dyskinezy późne - trwałe - czy ktoś doświadczył?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez mefiboszet 28 cze 2008, 16:56
Witam

Czy ktoś z Was doświadczył po braniu neuroleptyków dyskinez późnych, trwających także po odstawieniu psychotropu?
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Re: dyskinezy późne - trwałe - czy ktoś doświadczył?

przez jaaa 28 cze 2008, 19:44
o to samo pytalam jakis czas temu
po przeczytaniu ulotki zaczelam sie bac tego czegos...

przez adelkowska 29 cze 2008, 18:18
Nie wiem czy to były dyskinezy. Miałam po długim czasie brania dużych dawek neuroleptyków takie objawy jak uciekanie oczu w górę, sztywnienie mięśni karku i szyi i do tego paniczny lęk. Aha i jeszcze to było połączone z takimi męczącymi dziwnymi ciągami słów wypowiadamymi w myślach (natręctwa myślowe). Dostawałam ataków ww. objawów. Brało mnie to najczęściej na ulicy, poza domem. Wtedy miałam parcie na chatę, pragnęłam jak najszybciej znaleźć się w domu, bo wśród ludzi bardzo się męczyłam. Podczas tych ataków bałam się ludzkich spojrzeń, wydawało mi się że wszyscy wiedzą co mi jest i chciałam uciec od obcych osób. Szczytem było jak napady zaczęły mnie atakować codzień. Wtedy odstawiłam wszelkie neurole i nie chcę na nie patrzeć do dziś. Ale te przykre objawy na szczęście mi minęły po odstawieniu (choć trwało to wolno).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mefiboszet 29 cze 2008, 18:49
Uciekanie oczu w górę i sztywnienie mięśni karku to modelowy przykład dyskinezy. Co i w jakich dawkach brałaś, że Cię aż tak dopadło?
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez jaaa 29 cze 2008, 21:51
adelkowska i minelo ci to i juz nie masz? to jest w stanie przyjs ci odejsc czy zawsze sie juz na to choruje:(

kurcze to co ja mam zrobic teraz nie chce brac neuroleptykow jak mam chorowac potem na to
juz wole brac stilnox na sen niz neuro:(

przez adelkowska 29 cze 2008, 23:17
Nie, jak odstawiłam to przeszło. Już tego nie mam na szczęście. A jakie dawki brałam? Nie pamiętam, ale małe to one nie były. Brałam Chlorprothixen, potem Tisercin i Zolafren. W sumie 2 lata bez przerwy łykałam wieczorem swoje neuro, żeby dobrze spać.

przez jaaa 29 cze 2008, 23:57
kuzwa
to ja tez biore Chlor:(
a ile czasu mialas te objawy?

przez adelkowska 01 lip 2008, 23:41
No miałam do czasu aż nie przestałam brać tych leków. Lepiej zapytaj po jakim czasie brania się zaczęły. A więc zaczęłam mieć te objawy gdzieś po 1,5 roku regularnego brania neuro. Organizm się nasycił nimi i zaczęły one być toksyczne, bo ile można szpikować się tego typu lekami...

przez jaaa 02 lip 2008, 12:49
mam nadzieje ze ja tego nie bede miec

rety jakby takie objawy sie pojawily przy ludziach czy gdzies:( a jakie dawki bralas Chlorprotixenu?

przez adelkowska 02 lip 2008, 15:50
No nie pamiętam, ale chyba jak 1 tabs ma 50 mg to ja brałam 150 dziennie, tak mi się coś majaczy.

przez monapayne 15 lut 2016, 21:58
Nie biorę leków cztery miesiące. Najpierw zaczęły się lęki, potem napięcia mięśni i dopiero teraz obserwuje dyskinezy. Nasilaja się przy stresie. W tym tygodniu idę do neurologa. Będę tu pisać co i jak.

przez monapayne 06 mar 2016, 12:40
Neurolog mi zalecił rezonans. I mam brać omega 3 i L-lizyne i witaminy z grupy B. Ja obserwuje nawet dostanie czasami. Mam dyskinezy palców, rak, szczęki i czasami oczu i powiek. A czasami, ale to rzadko co kilka dni jak mnie złapie przy zdenerwowanie to cała się wyginam i wtedy nie mogę normalnie mówić i oddychać. Brałam abilify, akineton i klozapine z tych sntypsychotycznych. Powiedzmy, ze łącznie leki brałam prawie dwa lata, z krótkimi przerwami.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Sortuj wg