Zmiany leków-pytania.Watek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: odstawienie lekow i zmiana na nowy

przez kasia000 16 cze 2009, 19:54
jak biore seroxat 4 lata..to jak długi powinien byc proces odstawiania?żebym nie dostała objawów odstawiennych czy zespołu sero...
kasia000

przez isj 16 cze 2009, 20:13
Jezu Chryste, przecież przez miesiąc Ci to pisałem...
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez kasia000 17 cze 2009, 18:25
juz zapomniałam;--))
kasia000

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zmiana: Zolsana na Signopam/Afobam

przez Dziecko 05 paź 2009, 12:53
Witam ,

Jakiś czas temu lekarz zapisał mi Zolsanę. Doraźnie pomogła, ale kłopoty ze snem się utrzymują, a lek skończył mi się w piątek.
Starałam się zasypiać bez niego ale w moim obecnym stanie to mordęga. Zapisałam się do lekarza na środe, jednak myśl o kolejnej bezsennej, męczącej nocy mnie przeraża.

Jakiś czas temu lekarz przepisywał mi Signopam. Właściwie skorzystałam tylko z kilku tabletek. Reszta została.

Chciałabym zapytać czy mogę 1 -2 razy (do wizyty) zastąpić Zolsanę Signopamem?

W mojej przepastnej apteczce znalazłam jeszcze Afobam, Depakine ale boję się eksperymentować z lekami.
Przekonanie mnie o konieczności zastosowania farmakologii to i tak niezły wyczyn...

W tej chwili biorę jeszcze Asertin (100).

Re: Zmiana: Zolsana na Signopam/Afobam

przez pajak 05 paź 2009, 12:55
Nie łatwiej zapytać np lekarza pierwszego kontaktu telefonicznie bądź farmaceutę w aptece?
Obrazek

przez Dziecko 05 paź 2009, 13:02
Póki co pytam na forum.
Dział chyba odpowiedni, nieprawdaż pająk?
Jesli nie - prosze o przeniesienie do właściwego @_o

przez pajak 05 paź 2009, 13:12
Spoko, tylko po prostu wskazuje moim zdaniem łatwiejszą i pewniejszą informacje :)
Obrazek

przez Dziecko 05 paź 2009, 13:45
Z jakiegoś powodu wybieram pisanie na forum, a nie spacer do apteki/tel. do lekarza. Zadałam też konkretne pytanie, na jakie oczekuję odpowiedzi.

Niemniej dziekuję za sugestie.

Pozdr.

przez Korba 05 paź 2009, 15:49
Moim zdaniem Signopam możesz zażyć. Depakine nie jest do stosowania doraźnego, a Afobam jest przeciwlękowy, nie nasenny. Pozdrawiam
Korba

przez isj 05 paź 2009, 22:41
Dziecko napisał(a):Witam ,

Jakiś czas temu lekarz zapisał mi Zolsanę. Doraźnie pomogła, ale kłopoty ze snem się utrzymują, a lek skończył mi się w piątek.
Starałam się zasypiać bez niego ale w moim obecnym stanie to mordęga. Zapisałam się do lekarza na środe, jednak myśl o kolejnej bezsennej, męczącej nocy mnie przeraża.

Jakiś czas temu lekarz przepisywał mi Signopam. Właściwie skorzystałam tylko z kilku tabletek. Reszta została.

Chciałabym zapytać czy mogę 1 -2 razy (do wizyty) zastąpić Zolsanę Signopamem?

W mojej przepastnej apteczce znalazłam jeszcze Afobam, Depakine ale boję się eksperymentować z lekami.
Przekonanie mnie o konieczności zastosowania farmakologii to i tak niezły wyczyn...

W tej chwili biorę jeszcze Asertin (100).
Jeśli to jest jeden dzień lub dea, nie widzę przeciwskazań, abyś zażyła signopam doraźnie. Niemniej... Jeśli nie pomogła Ci zolsana, to nie wiem dlaczego lekarz przepisał Ci silnie uzależniające benzo (signopam to termazepam), które nadaje się do stosowania najwyżej przez dwa tygodnie, acz zdaje się chyba przez ten czas nie pozbędziesz się problemu.

Depakine to zupełnie inna półka leków, Afobam nie ma działania nasennego. Zaś najlepiej działające nasennie benzo (triazolam i lorafen) bardzo uzależniają.

Jeśli mógłbym podsunąć jakąś wskazówkę co do dalszej farmakoterapii, to spróbuj skonsultować z lekarzem włączenie Dalmane (Flurazepam) - uzależnia od Signopamu o jakieś 6-10 razy mniej, jego siła działania jest zbliżona do signopamu, ale można stosować go dłużej.

Pozdro ;)
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Dziecko 06 paź 2009, 00:48
Dziekuję za odpowiedzi :smile:

isj, Signopam zapisał mi lekarz niespełna rok temu-miałam jakiś trudny czas, jednak właśnie ze względu na to, ze uzależnia do tej pory leżał w szufladzie. Wykupiłam ale bałam się dłużej zażywać. Miałam hydroksyzynę-ratowałam się nią.
Zolsanę zapisała mi lekarka podczas ostatniej wizyty. Ale byłam w takiej rozsypce że nie miałam oporów. Nie pamietam nawet czy czytałam ulotkę przed łyknięciem pierwszej.
Nie specjalnie znam się na lekach-omijam je raczej.
Póki co ...chce tylko żeby "działały" jednak nie chciałabym mieć dodatkowych kłopotów jak już zacznę stawać na nogi.
Jeśli mógłbym podsunąć jakąś wskazówkę co do dalszej farmakoterapii, to spróbuj skonsultować z lekarzem włączenie Dalmane (Flurazepam)

O...dzieki. Zapisałam ;) i zapytam lekarkę (niestety trafiam do lekarzy którzy dziwnie często...mnie pytają co mi zapisać-a ja się nie znam)

Wzięłam kikadziesiąt min temu Signop., jestem wyświechtana emocjonalnie, fizycznie zmęczona, głowa mi pęka...ale uspokoiliście mnie :)
Mogę więc chyba śmiało powiedzieć: Dobranoc :smile:

I jeszcze raz ślicznie dziękuję.

przez Anna R. 07 paź 2009, 19:10
Isj, na niektóre osoby Afobam działa lepiej niż wszystkie leki nasenne razem wzięte. Jeśli problemy ze snem maja podłoże nerwicowe lub lękowe, to aprazolam jest najwłaściwszym rozwiązaniem, rzecz jasna nie długofalowo.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Zmiana leku antydepresyjnego z dnia na dzień

przez Lili-ana 02 lis 2009, 21:44
Byłam dziś u lekarza i zmieniła mi asertin50 na citabax20, z tego powodu że miałam bóle brzucha i bóle głowy po asertinie.
Asertin brałam w dawce 75mg, a Citabax biorę 20mg.

Lekarka kazała lek zmienić od razu, czyli wczoraj jeszcze brałam asertin, a dziś już wzięłam citabax. Lekarka mówiła,że nie będzie żadnych "kolizji", tzn nie muszę schodzić z jednego, a potem wchodzić na drugi bo obydwa leki są z grupy SSRI.

Się tak zastanawiam, czy aby na pewno nie odczuję żadnej zmiany?? żadnych skutków?
Wie ktoś coś na ten temat?
Lili-ana

Re: Zmiana leku antydepresyjnego z dnia na dzień

przez namiestnik 02 lis 2009, 22:02
Wiem, że robi się takie myki i jest ok. Tak, że bądź dobrej myśli! :)

Sortuj wg