Leki a suplementy diety/odżywki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Wenlafaksyna a leki na odchudzanie

przez białystorczyk 28 kwi 2014, 14:59
Witam

Mam pytanie.
Czy biorąc Prefaxin (wenlafaksynę) mogę brać suplementy diety wspomagające odchudzanie, spalacze tłuszczu itp?
Chcę wspomóc troszkę swój proces odchudzania i do ćwiczeń dodać coś co pomoże mi obniżyć spadek wagi. Tylko czy można te leki ze sobą łączyć? Wizytę mam za 6 tygodni, więc lekarza na razie nie spytam.

Wenlafaksyna a leki na odchudzanie

przez Lord Kapucyn 28 kwi 2014, 22:00
Suplementy diety wspomagające odchudzanie i spalacze tłuszczu nie są lekami- to przede wszystkim. A co do ich łączenia z wenlafaksyną to raczej nie ma przeciwwskazań, ale postaraj się, żeby te środki nie zawierały efedryny ani johimbiny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez damaged0 09 cze 2014, 20:50
Brałam therm line forte (tak,ja z niedowagą,super pomysł) i nic mi nie było; a jak weszłam na antydepresanty i wzięłam dodatkowo te therm line'y, to zrozumialam dlaczego nie powinnam. Niebezpiecznie szybka akcja serca, do tego stopnia że przyjechało pogotowie - myślałam, że umrę, że wysadzi mi serce naprawdę. Dezorientacja totalna, ogromny lęk, odrealnienie, zawroty głowy.. Może to fakt,że niestosowne jest teoretycznie branie tego przy mojej wadze no i 4 na raz(gdzie powinno sie 2x2) ale przedtem działały w porządku bez szczególnych zjawisk, a teraz? O KROK OD ŚMIERCI :O
Szczesliwie wyleczona z bulimii dzieki fluoksetynie:)
Depresja wciaz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez trytonn 04 lip 2014, 00:37
słuchajcie, nurtuje mnie jedna rzecz - czym się różni magnez jako suplement diety od magnezu leku, bo widziałem go pod różnymi postaciami w aptekach i sklepach z odżywkami? czy działają jednakowo skutecznie?

przez E-rzecznik_MagneB6 04 lip 2014, 13:11
trytonn napisał(a):słuchajcie, nurtuje mnie jedna rzecz - czym się różni magnez jako suplement diety od magnezu leku, bo widziałem go pod różnymi postaciami w aptekach i sklepach z odżywkami? czy działają jednakowo skutecznie?

Suplement diety nie służy z definicji leczeniu – uzupełnia on wyłącznie lekkie niedobory magnezu w diecie, zapobiegając niedoborom w organizmie. Lek natomiast bezpośrednio leczy organizm cierpiący na znaczne ubytki tego pierwiastka. Należy również mieć na uwadze fakt, iż leki (w przeciwieństwie do suplementów diety) przed wejściem na rynek farmaceutyczny poddawane są szczegółowej kontroli w postaci precyzyjnych badań ich skuteczności i bezpieczeństwa z udziałem ludzi. Znacznie bezpieczniej jest również przyjmować leki ze względu na ewentualną możliwość pojawienia się działań niepożądanych, których zgłaszanie jest już ustawowym obowiązkiem lekarza a, dzięki zmianom w ustawie, Prawo Farmaceutyczne daje taką możliwość również pacjentowi. Tak ścisły nadzór, między innymi nad zgłaszaniem działań niepożądanych i interakcji lekowych, dotyczy obecnie leków i wyrobów medycznych.

przez lunatic 04 lip 2014, 13:32
cos mi sie obiło o uszy ze MagneB6 został zarejestrowany jako lek?

przez Lord Kapucyn 04 lip 2014, 14:24
Tak.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez trytonn 07 lip 2014, 00:21
to jak mogę rozpoznać, czy potrzebuję leku czy tylko suplementu? ogólnie jestem rozedrgany, miewam kurcze i problemy ze snem, więc się zastanawiam, czy to związane z moim charakterem czy właśnie niedoborem magnezu i w jakim stopniu.

przez Chada 07 lip 2014, 01:29
trytonn napisał(a):to jak mogę rozpoznać, czy potrzebuję leku czy tylko suplementu? ogólnie jestem rozedrgany, miewam kurcze i problemy ze snem, więc się zastanawiam, czy to związane z moim charakterem czy właśnie niedoborem magnezu i w jakim stopniu.

No raczej skurczę nie są winą charakteru,jak poznać może zacząć brać ten magnez i zobaczyć czy to przejdzie,ewentualnie przecież są badania na poziom magnezu.Najlepiej zacząć brać magnez i się przekonać czy on pomoże bo to nie zaszkodzi.Do tego poczytaj objawy niedoboru magnezu.A jak nie to skonsultuj się z lekarzem.

Lamotrygina 150mg

przez E-rzecznik_MagneB6 07 lip 2014, 17:02
lunatic napisał(a):cos mi sie obiło o uszy ze MagneB6 został zarejestrowany jako lek?

Tak, to prawda, Magne B6 jest zarejestrowany jako lek w URPL (Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych). Należy pamiętać, że leki, w przeciwieństwie do suplementów diety, przed wejściem na rynek farmaceutyczny poddawane są szczegółowej kontroli w postaci precyzyjnych badań. Suplementy diety opierają się na wymogach EFSA (Europejskiego Urzędu do spraw Bezpieczeństwa Żywności) dotyczących substancji czynnych. Suplementy zażywamy jednak przy niedoborach magnezu w diecie, przy niedoborach w organizmie konieczne jest zastosowanie leku.

-- 09 lip 2014, 14:41 --

trytonn napisał(a):to jak mogę rozpoznać, czy potrzebuję leku czy tylko suplementu? ogólnie jestem rozedrgany, miewam kurcze i problemy ze snem, więc się zastanawiam, czy to związane z moim charakterem czy właśnie niedoborem magnezu i w jakim stopniu.

Rzeczywiście, rozedrganie, kurcze i problemy ze snem mogą być objawami niedoboru magnezu. Stopień niedoboru magnezu ocenia lekarz i w zależności od tego zaleca suplement lub lek.

przez AdamOnyx 12 sie 2014, 19:59
Witam. Lekarz przepisał mi fluoksetyne. Od pięciu miesięcy chodzę na treningi i w zeszłym miesiącu zacząłem brać Animal M-stak. Interesuje mnie czy można stosować fluoksetyne i m-staka razem, czy może jest to niewskazane i należałoby nie kontynuować treningów z animalem podczas stosowania fluoksetyny?

przez Vizir 14 sie 2014, 00:46
AdamOnyx napisał(a):Witam. Lekarz przepisał mi fluoksetyne. Od pięciu miesięcy chodzę na treningi i w zeszłym miesiącu zacząłem brać Animal M-stak. Interesuje mnie czy można stosować fluoksetyne i m-staka razem, czy może jest to niewskazane i należałoby nie kontynuować treningów z animalem podczas stosowania fluoksetyny?

Możesz stosować M-sraka bez żadnych obaw o wystąpienie jakichkolwiek efektów, również na każdym SSRI jaki do tej pory został wynaleziony.

przez białystorczyk 26 lis 2014, 14:44
Czy przy Xetanorze 20mg mogę zastosować spalacz tłuszczu, w którego składzie znajduje się:
Ekstrakt Guarany [20% Kofeiny]
Winian L-Karnityny
Ekstrakt Zielonej Kawy [10% ACG]
Ekstrakt Zielonej Herbaty [55% EGCG]
Ekstrakt Białej Herbaty [95% polifenoli]
N-Acetyl L-Tyrozyna
Ekstrakt Pieprzu Czarnego [95% Piperyny]
Chrom (Chlorek Chromu)
?????

przez blue_monday1 26 lis 2014, 14:44
Witam. Biorę bioxetin od roku, chodzę na siłownie i chciałbym zafundowac sobie jakies suple. Mógłby mi ktoś ułozyć jakas suplementacje ewentualnie doradzić jakie suplementy moge zażywać a jakie nie z tego co przeczytałem wiem że BCAA odpada. :/ Pozdrawiam.

Sortuj wg