ZESPÓŁ SEROTONINOWY

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

ZESPÓŁ SEROTONINOWY

przez jandep73 24 lut 2009, 06:55
Od pół roku przyjmuję rexetin. Niestety ten lek nie działa na mnie w sposób zadowalający. Nie wpływa na napęd motoryczny (nic mi się nie chce), powracające "doły", brak ogólnego zadowolenia z siebie (a raczej bardzo zaniżona samoocena zwłaszcza podczas "przebywania w dołku").

Kiedyś zażywałem velafax i wszystko było ok. Zamierzam do niego wrócić, jednakże boję się zespołu serotoninowego.

Proszę o informację czy przerywając z marszu leczenie rexetinem (biorę 40 mg) i wdrażając velafax ryzykuję pojawieniem się wspomnianego zespołu.

Re: ZESPÓŁ SEROTONINOWY

przez miko84 24 lut 2009, 07:46
Raczej nie, Velafax chyba słabiej od rexetinu wpływa na serotonine? Ja przeszedłem od razu z Asentry 100 mg na Lexapro 10 mg. A próbowałeś do Rexetinu brać Mianserynę?
miko84

przez NoMoreDepression 24 lut 2009, 09:10
Mozesz smialo przechodizc, ZS prawie na pewno nie dostaniesz. Najlepiej by bylo jednak gdybys stopniowo zmniejszal dawke paroksetyny (rexetin) rownoczesnie wdrazajac coraz wieksza dawke wenlafaksyny (velafax).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jandep73 24 lut 2009, 10:08
niestety mianseryna strasznie mnie usypia. Nie mogę jej brać bo - przyjmując ją wieczorem - cały następny dzień śpię.

Sortuj wg