Zmiany leków-pytania.Watek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Ginny 14 sty 2015, 19:49
Witam.
Po jakimś roku brania Arketisu 50mg zaczęłam powoli go odstawiać. Niestety kiedy brałam 0,5 tabletki co dwa dni, lęki wróciły. Dlatego też powróciłam do dawki początkowej. Jednak z czasem zaczęłam się uodparniać na ten lek. Dzisiaj byłam u lekarki i przepisała mi Setaloft 50 mg (rano) i Perazin 25mg (rano i wieczorem). Moje pytanie brzmi czy nie odczuję skutków nagłego odstawienia Arketisu? Myślałam, że będę musiała zmniejszyć dawkę i dopiero wtedy będę wprowadzała nowe leki, a mam je zmienić od razu. I drugim moim pytaniem jest czy od nowa będę czuła skutki uboczne? Chciałabym tego uniknąć ponieważ na początku brania Arketisu tylko spałam, nie mogłam się skoncentrować, ciągle mnie coś bolało, powracały lęki i tak w kółko. Nie chciałabym przechodzić przez to ponownie :)

Przejście z paroksetyny na fluoksetynę

przez encyklopedia1 10 lut 2015, 21:05
Czy ktoś przechodził z paroksetyny na fluoksetynę konkretnie? Jak to wygladało? Jak sprawdza się fluoksetyna? Biorę paroksetynę miesiąc ale wystąpiły skutki uboczne. Nie wiem czy one miną i czekać więcej miesięcy czy spróbowac jak kiedyś fluoksetyny, która też sie sprawdziła. Z drugiej strony paroksetyna świetnie działa na moje lęki :roll:
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

Przejście z paroksetyny na fluoksetynę

przez miko84 11 lut 2015, 09:29
Ja bym na Twoim miejscu pobrał jeszcze paroksetynę przez 4 tygodnie i wtedy zdecydował.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Przejście z ESCITALOPRAMu na Fluoxetyne

przez harvard 11 lut 2015, 21:20
Po jakim czasie od porannej dawki do 10mg Elicea można zmienić lek na fluoxetyne? Czy cały dzień wystarczy czy z dnia na dzień można?

Przejście z ESCITALOPRAMu na Fluoxetyne

przez benzowiec84 11 lut 2015, 21:32
harvard napisał(a):Po jakim czasie od porannej dawki do 10mg Elicea można zmienić lek na fluoxetyne? Czy cały dzień wystarczy czy z dnia na dzień można?

przeskakujesz od razu ,
lub dajesz przez tydzień połowę dawki esci razem z fluo , po tygodniu odstawiasz esci i zostawiasz same fluo.

takie temat nie nadaję się na posta.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez cynamonowydrwal 16 kwi 2015, 14:55
Witam. Chciałem się poradzić, ponieważ nie wiem co mam zrobić. Od pewnego czasu przyjmuje pewne leki i kompletnie nie wiem co się ze mną dzieje. Od wielu lat leczę się psychiatrycznie. Do stycznia br. miałem przerwaną farmakoterapię. Wówczas z powodu silnych stanów lękowych i objawów fobii społecznej została mi ponownie przepisana Paroksetyna (antydepresant SSRI) 2 x 20 mg i benzodiazepina Lorafen 4-5 x 1 mg, z powodu silnych myśli samobójczych. Jakoże mój stan się nie poprawiał w lutym włączono mi neuroleptyki: najpierw Ketrel (w różnych dawkach, obecnie 1 x 25 mg) i po kilku podejściach co do dawki od marca Amisan (na ten moment 2 x 50 mg). O ile ustąpiły mi myśli samobójcze, pojawiło się mnóstwo różnych nowych objawów (pytanie czy jako skutki uboczne?). Zaczęło się od drgawek - skurcze mięśni w kończynach, tułowiu, drżenie żuchwy. Z czasem zaczęły się pojawiać silne problemy z pamięcią (zapominałem co robiłem, jaka jest data, gdzie co postawiłem). Jednocześnie zaczęło się znaczne spowolnienie ruchowe i ograniczenie funkcji poznawczych. Mam problemy ze wzrokiem - znacznie zawężone pole widzenia, problemy z rozumieniem mowy, kiedy czytam z dużą trudnością udaje mi się słowa ułożyć w zdanie, tak żebym je zrozumiał. Podobnie jest przy oglądaniu tv - tracę wątki. Po kilkunastu minutach oglądania programu, czuję się jakbym dopiero co włączył dany kanał. Do tego mam zubożałą mowę i ogólne otępienie - wszelkie procesy myślowe przychodzą mi z trudnością i opóźnieniem - mam problem ze zrobieniem sobie kawy, posprzątaniem, najprostszymi czynnościami. Mało wychodzę z domu, bo mam olbrzymie poczucie dezorientacji w terenie. Generalnie czuje się jak po jakimś wylewie lub przy upośledzeniu umysłowym. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, nawet podczas stwierdzonych w przeszłości epizodów depresyjnych, więc często wpadam w panikę. Nie mogę już wytrzymać. Psychiatra pomimo zgłaszanych przeze mnie uwag nie chciał mi zmienić leczenia, neurolog zaś, bo byłem na dwóch konsultacjach "nie stwierdził nieprawidłowości". Obecnie czekam na rezonans magnetyczny (zamierzam go zrobić prywatnie, na własną rękę) i kolejną wizytę w poradni zdrowia psychicznego w przyszłym tygodniu. Próbowałem czytać trochę - ulotki, informacje w internecie i uzyskałem różne informacje. Czy Waszym zdaniem - przyjmowane przeze mnie w stosunkowo małych dawkach neuroleptyki i odstawianie benzodiazepiny (nakazano mi zmniejszyć dawkę i odstawić Lorafen - teraz jestem na dawce 1 mg co 2 dni) lub połączenie tych wszystkich leków (przyp. o antydepresantach) mogą dawać aż takie objawy? Czasowo - ich pojawienie pokrywa się z włączeniem neuroleptyków i próbą ograniczenia Lorafenu. Sam już nic nie wiem, czuję się jak przy depersonalizacji i derealizacji :( Proszę o odpowiedzi. Z góry bardzo dziękuję.

przez Dominik_wot 27 lip 2015, 17:07
ok to może mi jeszcze doradzisz:
ja mam uogólnione zaburzenia lękowo-depresyjne które utrudniają mi życie w skuteczny sposób uniemożliwiają mi znalezienie pracy skończenie studiów dziewczyny etc.

kiedyś brałem fluoksentyne i myślę ze mi pomogła bez zaburzeń libido

teraz dostałem steraline i po niej czuje się fajnie nakręcony więcej się uśmiecham bardziej do ludzi libido skoczyło mi na + itp. ale lęki nie zniknęły
wiec lekarz zmienił lek na escitalopram niby było lepiej ale libido chyba siadło byłem rozluźniony i uspokojony ale bez napędu psychomotorycznego

i teraz moje pytanie co lepiej brać ?
1. escitalopram i czekać z nadzieja ze libido się poprawi +( ewentualnie coś na poprawę dopaminy dodatkowo na poprawę libido i czekać az esci się rozkręci psychoruchowo ?

przez SmutnaTęcza 29 lip 2015, 00:37
Hej.
Nie wiem, gdzie umieścić tego typu pytanie, więc pisze tutaj.

Czy ktoś z was wie, czy psychotropy może przepisać np. lekarz rodzinny (gdy psychiatra jest na urlopie, a recepta się przeterminowała)? Jeśli nie, to co można zrobić? Help!

PILNE!!!

przez Lord Kapucyn 29 lip 2015, 01:03
SmutnaTęcza,
Może, jak ma podkładkę- zaświadczenie od psychiatry, że się tam leczysz i dostajesz takie, a takie leki. Chociaż jak jest elastyczny to i bez podkładki Ci wypisze. Jeśli nie to zawsze możesz po godzinach pracy Twojego POZ pojechać na najbliższą tzw. "nocną i swiateczna pomoc lekarską" i tam poprosić- powinni Ci dać receptę na jedno opakowanie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez białystorczyk 02 gru 2015, 19:42
Przechodzę z paroksetyny na moklobemid.
Psychiatra zalecił przez dwa tygodnie przyjmować pół dawki paro, w weekendy wcale i po tych dwóch tygodniach zacząć brać Moklar.
Jakich skutków ubocznych powinnam się spodziewać w trakcie przejścia?

przez DOROTA777 09 gru 2015, 23:18
Przechodzę z Citronilu na Zoloft.Mam przez 3 dni się wycofywać ./chyba bardzo szybko/

Potem przez 3 dni 1/2 tab zoloftu,następnie całą-czyli 50mg Przez 7 dni 1x50 potem 1rano-1 wieczorem lub 2 rano .
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez DOROTA777 15 gru 2015, 17:12
Coś w....na jestem.Najgorsze,że zdaję sobie z tego sprawę a i tak nie mogę nad tym zapanować.Muszę się wykrzyczeć i nie jest fajnie .Kurde mam tego świadomość a i tak warczę i drę się na wszystkich. :bezradny:
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez DOROTA777 17 gru 2015, 15:50
Hmm,zaczęłam się pocić w nocy .Jednego leku już nie ma drugi jeszcze w pełni nie działa.
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Mala1122 19 gru 2015, 21:55
Witam kochani czy jest tu ktos kto bral Valdoxan ? Biore cala tabletke od tyg i poki co to tylko lęki sie nasilily ...jak dlugo trzeba czekac az ten lek zacznie dzialac ? Pozdrawiam

Sortuj wg