Zmiany leków-pytania.Watek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez gigi24 02 wrz 2012, 13:35
witam od 5 miesiecy biore escitalopram ale jakos nie bardzo dziala,czy jesli lekarz mi zmieni na inne to bede od nowa odczuwac skutki uboczne?

przez Maciej farmaceuta 03 wrz 2012, 20:41
Możesz.Mogą być słabiej nasilone,ale raczej tak

przez misiaczek39 18 kwi 2013, 22:43
xanax mimo ze bralem przez rok doraznie 0,5 czasem 1 mg nie czesciej niz raz ,dwa razy w tyg,od pewnego czasu po dawce 1 mg nic nie czuje tak jak bym nic nie bral.Czy teraz jak bym zastapil ten xanax np .lorafenem to bedzie dziala jak na poczatku xanax ...czy wszystko jedno jakie benzo bedzie juz slabe albo zerowe dzialanie.Przeciez bez sensu brac 2 mg czy wiecej xanaxu moze lepiej zastapic innym benzo,prosze o rady

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez śliwka_ 05 cze 2013, 15:26
Czy ktoś się orientuje jak przejść z asertinu (sertralina) 50 mg na velaxin 37,5 mg (może x2) tak żeby nie nabawić się zespołu serotoninowego?

przez Loris 07 cze 2013, 11:23
śliwka raczej nie ma jakiś przeciwskazań to nie imao żeby czekać 2 tyg z odstawieniem dzień dwa przerwy powinno wystarczyć
Loris

z seroxatu na rexetin

przez Polipropylennn 25 mar 2014, 19:03
Witam mam pytanie : czy moge z dnia na dzień przejść z seroxatu na rexetin ?
2. Czy moge brac paroxetyna i xanax jednocześnie ? Czy muszę brać to albo to ? Jeśli tak to jaki odstęp czasu powinienem zachować przechodząc z paro na xanax ? Z góry dziękuje za odpowiedzi , Pozdrawiam

z seroxatu na rexetin

przez Lord Kapucyn 25 mar 2014, 20:28
Seroxat i Rexetin zawierają tę samą substancję czynną czyli paroksetynę. W praktyce jest to ten sam lek tylko są to dwa preparaty generyczne produkowane przez różne koncerny farmaceutyczne. Możesz przejść z dnia na dzień.

Możesz brać paroksetynę i alprazolam(Xanax) jednocześnie. Paroksetyna(Seroxat/Rexetin) jest do stosowania przewlekłego, a alprazolam(Xanax) doraźnie, w razie potrzeby- np. podczas ataku paniki.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

z seroxatu na rexetin

przez Polipropylennn 25 mar 2014, 20:49
Aha , bardzo dziękuje za odpowiedz . Mam jeszcze jedno pytanie : jeśli codziennie biorę jedną pastylke paroksetyny ( 20 mg ) to ile mogę brać mg xanaxu ( doraźnie ) . Pozdrawiam

z seroxatu na rexetin

przez Lord Kapucyn 25 mar 2014, 21:24
Tyle ile zalecił lekarz. Zwykle 0,25mg-1mg.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ktosia1976 21 lip 2014, 14:04
Choruje na nerwicę od 6 lat , od prawie 3 lat leczę się u psychitry.Pierwszy lek jaki mi przypisał to sympramol pomógł mi na 2 lata myślałam że to już koniec choroby niestety wszystko wróciło.Z sympramolu przeszłam na ACIPREX 10 mg ,CLORANXEN 5mg ,na noc DEPREXOLET 10 mg.Po tej zmianie miałam masę skutków ubocznych trwało to około 5 tyg nie poddałam się i brałam dalej te leki skutki uboczne powoli ustąpują mam nadzieję że znów wrócędo normalnego życia :(
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek
6 lat walki z nerwicą(zaburzenia somatopodobne)

przez Yvonne 12 sie 2014, 23:30
Czy ktoś z Was zamieniał może zolafren na ketrel? Interesują mnie różnice między tymi lekami - na co ketrel działa słabiej/mocniej, jakie skutki ma uboczne etc. w porównaniu do zolafrenu.
Z gory będe wdzięcza za odp. :D
"Rzeczywistość leży gdzieś pomiędzy obietnicami wiecznej szczęśliwości a założeniem, że życie będzie koszmarem"
----------------
Krzyk

przez Adela 24 sie 2014, 20:31
Jakby co to właśnie z paroksetyny na sertralinę, i jest dobrze! Z dnia na dzień, bo brałam seroxat 10 mg, super lek ale ze względu na bulimię musiałam z niego zrezygnować. Także żyję i mam się ok.

Z wenlafaksyny na inne leki przechodzę, ale coś chyba nie gr

przez białystorczyk 05 wrz 2014, 18:29
Witam wszystkich, od początku grudnia byłam leczona na "depresję" Prefaxinem 150.
Teraz zmieniłam lekarza, bo nie byłam w stanie zaufać temu pierwszemu gdy stwierdził ostatnio, że w moim przypadku odstawienie leku wchodzi w grę tylko wtedy gdybym zaszła w ciążę.
Jako, że jestem jeszcze nie taka stara, mam 27 lat i nie wyobrażam sobie brać do końca życia psychotropy, postanowiłam wybrać się do lekarki mającej najlepsze opinie u mnie w mieście.

Po dokładnym wywiadzie, stwierdziła, że wg niej to nie zaburzenia depresyjne umiarkowane (jak to ustalił mój poprzedni lekarz) tylko dystymia, i wyjdę z tego, potrzeba tylko trochę czasu.

Kazała odstawić Prefaxine uważając, że jest to dla mnie zbyt ciężki lek i powoduje duże skutki uboczne.
Wg jej zaleceń:
od poniedziałku biorę Xanax0,5mg - pół lub całą tabletkę po dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Tak mam brać przez 10 dni.
Po tych 10 dniach odstawić Xanax (uznała, że to lek "przejściowy") i zacząć brać Xetanor 20mg jedną tabletkę rano.
Leczenie Xetanorem określiła na około 3 lata, z przerwami. I to miałby być koniec mojego leczenia, chyba już na całe życie.

Od poniedziałku, kiedy jestem na Xanaxie czuje się źle a czasami nawet baaardzo źle. Śpię w nocy i w dzień jak zabita, nic nie jest w stanie mnie obudzić. Ale to da się jeszcze przeżyć.
Najgorsze są okropne zawroty głowy: takie, że nie raz idąc muszę się złapać czegoś albo usiąść; takie, że jak siedzę muszę się położyć; takie, że jak leżę muszę zamknąć oczy i zasnąć bo inaczej wszystko wiruje, jest mi nie dobrze, ruszanie gałkami ocznymi powoduje że dokładnie czuję walenie serca i drży mi wszystko w środku.
Do tego od wczoraj doszły na zmianę: nerwy i płacz!
Na własne dzieci i męża jestem w stanie drzeć się jak poparzona ze wściekłości o byle błahostkę. Drażni mnie hałas, krzyki dzieci - wtedy drę gębę na cały blok albo nie mogąc się opanować szarpnę któregoś lub potrząsnę!! I wtedy zaczynają się wyrzuty sumienia i płacz.
Od płaczu o jedną bzdurną rzecz bliska droga do ryczenia jak bóbr i wyrzucania sobie wszystkiego po kolei: że jestem złą matką, złą żoną, do niczego się nie nadaję, Że teraz zawsze już taka będę - jak jakaś karykatura człowieka, jak psychol z wariatkowa! Że jeszcze trochę i mąż ode mnie odejdzie bo jak można wytrzymać z taką osobą jak ja? Sama bym od siebie odeszła... /cenzura/ przecież ja nie jestem NORMALNA! Jestem psychicznie chora! Kto chce mieć żonę albo matkę wariatkę.........

No i to jest własnie ten moment kiedy znowu rycze

-- 05 wrz 2014, 17:34 --

Boże czułam się już dobrze psychicznie od bardzo dawna a przez te leki mam czasem ochotę walnąć łbem w kaloryfer, nie chcę się tak czuć

przez merryy91 05 wrz 2014, 21:46
Witam.Przez ponad rok przyjmowałam lek elicea w dawce 10 mg,potem 15 mg.Mam zmienic na parogen .Czy ktoś ma doświadczenia z tymi lekami?Czy będzie to wstrząs dla mojego mózgu i ciała?który lek silniejszy i bardziej skuteczny w Waszym subiektywnym odczuciu na ataki paniki?Pozdrawiam

Sortuj wg