Leki na otępienie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki na otępienie

przez llaux 17 sie 2008, 11:59
Znacie jakieś leki na otępienie intelektu, kojarzenia, pamieci, świadomości i odczuwania emocji? Czy tisercin i Asentra pomoga?

Re: Leki na otępienie

przez eligojot 13 wrz 2008, 21:48
Efectin działa aktywizująco. Na umysł to Nootropil.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez namiestnik 13 wrz 2008, 23:41
Niektórzy po Nootropil stają się agresywni. To nieczęste działanie ale jednak.

Przyłączam się do pytania. Albo zadaję bardzo podobne - jak wrócić do dawnej sprawności intelektualnej? Mam teraz czasami takie fazy, że czuje się przymulony. Co z tym robić?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez llaux 14 wrz 2008, 00:28
Tylko czy ten Nootropil zadziala, bo ja nie mam na myśli lekkiego oslabienia tylko poważne otępienie depresyjne takie jak opisują userzy w temacie "obojetnosc/otępienie w depresji" w dziale DEPRESJA.

przez ESTER 14 wrz 2008, 00:49
Ilaux więc na problemy z koncentracją spowodowane depresją to tylko lek przeciwdepresyjny moze pomóc.Jak wyleczysz depresję to i te problemy się skończą.Nie sadzę , ze leki nootropowe Ci pomogą bo te działają na prawdziwe problemy tzn. w przypadku jakiś zmian organicznych itd a nie gdy jest subiektywne odczucie pogorszenia sprawnosci intelektualnej tak jak to jest w depresji.
ESTER

przez llaux 14 wrz 2008, 11:48
Ja nie muwie tu o subiektywnym pogorszeniu intelektu tylko o poważnym zaburzeniu tjk. jak opisuje autor tematu o otępieniu - webster o ile się nie myle, przeczytaj ten temat i dopiero odp. Przecięz stres w depresji prowadzi do wyniszczen komurek w hipokampie i dlatego mamy to otępienie a leki nootropowe działają właśnie na komurki hipokampa.

przez eligojot 16 wrz 2008, 00:19
Ile kosztuje Nootropil?

przez llaux 24 wrz 2008, 23:16
Mój psychiatra przepisał mi "memotropil" jak myślicię czy to jest tez skuteczny lek? Mówił że po ok miesiącu powinno pomuc czy to prawda?

przez llaux 27 wrz 2008, 10:23
A Ty ile brałeś tego nootropilu? Ja biorę 2 razy 800 mg już 9 dni a stres dalej niszczy mojego hipokampa... asentra 50 mg chyba nie pomaga a za chwilę studia i do tego boje się że mam shize. A co Ty myślisz o mojej dawce memotropilu?

przez eligojot 27 wrz 2008, 23:18
Strasznie dziwna sprawa. Ja nie wiem skąd to ma takiego działanie, ale np. jak wezmę coś przeciwbólowego np. ibuprofen to przez jakiś czas mam super samopoczucie, a zaznaczam, że brałem to kiedyś tylko na przeziębienie, bo mnie nic nie boli. Jak to wytłumaczyć? No niby on jakoś hamuje wytwarzanie pewnych hormonów, odpowiedzialnych za ból a może i za złe samopoczucie? Może powinienem się przerzucić z psychotropów na przeciwbólowe?

Sortuj wg