Zmiany leków-pytania.Watek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Cmx 09 lis 2007, 21:05
poczeaj do 2 tyg.
Cmx

co zamiast...

przez tomekkk24 10 gru 2007, 21:58
Poradzcie na co mozna zamienic ten ochydny xanax niepowiem tabletki pomagaja jest poprawa ale chodze po nich jak pijany i dosłownie obijam sie po scianach a biore tylko raz dziennie 0.5 mg.czy to efekt uboczny tych tablete????AAAAAaaa i jeszcze jedno pytanie czy wypicie dwoch piw dziennie przt tych tabletkach jest zakazane ???no i czytałem ze branie np ibupromu czy tez apapu tez nie jest wskazane.doradzcie cos.pozdrowionka dla wszystkich nerwósków :smile:

przez pan zolpidem 10 gru 2007, 22:00
tomekkk24 napisał(a):AAAAAaaa i jeszcze jedno pytanie czy wypicie dwoch piw dziennie przt tych tabletkach jest zakazane ???

Jeśli chodzisz pijany i obijasz się po ścianach po 0,5mg to nawet nie myśl o jakimkolwiek alkoholu. Alkohol nasila działanie benzodiazepin.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaaa 10 gru 2007, 22:09
skoro czytales o dzialanie apapu i ibupromu przy nim to chyba masz odpowiedz na picie alkohol tutaj takze :roll:

xanax

przez tomekkk24 10 gru 2007, 22:21
no tak macie racje tylko chciałem sie upewnic czy te złe samopoczucie moze wynikac z brania tych tabletek a ogólnie alko nie pije a piwo okazyjnie wypiłem ostatnio i miałem jazdy po tym ze szok.dlatego mnie to zaciekawiło bo przeciez to tylko 0,5 mg a ja waze 96 kg takze taka tableteczka rusza takiego słonia to szok...

przez jaaa 10 gru 2007, 23:11
bo to silny bardzo lek ;) ja mialam przepisany a lezy nietknitey bralabym chyba gdybym miala taki atak paniki ze bym sama go nie mogla okielznac :roll:

przez vice versa 11 gru 2007, 20:46
Ja za rada Jaśkowej zamieniłam Xanax na hydroksyzynę. No i biore ją tylko na wieczór.

przez Przytulanka 12 gru 2007, 11:48
A ja xanax biore od paru miesiecy i sie super po nim czuje, jak jest bardzo zly dzien nawet 1 mg i jak mam cohote sie napic to pije i sie obijam sie po scianach :mrgreen:

Xanax jest najlepszy, szkoda ze nie mozna fgo brac dluzej bo uzaleznia.

przez Dust 26 gru 2007, 14:36
Witam!

Ja zażywam odpowiednik Xanaxu - Alprox od około 3 lat ale doraźnie.Muszę powiedzieć że benzo to jedyne leki które naprawdę mi pomagają.Próbowałem wszystkiego i na dłuższą metę żaden lek nie skutkował.Cierpię na silną derealizację i leczę się od 3 lat.Ostatanio zażywam Amitryptylinę i na początku czułem się na tyle dobrze że mogłem odstawic benzo na jakieś 2 tygodnie.Ale pozytywne działanie leku skończyło się i jestem zmuszuszony do powrotu do bezno aby normalnie funkcjonować.W tej chwili zażywam Clonazepamum 1mg co 2 dzień.Myślę że to najskuteczniejsze bezno jakie jest dostępne na rynku (i oczywiście najbardziej uzależniające).
Cały czas zastanawiam się czy żyć bez benzo i wegetować czy może zażywać i normalnie funkcjonować i tym samym ryzykowac uzależnieniem :?
Dust

Zmiana leku

przez Qfiateq 13 lut 2008, 09:46
Witam wszystkich,

Mój problem przedstawia się następująco. Byłam wczoraj u lekarza u "przesympatycznej" pani Agnieszki Janowskiej - wszystkim odradzam, jeżeli macie zaniżoną samoocenę to ona jeszcze wam dołoży, traktuje pacjenta jak zło konieczne, poczułam się jak śmieć... no ale było minęło więcej do niej nie pójdę .

Nakazała mi zmienić leki z Efektin 75mg na Bioxetin. Tylko niebardzo rozumiem jak mam to zrobić... chodzi o to ze najpierw musze odstawić Efectin, kazała przez 4 dni brać pół tabletki a później jakbym źle to znosiła to jeszcze mniej i nie wiem właściwie kiedy mam zacząć brać Bioxetin. Z tego co wyczytałam na forum to odstawienie leku zajmuje niekiedy 2-3 tygodnie a nie 4 dni?? Boje się ze po tych 4 dniach jak znaczne brać Bioxetin to skutki odstawienia jednego leku i efekty uboczne nowego powalą mnie i będę nie do życia, co myślicie na ten temat, może ktoś miał podobną sytuację??

Pomóżcie bo po wczoraj czym dniu jestem załamana i mam mega doła, po Efektinie przytyłam 20 kg, czuje się taka spuchnięta że nie mogę na siebie patrzeć, mam 27 lat a czuje się jak 60 latek :(

Qfiateq

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:17 pm ]
... wiec robie po swojemu w środę wzięłam pól Efectinu rano w czwartek wzięłam pól popołudniu wydłużając przerwę, w piątek i dzisiaj już nie wcielam wcale, czuje sie fatalnie, jak na haju ale jest weekend wiec nie muszę nic robić...
Teraz nie wiem tylko czy jutro tez nie brać nic czy jutro wziaść już polówkę bioxetinu??

Koleżanka która też sie leczyła mówi że nie pamięta żeby lekarze kazali jej robić jakieś przerwy między jednym a drugim lekiem....

Najwyżej jak mnie zwali z nóg to pójdę na zwolnienie, chociaż chciałam tego uniknąć :(
Qfiateq

Co powiecie o takiej zamianie??Coaxil na elenium

przez nerwicówka 11 kwi 2008, 13:37
Witam

Zazywalam COAXIL byłam bardzo zadowolona,bo czulam po nim poprawe i zero skutkow ubocznych,ale zaszlam w ciaze odstawilam,urodzilam 6 miesiecy temu i jak mala miala 5 miesiecy wrocilam do coaxilu,ale tym razem po 4 dniach stosowania zaczela mnie bolec głowa-zazywalam nadal,ale 2 tygodnie bolala i odstawilam.Dzis bylam u lekarza i mowie,ze chialabym cos slabego jak coaxil,zeby w ulotce nie bylo nic przerazajacego,aon przepisal mi ELENIUM i boje sie zazyc tego leku

przez nerwicówka 11 kwi 2008, 14:02
Rafik,a czym konkretnie to sie rozni-bo ja sie na tym zupelnie nie znam.Czy elenium jest rownie slabe jak coaxil??czy ma jakies skutki uboczne??tzn ma jak kazdy,ale coaxil w sumie nie wywoluja,a elenium??

przez nerwicówka 11 kwi 2008, 17:50
Rafik

A czy ten lek dziala na leki,typu,boli mnie tu i tam a ja odrazu mysle o najgorszym?? Bo ja nie chce byc ogłupiona-ospała :-)

przez ARTmen 11 kwi 2008, 20:10
Na mnie elenium nie działa.Jest słaby,ale trzeba uważać,bo benzodiazepiny silnie uzależniają nawet te słabe.Jak nie brałaś nigdy leków z tej grupy to pewnie podziała elenium.Ale uważaj bo brane co dziennie tracą moc bo organizm się przyzwyczaja i trzeba brać tego coraz więcej.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:14 pm ]
Najlepiej zażyj wieczorem,zaobserwujesz działanie elenium na Twój organizm.
Z DNIA NA DZIEŃ...

Sortuj wg