Antydepresanty....czy mozna brac na czczo?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Antydepresanty....czy mozna brac na czczo?

przez kamisia23 07 lis 2008, 18:17
Witam,

Od jutra zaczynam brac nowy zestaw leków jakie przepisał mi mój nowy psychiatra (poprzednie nie zadzałały i tylko mi sie okrutnie pogorszyło :(( Te leki to: Mianserin, Sulpiryd i Tranxene. Mam takie pytanko: czy mogę je braać na czczo? W tej chwili jestem w takim stanie ze rano nie moge nic przełknać.... od razu wymiotuję. Pewnie jak leki zadziałaja to sie zmieni ( mam ogromna nadzieję). Jeśli ktos ma jakąs wiedzę na ten temat to bardzo proszę o opinię.

Z góry dziękuję

Kamisia23

P.S. Biorę również Rigevidon (antykoncepcja) i mój nowy lekarz kazał mi go odstawić, ale ja nie moge go tak po prostu przerwać w połowie opakowania i tu mam koleine pytanko: czy te leki maja wpływ na działanie Rigevidonu i odwrotnie? ja nie znalazłam takiej informacji... na ulotkach leków nic nie jest napisane...

Re: Antydepresanty....czy mozna brac na czczo?

przez sloncedlaciebie 07 lis 2008, 18:47
kamisia23 napisał(a):ja nie znalazłam takiej informacji... na ulotkach leków nic nie jest napisane...

skoro w ulotkach nie ma nic o interakcjach tzn. ze sobie nie przeszkdzaja :)
a czy na czczo to tez powinno pisac w ulotce. Np. na moim Zotralu pisze,ze mozna a jak jest z Twoimi to sie nie orientuje ;)

przez kasia000 07 lis 2008, 19:25
biorę seroxat zawsze na czczo..rano nigdy nie jem śniadań!
kasia000

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez .Tomek 11 lis 2008, 22:50
A ja radzę przeczytać dokładnie ulotkę żeby uniknąć niemiłych niespodzianek jak wymiotowanie etc. Ja po niektórych tabletkach jak biorę na czczo to wymiotuję.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez cassis 22 lis 2008, 22:04
ja tez na ogół Seroxat biorę na czczo, choć ostatnio zaczęłam się obawiać o swój żołądek i zaczęłam łykać po śniadanku :)

przez scrat 27 lis 2008, 15:09
Na czczo chyba tak (nie wiem co na to wątroba), ale koniecznie popić czymkolwiek. Jak brałem seroxat to parę razy zdarzyło mi się nie popić i kolejne pół godziny spędzałem wijąc się na łóżku z przeraźliwego bólu (nie wiem czego, żołądka, przełyku, czegoś tam w środku).
Przyjaciel forum

przez fobia 28 lis 2008, 06:22
ja lexapro tez biore na czczo -pani doktor powiedziala, ze mam lykac zaraz po przebudzeniu.
zawsze popijam woda

Sortuj wg