refundacja atypowych neuroleptyków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

refundacja atypowych neuroleptyków

przez mefiboszet 24 gru 2008, 20:25
Witajcie

Jak to jest z tą refundacją? Czy trzeba być schizofrenikiem i mieć specjalne zaświadczenie, czy wystarczy "P" na recepcie? To, który lek jest refundowany, łatwo mi ustalić. Pytanie, czy z dystymią dostanę zniżkę, czy trzeba mieć schizofrenię? ;)
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Re: refundacja atypowych neuroleptyków

przez Beksa 25 gru 2008, 02:38
sam się zastanawiam nad tym

ostatnio dostałem na P lek sulpiryd, czyli lek typowo na schizofrenie a przecież leczę się na depresję więc czemu nie miałbym dostać innego droższego leku abilify na p skoro to też, tak jak sulpiryd jest lekiem na schizofrenie?
Jak mi lekarz przepisał sulpiryd to mu w prost powiedziałem że może niech pani doktor przepisze mi ten nowoczesny neuroleptyk abilify i zobaczymy czy mi będzie pomagał, a lekarz mi odpowiedział ze nie może mi wypisać abilify bo jest to lek tylko dla schizofreników. Tylko dlaczego ludziom chorym na depresje można wypisywać sulpiryt czy chlorprothixen? chyba mój lekarz coś mi ściemniał, cholerny konował.

przez mefiboszet 25 gru 2008, 10:36
To rzeczywiście dziwne. Faktycznie oba są dla schizofreników. Pewnie chodzi o kasę, tylko do końca nie wiem czemu lekarzom zależy na oszczędzaniu na nas. Pogadam z lekarką, mam wizytę 14 stycznia i spróbuję się dowiedzieć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Beksa 25 gru 2008, 16:16
mefiboszet
ty też będziesz chciał brać jakiś nowoczesny neuroleptyk jak abilify, solian, ketrel? Ja od miesiąca łykam ten cholerny efectin który nic nie pomaga, dziś dałem rade wstać po 15h snu :/ jak tak dalej pójdzie to prześpię swoje całe życie

przez mefiboszet 25 gru 2008, 17:06
Chcę brać coś na wyciszenie i lepszy sen, ale nie dostać późnej dyskinezy polekowej. Dużo czytałem i wiem że kwetiapina (Ketrel) ma bardzo małe szanse na wywołanie późnych dyskinez. Ewentualnie olanzapina. Oczywiście obie w małych dawkach. W Twoim przypadku potrzebny byłby chyba amisulpryd (Solian) w małych dawkach - on tak nie usypia i może działać antydepresyjnie.

przez Beksa 25 gru 2008, 17:47
no ja też niedługo wybieram się do psychiatry i już na pewno nie będę brał żadnych ssri snri czy trójpierścieniowych. Albo dostane ten abilify czy solian, a jak nie to lachę wykładam na te leki i nie będę już brał żadnych.
Już pól roku truje się fluoksetyną sertraliną wenlafeksyna beż żadnych efektów i mam już dość

---- EDIT ----

dziś podjąłem decyzje ze odstawiam efectin. mam dość trucia się tym gówienkiem który w ogóle nie pomaga. Teraz będę starał się zdobyć abilify i to będzie ostatni lek jaki spróbuje. jeśli abilify też okaże się klapą to kończę swoją przygodę z lekami całkowicie.

Sortuj wg