Zmiany leków-pytania.Watek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

czy można przejść z dnia na dzień z leku na inny lek

przez realista 29 sie 2008, 21:35
a więc biorę venlafaksynę /efectin/ i zamierzam przejść na zoloft /sertralina/, mogę to zrobić z dnia na dzień? zalezy mi na natychmiastowym zminimalizowaniu zkutków ubocznych.
realista

Re: czy można przejść z dnia na dzień z leku na inny lek

przez eligojot 13 wrz 2008, 21:45
Efectin to zbyt silny lek, aby go poprostu przestać brać z dnia na dzień. Trzeba zmniejszać dawki, albo przesuwając godziny przyjmowania albo odsypując granulki z tabletki.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez realista 13 wrz 2008, 22:35
niestety, skontaktowalem sie z moim lekarzem i musze brac venlafaksyne, bo ma najmniej dzialan ubocznych z wszystkich lekow, jedynie moge brac np rano kolo 7-8 1 kapsulke, a potem kolo 13-14 drugą, wtedy zmniejsze dz.niepożądane.
także kupilem sobie caly zapas po 16 zl za paczke i bede czekal na efekty kolo grudnia 2008. Niestety, może się okazać, że będę musiał ten lek przyjmować przez dlugie lata,a nawet do końca życia, sa takie uwarunkowania.
realista

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Na co zamienić asentre?

przez llaux 14 wrz 2008, 12:38
Biorę Asentre już prawie miesiąc i nie widze jakis znacznych efektów albo ich nie zauważam, mniejsza z tym. Mam zamiar porozmawiać z lekarzem o zmianie leku, na który powinienem zmienić co radzicie? A może jeszcze poczekac na efekty bo to przeciez lek nowej generacji i zaczyna działać trochę później. Poza tym czy zmiana leku nie zaszłodzi bardzo?

Re: Na co zamienić asentre?

przez vicki 30 wrz 2008, 19:43
a na co bierzesz asentrę??
mi w zasadzie sama asentra niewiele pomogła, ale dołączyłam do niej doxepinę i po tygodniu jak ręką odjął - zapomniałam o chorobie, odżyłam

teraz od dziś znowu wracam do tej mieszanki,

Po jakim czasie zmiana lekow?

przez molo 14 lis 2008, 23:22
Od 4 tyg jestem na Effectinie. Przez 2 tyg 150, kolejne 2 dawka zwiekszona na 225. Poza tym Pernazinum 100x3 i Estazolam 2mg x 2 na noc. Poki co zero efektow. Estazolam dzialal przez 3 tyg, pozniej krotki przerywany sen+wczesne budzenie sie, obecnie zupelna bezzennosc czyli stan w jakim zaczynalam leczenie. Od wrzesnia mam -9 kg. Nie mam pojecia jak poradzic sobie z kolennym dniem szczegolnie po nieprzespanej nocy. Mam za soba kilka dni sufitowania czyli patrzenia w sufit cala dobe. Przez 5 tyg wyszlam 2 razy do pcychiatry to tyle. Jedyne co robie to pale, pale i pale. Nie gotuje, nie sprzatam, nie spedzam czasu z mezem i dzieciakami. Psychiatra nmalega na oddzial ale probuje radzic sobie sama poki co. Tydzien mam mame ktora czuwa gdyz rozwalaly mnie mysli, ze nie poradze sobie gdy tak bardzo cche sie odejsc :/ Bol glowy, pocenie i dreszcze na zmiane i totalna znieczulica.
Jak dlugo moze to trwac? 4 tyg to chyba juz wsyatrczajacy czas na reakcje organizmu na lek? Czy ciagnac to dalej czy pooprosic o zmiane. Psychiatra nazwala moj stan ciezkim e[pizodem depresji nawracajacej gdyz to juz 3 podobny epizod w moim zyciu. Druga depresja leczona, podczas [pierwszej wyladowalam w szpitalu po wyczyszczeniu calej apteczki z leków :/
Jesli braliscie Effecitn prosze o info kiedy zaczal dzialac. Bore max dawke dzienna czyli 225 ( 75 rano i 150 na wieczor)

Pozdrawiam,

Re: Po jakim czasie zmiana lekow?

przez berlioz 17 lis 2008, 02:13
bralem effectin i na mnie nie dzialal, choc wielu ludzi ma pochlebne opiinie o nim, mysle ze 4 tygodnie to wystarczajco jesli nie ma poprawy, to lepiej zmienic na cos aktywizujacego- nie ma czasu dluzej czekac. powodzenia

Re: Po jakim czasie zmiana lekow?

przez molo 19 lis 2008, 03:49
Z racji 2 dniowego pobudzenia po samolowolnym odstawieniu przeze mnie mnie Pernazinum doc zamienila go na Depakine Chrono 300x 2 ( za kilka dni mam podniesc na 600x2) Effecin zostal bez zmiabn czyli 225mg. Wnioskujac po lekach widze przejscie z podejrzenia ciezkiej depresji jednobiegunowej na CHAD. W jednobiegunowce stabilizatorow sie nie podaje mam racje?

venlectine-jak wychamować bezpiecznie+zmiana na 5htp

przez realista 21 lis 2008, 22:08
Biorę venlectinę/efectin 75 mg kapsułki o przedłużonym działaniu 2 razy dziennie od pół roku, chcę teraz wychamować, czyli stopniowo odstawić lek, ponieważ pracuję na nocki, więc zamierzam brać wieczorem, a przestać brać rano, po 2 tygodniach przejść na wieczorne tabletki 37,5 mg, a po tygodniu odstawić w ogóle.
Po tym odstawieniu zamierzam kupić 5 htp, to naturalny antydepresant, więc powinno być bezpieczniej, bez charatania wątroby.

Proszę o Wasze komentarze, może o zdanie specjalisty. Niestety nie ma mnie w Polsce i nie moga skonsultować tego z lekarką.
Chciałbym też włączyć dopalacze, żeby lepiej funkcjonowac na nocnej zmianie, naturalnie po odstawieniu venlectiny.

Czekam na Wasze opinie, przemyślenia.

Pozdrawiam.
realista

Re: venlectine-jak wychamować bezpiecznie+zmiana na 5htp

przez zibimark 03 gru 2008, 17:35
5htp to droga zabawa http://www.centrumodzywek.net/produkt, http://www.centrumodzywek.net/produkt,S ... aps,62.php ...ale czego sie nie robi dla zdrowia...

przez Beksa 05 gru 2008, 18:00
ja za to na odwrót przeszedłem z dnia na dzień z zotralu (sertraliny) branej 200mg/d na efectin której pierwszą dawke 75mg wzięłem dziś. Zobaczymy jak będzie

odstawienie lekow i zmiana na nowy

przez Majka26 16 cze 2009, 14:58
Wczoraj nie wzielam pramolanu i paromercu,bo mam leki zmienione czy powinnam juz dzisiaj wziasc asertin,kurcze nie najlepiej sie czuje.

po za tym mam pytanie czy przy asertin mozna brac leki przeciwbolowe bo w ulotce pisze ze nie,a mnie czesto boli glowa i biore apap

Re: odstawienie lekow i zmiana na nowy

przez shadow_no 16 cze 2009, 15:05
A jak lekarz polecił? Nie powinnaś nagle odstawiać leków. Jeżeli masz lek zastępczy - powinnaś go wziąć.

Co do leków przeciwbólowych. Przy braniu leków z grupy SSRI nie powinno się stosować leków z grupy NLPZ, NSLPZ ( jakie to leki można przeczytać tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Niesteroid ... ciwzapalne )
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Re: odstawienie lekow i zmiana na nowy

przez isj 16 cze 2009, 15:19
Jaka była dawka paromercku?

Generalnie:

- schodzimy z każdych leków zmienianych zmniejszając ich dawki w zależności od czasu trwania ich przyjmowania, leków nowych nie przyjmujemy na początku w dawkach terapeutycznych, po to by uniknąć objawów ubocznych, a zwłaszcza zespołu serotoninowego
-paroksetyna ma bardzo krótki okres półtrwania wynoszący 21 godzin, jej odstawienie powinno mieć charakter stopniowy i długotrwały.
-nie stosuje się generalnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych z SSRI, ale po Apapie nic nie powinno stać, kategorycznie nie wolno przyjmować tramadolu (handlowa nazwa to Zaldiar)
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Sortuj wg