo ostatnio w Faktach (na TVN) mówili o wypadku, który spowodował biorący leki psycho - zabił chyba 4 osoby :/

Pozdrawiam!
Maciek

Re: Prawo jazdy a leki psychotropowe?

przez scrat 09 kwi 2009, 16:19
Ile osób tyle opinii. Moje osobiste zdanie jest takie że sam musisz ocenić swój stan - czy możesz prowadzić czy nie. To dotyczy nie tylko leków, także np. zmęczenia. Jeżeli będziesz czuł po lekach że twoje reakcje są opóźnione, myślenie stępione, to nie wsiadaj za kółko. Jeżeli wszystko będzie dobrze to czemu nie? Wypadek może spowodować każdy, jak ktoś bierze leki to zrzuca się na karb leków ale tak naprawdę nie jest powiedziane że gdyby ta osoba nie brała leków to nie spowodowałaby wypadku. Zobacz też temat "nerwica a prawo jazdy" w dziale "nerwica lękowa".

A telewizji nie słuchaj, oni lubią sensacje.
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 09 kwi 2009, 16:59
A telewizji nie słuchaj, oni lubią sensacje.

Telewizja kłamie :mrgreen:

Ja ze swojej strony dodam,że lepiej jeżdziło mi się na lekach niż bez :smile: .
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anonim_5555 17 kwi 2009, 03:04
jak jeździsz bez leków - zdołowany (przykładowo) , to sie z "dołem" gorzej jeździ bo mozesz spowodować wypadek np. przez zamyślenie sie (z powodu depresji) , a jak jesteś "na leku przeciwdepresyjnym" to masz lepszą koncentrację i samopoczucie , więc wychodzi na to że na na lekach przeciwdepresyjnych można jeździć , ale kazdy ma inny organizm i niech sam po sobie stwierdzi , pozdro
Wszystkie choroby są źródłem stresu.
z każdym dniem udoskonalam siebie i swoje życie ...

przez aniak80 17 kwi 2009, 23:22
Witam

Śmiało mozesz jezdzic tylko koniecznie musisz powiedziec lekarzowi o tym poniewaz dobierze odpowiednią dawkę leku.Ja jezdzę i jest ok
powodzenia

przez Anonim_5555 18 kwi 2009, 13:40
Aniak a jaką dawke bierzesz ? pozdro

przez aniak80 19 kwi 2009, 21:51
Brałąm rózne leki.

Coaxil-2* dziennie obecnie biorę doxepin o trzech dni tez 2* dziennie 10mg.I jest ok nie jestem spiąca ale tez jeszcze mnie nie wycisz moze potem.... ale czuję się dobrze:)

przez Anonim_5555 19 kwi 2009, 22:09
oki ;)

przez svart 21 kwi 2009, 22:57
ja tam lubie jeździć autem po psychotropach,. chodz czasami zależy jakie to leki czasami jeździ sie lepiej a czasami gorzej.

przez miko84 22 kwi 2009, 09:25
Aniak te leki które bierzesz i dawka doxepinu są bardzo niskie, więc możesz spokojnie wsiadać, nawet za stery samolotu ;)
miko84

przez naamah85 28 kwi 2009, 08:37
ja tez robilam prawko biorac leki i teraz jezdzac nadal zazywam leki... wypadek moze sie zdarzyc kazdemu a nie sadze, ze dobrze dobrane i tolerowane leki moga go wywolac (oczywiscie nalezy tu trzezwo ocenic swoj stan i np majac multum skutkow ubocznych na poczatku brania jakiegos leku lepiej powstrzymac sie od wsiadania za kolko)

ja ostatnio musialam prowadzic auto z bardzo silnym bolem brzucha i przyznam, ze rozkojazylo mnie to bardziej niz najwieksze skutki uboczne lekow ktore do tej pory bralam...

a co do wyznawania lekarzowi (wydajacemu zgode na wyd prawka) prawdy to tez sadze ze lepiej sie powstrzymac, bo niestety wielu jest bardzo nieswiadomych jak tak naprawde dzialaja leki psychotropowe i moga kierowac sie swoim wlasnym "widzimisie"

przez Maciek 13 gru 2009, 01:16
witajcie po czasie :)

pod koniec września zdałem prawko za 1. razem :)
ale powiem Wam, że mało osób zdawało... a atmosfera w poczekalni była strasznie dołująca... :P wszyscy grobowe miny i komentarze jak kolejni nie wyjeżdzali na miasto i wracali od razu z placu
ja już próbowałem sobie jakieś skecze przypominać :D, bo bardziej stresujący niż egzamin byli ci ludzie czekający jak na skazanie :P

a więc nie dajmy się zwariować :) my też mamy prawo do prowadzenia auta!
z resztą myślę, że takie osoby jak my są bardziej ostrożne niż większość społeczeństwa czy cwaniaczki wracające z imprezy autem po pijaku

przez paradoksy 13 gru 2009, 10:11
a to gratulacje!

ja się przymierzam do zdawania (umiem już jeździć ;) ),ale odwlekam zapisanie się na kurs, bo najpierw mam iść do poradni zdrowia psychicznego...
paradoksy

Sortuj wg