Zmiany leków-pytania.Watek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Zmiana leku antydepresyjnego z dnia na dzień

przez basior 02 lis 2009, 22:25
Różnica moze byc głównie w obiawach niepożądanych na początku leczenia,po 2-4 tyg.wszystkie SSRI działają niemal identycznie...
basior

przez Lili-ana 02 lis 2009, 22:30
no to fajnie, cieszę się :D
Lili-ana

przez namiestnik 03 lis 2009, 02:05
No zazwyczaj mają podobne. Ale niekoniecznie. No i taka fluoksetyna z racji, że jest biologicznie dostępna po dłuższym czasie to można się spodziewać, że jeszcze później zadziała.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Na co zamienic chloropernazyne?

przez agusiaww 05 lis 2009, 15:55
Biorę do Alventy na noc 1-2 tabletki po 10 mg chloropernazyny jest to lek przeciwlękowy i usypiajacy. Po nim szybko usypiam, niestety biorac tylko alvente nie moglam spac w nocy. Jest to bardzo dobry lek bo nie zamula, ale przestali go od pewnego czasu produkowac. Poleccie jakis lekki lek przeciwlękowy i nasenny ale, taki zeby nie zamulał i nie byl uzelnizajacy. Moze byc na recepte. I zeby byl do 10-15 mg maksymalnie w dawce.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Re: Na co zamienic chloropernazyne?

przez LSDisland 07 lis 2009, 19:57
chlorprothixen
Wolny od leków?

przez Estel86 08 lis 2009, 11:57
Mnie kazała odstawić nagle Bioxetin 20 (bez stopniowego schodzenia), bo lęki odeszły, ale depresja się nasiliła i nie brać przez tydzień, a potem mam wprowadzić Asertin 50. Martwię się, ze to nie zdrowe tak nagle odstawić. Mija trzeci dzień bez leku a ja mam zawroty głowy :/ Myślę, że tu chodzi o skład - bioxetin to fluoksetyna a Asertin ma jakiś inny składnik.
http://www.gwendolen.blog.onet.pl

Powiadam wam; trzeba mieć chaos w sobie, by narodzić tańczącą gwiazdę.
F. Nietzsche

przez Lili-ana 08 lis 2009, 12:31
ja też miałam zawroty głowy właśnie po nagłym przestawieniu się na inny lek. I zdecydowałam po 3 dniach że jednak asertin jeszcze pobiorę w małej dawce przez 2 tygodnie. Będę schodzić do mniejszej, żeby tych skutków odstawiennych nie było. Także biorę normalnie citabax i jeszcze małą dawkę asertinu.
Lili-ana

przez atka 10 lis 2009, 01:11
Ja zmieniłam z dnia na dzień stimuloton(sertralina) na seroxat(paroksetyna), oba leki z grupy SSRI. Nic mi się nie działo:)

przez Kleopatra 10 lis 2009, 08:52
Ja za to z dnia na dzień odstawiłam max. dawkę 800 mg Solianu i zaczęłam przyjmować max. dawkę 160 mg Zeldoxu :) Żadnych efektów ubocznych :)
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez Anna R. 10 lis 2009, 12:12
Estel86 napisał(a):Mnie kazała odstawić nagle Bioxetin 20 (bez stopniowego schodzenia), bo lęki odeszły, ale depresja się nasiliła i nie brać przez tydzień, a potem mam wprowadzić Asertin 50. Martwię się, ze to nie zdrowe tak nagle odstawić. Mija trzeci dzień bez leku a ja mam zawroty głowy :/ Myślę, że tu chodzi o skład - bioxetin to fluoksetyna a Asertin ma jakiś inny składnik.

Fluoksetyne można spokojnie odstawić z dnia na dzień, bo ma ona bardzo długi okres półtrwania. Nagle odstawienie Bioxetinu jest wiec słuszną decyzją psychiatry i w niczym nie zagraża twojemu zdrowiu. Zawroty głowy powinny wkrótce minąć, a branie na raz dwóch leków z grupy SSRI bez konsultacji z lekarzem do dobrych pomysłów nie należy. Istnieje bowiem ryzyko wystąpienia manii, hipomanii lub zespołu serotoninowego.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Lili-ana 10 lis 2009, 14:53
Anna R. napisał(a):a branie na raz dwóch leków z grupy SSRI bez konsultacji z lekarzem do dobrych pomysłów nie należy. Istnieje bowiem ryzyko wystąpienia manii, hipomanii lub zespołu serotoninowego.

Te dwa pierwsze skutki uboczne mi nie przeszkadzają ;) a tego trzeciego u siebie nie zauważyłam :D
Lili-ana

przez shadow_no 11 lis 2009, 00:21
Nie powinno być problemów.
Troszkę gorzej jest w przypadku nagłej zmiany SSRI na SNRI czego jestem żywym przykładem.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Estel86 11 lis 2009, 12:20
uff :) dzięki :*
http://www.gwendolen.blog.onet.pl

Powiadam wam; trzeba mieć chaos w sobie, by narodzić tańczącą gwiazdę.
F. Nietzsche

przez Anna R. 11 lis 2009, 12:34
Liliana, ja jestem z zasady przeciwna eksperymentom na własnym organizmie. Hipomania wydaje się być dla osoby z obniżonym napędem pożądana, ale jeśli przechodzi w manię, nie jest już tak wesoło. Paradoksalnie pojawia się ona czasem nie w trakcie brania, ale tuz po odstawieniu SSRI.

Obserwowałam osobiście osobę w stanie maniakalnym i nie był to przyjemny widok. Uwierz mi, nie życzyłabyś sobie podobnych przeżyć.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg