Zmiany leków-pytania.Watek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Zmiana leku antydepresyjnego z dnia na dzień

przez Lili-ana 11 lis 2009, 19:11
Ale ja się dobrze czuję, nastrój mam stabilny, nie narzekam :smile:
Lili-ana

przez Anna R. 12 lis 2009, 11:58
To pozostaje tylko się cieszyć, a na przyszłość podobne decyzje jednak konsultować z lekarzem ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Paranoja 12 lis 2009, 12:09
Lili-ana śliczny awatar

ps. sorry że nie na temat ;)
Paranoja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lili-ana 12 lis 2009, 14:41
Paranoja napisał(a):Lili-ana śliczny awatar

ps. sorry że nie na temat ;)

dziękuję :D też mi się bardzo podoba ;)
Lili-ana

Seronil, a Fluoksetyna

przez Separatysta 30 gru 2009, 14:01
Biorę Seronil 10 mg od miesiąca. Na początku było kiepsko, w końcu organizm się przyzwyczaił i od około tygodnia jest OK. Moje pytanie tyczyć się będzie jego zamiennika jak sądzę. Mam w domu opakowanie Fluoksetyny 10 mg, jak sądzicie czy jak skończy mi się Seronil będę mógł zjeść tą Fluoksetyną. Oczywiście zapoznałem się z ulotkami obu leków i oba to wg mnie Fluoxetinum czyli dosłownie ten sam lek tylko innego producenta. Co o tym sądzicie, będę wdzięczny za odpowiedź..

Re: Seronil, a Fluoksetyna

przez basior 30 gru 2009, 14:21
fluoksetyna to substancja czynna jakiegos leku a wiec zamiast seronilu chcesz brac ... no własnie co? Bioxetin?...Adepin...itp? jesli tak to ok
basior

Re: Seronil, a Fluoksetyna

przez linka 30 gru 2009, 14:53
Separatysta, możesz amienić, jeden czynnik aktywny, z tym, ze ciekawe, że już po 10 mg czujesz się lepiej - to dopiero dawka przystosowawcza - lecznicza to conajmniej 20mg.
Ale to dobrze że jest lepiej - mnie to samo czeka od jutra :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

zoloft a sertagen

przez maltanczykk 11 lut 2010, 01:08
Witam
Od listpada lecze sie zoloftem nastapila mala porawa do lutego 2010 ( 2 tabsy dziennie) , nastepnie lekarz przepisal mi tanszy zamiennik sertagen. Od tygodnia biore ten lek i przez caly czas jego zazywania odczywan leki ataki nerwicy rozkojarzenia itd(cierpie na nerwice lekowa) a do tego w czasie spania w dzien przytrafiaja mi sie koszmary.

Wiec tu moje pytanie czy wrocic do zoloftu?? jest to zamienniik wiec czy wystepuje okres przestawienia organizmu na sertaen? Czy ktos z was mial podony problem lub orentuje sie w temacie licze na sensowna odpowiedz

Zoloft-30 zl 1 opakowanie sertagen-5 zl zaa 1 opakowanie

z gory dziekuje

Re: zoloft a sertagen

przez *Monika* 11 lut 2010, 01:13
Ja po Zolofcie czujesiefatalnie, właśnie go odstwiłam wczoraj. Teraz czekam na wizytę u psychiatry, mam ją za 10 dni.
Podobno zamienniki są podobne w działaniu, ale niektórzy też odczuwają różnicę tak jak TY.
Warto byłoby pojść z tą sugestią jeszcze raz do psychiatry.
Obrazek
Główny Moderator

Co wziąć zamiast paroksetyny?

przez coddex 03 mar 2010, 22:14
Znów mi chyba wraca... Do psychiatry prędko nie jestem w stanie pójść, bo wyjechałem.
Paromerck? Wziąłbym, ale senność, nieustanne ziewanie (ziewanie jak ziewanie, gorzej że w trakcie coś mi drętwieje w gardle za każdym razem, jakiegoś skurczu cholernie nieprzyjemnego dostaję). W dodatku mam dość budzenia się w środku nocy i płytkiego snu...
Miał ktoś podobnie i próbował innej substancji? Bo mnie już obrzydza sama myśl brania tego leku, a kupiłem nowe opakowanie. Bleh. I pytanie główne: Co zamiast paroksetyny? ;)

Re: Co wziąć zamiast paroksetyny?

przez linka 03 mar 2010, 22:20
coddex, a co za różnica skoro i tak nie prędko trafisz do psychiatry? Nie będzie wizyty, nie będzie recepty a wtedy to nawet złoty środek (którego nie ma) nie będzie dostępny. Poza tym, na każdego z nas te środki działają zupełnie inaczej, potrzebujesz antydepresantów aktywizujących czy sedatywnych? Na co jesteś chory? Ile brałeś ostatni lek? Czy próbowałeś innych leków? Co z terapią?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Co wziąć zamiast paroksetyny?

przez coddex 04 mar 2010, 00:08
Oficjalnie mam stwierdzone F48. Czyli ogólne "nie wiadomo". Terapia wg lekarza niepotrzebna, bo to niby mój natłok myśli mnie zabija. Aczkolwiek jak już się znowu tam wstawię, chyba się skuszę na terapię. Bo znowu jest ten sam syf, o ile w dzień funkcjonuję normalnie (poza kompulsjami, które wróciły), to wieczorem przychodzi paraliżujący dół. Zjadłbym tabletkę, ale rano wstaję, a jak wezmę, to noc mam skopaną. Innych leków nie próbowałem. Z receptą nie ma problemu, ze względu na odległość lekarza od miejsca zamieszkania, psychiatra polecił lekarzowi rodzinnemu wypisywać SSRI. Z tym, że nie wiem co wybrać. A coś muszę, bo mnie szlag to trafi. Z jednej strony nic nie mogę zrobić, a z drugiej jestem wściekły, bo mam kupę roboty. I tak w kółko...

Przejście z fluoksetyny na paroksetynę

przez wentyl77 21 mar 2010, 11:13
Jak długo trzeba czekać po zakończeniu przyjmowania andepinu aby zacząć przyjmować paxtin (paromerck. parogen)

Re: Przejście z fluoksetyny na paroksetynę

przez aree1987 21 mar 2010, 13:39
Nie trzeba czekać to nie imao.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Sortuj wg