Leki a suplementy diety/odżywki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez takitam 16 sty 2008, 11:45
no wlasnie wiem i dlatego pozostaje mi miec nadzieje ze ma lebek na karku oprocz teorii i nie przywiazuje wagi do stereotypow ze tak to nazwe dziwnie :P moze ktos zna jakiegos sportowego lekarza dobrego z okolic katowic ?

przez czasnazmiany 17 sty 2008, 17:36
Przy nastpenym spotkaniu z psychiatrą spytam sie o cell pumpa podam mu wszystkie składniki bo tez myslalem o cell i tez nie zrezygnuje z silki :oops: jak mi powie ze nic z tego to tez sie pochlastam... :roll:
Mysl pozytywnie :)

przez Jovita 17 sty 2008, 19:34
nie martw sie wydaje mi sie na 90% ze mozesz brac.Ale na wszelki wypadek spytaj lekarza bo nigdy do konca nie wiadomo jak to jest.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez takitam 18 sty 2008, 00:11
czemu ja kurde nie mam zajawki np na szachy albo inny "sport" hhe porabane to wszystko dzisiaj akurat mialem dzien zalamki :/

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:06 pm ]
rada dla cwiczacych i tym ktorym zalezy na dobrym nastroju ... bcaa i tauryna chamuja wydzielanie serotoniny :/ wiec te odzywki raczej odpadaja jak dla mnie swoja droga wyczytalem ostatnio ze serotonina jest katabolikiem i kurde bele przyjmujac antydepresanty chyba poglebiamy efekt katabolizmu miesniowego a bcaa i tauryna po to blokuje wydzielanie hormonu serotoniny zeby wysilek fizyczny byl bardziej efektywny i zeby zniwelowac katabolizm ... ale niedlugo byc moze bede testowal TCM albo jakis inny jablczan kreatyny ktory jest dobrym antykatabolikiem swoja droga ser twarogowy na noc to dobre rozwiazanie zeby zatrzymac katabolizm nocny :) pozdrawiam pokreconych "koksow" :)

przez Jovita 23 sty 2008, 13:58
takitam napisał(a):bcaa i tauryna chamuja wydzielanie serotoniny :/

o nie tauryna jest jak najbardziej wskazana dla osob majacych problemy z deperesja badz zaburzonymi!!

ja obecnie biore bialko i carbo , a za jakies 2 tyg zaczne brac do tego kreatyne i wlasnie tauryne !!
ExModerator

przez takitam 23 sty 2008, 23:41
hmm wiesz nie pisze tego zeby kogos zniechec ale spojrz na to i na to ... ja juz sam nie wiem bo mozna przez to zglupiec ... chyba nieslusznie z ta tauryna wyjechalem bo teraz patrze np na takie cos ale i tak nie wiem co myslec ..

Tauryna, w zestawieniu z kofeiną, wykorzystywana jest jako psychostymu­lator, w napojach aktywizujących - energizerach.
W mózgu tauryna oddziałuje na układ serotoninergiczny, zależny od sero­toniny i gabaergiczny, zależny od gamaaminomaślanu - GABA.
Hamujący wpływ tauryny na serotoninę może przedłużać aktywność, gdyż serotonina odpowiada za relaksację. Stymulacja układu gabargicznego tauryną, bardzo przypomina działanie małych dawek leków przeciwlękowych lub alkoholu etylowego. Następuje wydłużenie czasu czuwania, z jednoczesnym zniesieniem lęku. Tauryna ma tu jednak ogromną przewagę nad lekami i alkoholem. Leki przeciwlękowe i alkohol w większych dawkach euforyzują, upajają i zamraczają. Natomiast tauryna, nawet monstrualnie przedawkowana, zatrzymuje się ostatecznie na zniesieniu lęku i wydłużeniu czuwania.

a teraz to

Preparat Active-Life® Taurine przeznaczony jest dla osób dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety. Tauryna ogranicza wytwarzanie pewnego szczególnego hormonu - serotoniny, utrzymując w ten sposób mózg w "nieświadomości" ciężaru wysiłku, organizm nie odczuwa zmęczenia i zostaje pobudzony do dalszej pracy. Przeciwdziała procesom utleniania zachodzącym w mięśniach, umożliwia szybszą i skuteczniejszą regenerację. Tauryna jest ważna dla mięśni i w zaburzeniach pracy serca. Pomaga w trawieniu tłuszczów, a także przy hipoglikemii i nadciśnieniu. Tauryna bierze udział w syntezie soli kwasów żółciowych i adsorbcji witamin A,D,E,K.
Preparat Active-Life® Taurine zmniejsza stres, znacznie zwiększa fizyczną i umysłową wydajność organizmu. Jednocześnie chroni on wątrobę, wspomaga wydolność psychiczną, niwelując efekt znużenia i objawy przetrenowania.

to jest dla mnie naprawde czysta teoria ... dla mnie teraz wazne jest zeby wyjsc z dola jak narazie Asentra na mnie nie dziala juz nie mowiac o moich jazdach nerwicowych ... wiec unikam preparatow ktore moga byc watpliwe ... pewnie mam za mala wiedze :) moge sie sugerowac tylko na tym co przeczytam :)
Nie pójdziesz do przodu, ciągle patrząc w tył, twe marzenia w pył,
obrócą się momentalnie,
by tak nie było, wciąż nadzieją się karmie, wiem że jutro przyjdzie,
rozegrać kolejna partie.

przez Jovita 28 sty 2008, 18:00
kurcze sama nie wiem ale musze poszukac pewnego artykulu na temat wlasnie tauryny przy zaburzeniach osobowosci bo wlasnie tam znalazlam ciekawe wiadomosci.
Tauryna to aminokwas niezbedny aminokwas wiec nie moze on zle wplywac na osooby chore!! logiczne.
ExModerator

przez takitam 28 sty 2008, 20:07
heh cos ty taka krzykliwa :P ja tylko probuje analizowac to co czytam i nie potrafie tego pozbierac w calosc bo nie jestem lekarzem ... jest tyle przemian metabolicznych powodowanych przez rozne srodki ze mozna oszalec skupiajac sie na kazdej rzeczy ktora spozywamy :) wiem ze tauryna to aminokwas niezbedny ... jak wszystko inne w czlowieku ... ale nadmiar moze uposledzac cos ... przeciez nie pisze tego zeby cie zniechecic do tego preparatu moze moj post tak zabrzmial ale to jest tylko czysta informacja ... pozdrawiam :) swoja droga to ja jestem na etapie szukania fizycznych dysfunkcji mogących powodowac zaburzenia nerwicowe wiec nie przyjalem jeszcze do wiadomosci ze mam nerwice "typowa" wiec moge miec troche chore podejscie do wszystkiego ... czas pokaze co ze mna bedzie :)
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez Jovita 29 sty 2008, 16:19
takitam napisał(a):heh cos ty taka krzykliwa

sorka sorka :mrgreen: wkoncu zaburzona jestem ..

jak na razie za malo jeszcze wiem ale logicznie rzecz biorac tak uwazam , nadmiar podobno gorszy niz niedobor.

pzdr
ExModerator

przez takitam 29 sty 2008, 17:24
heh a kto powiedzial ze ja nie jestem zaburzony :D poryte dekle sa wporzadku :D nie ma to tamto
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

Re: leki a suplementy/odzywki

przez Reptile 16 wrz 2008, 21:14
Ja biorę kreatynę, aminokwasy i gainera, jakoś nic mi to nie szkodzi, a sylwetka jest po nich super :P Wszystko z Olimpu, byłem z tymi suplementami u lekarza rodzinnego, pozwolił mi brać, wie jakie przyjmuje leki. Ale mam jakieś dziwne obawy, że mogą w nich być śladowe ilości sterydów, takie sensacje zdarzały się w USA i w kiedyś w Polsce, ale tylko w odżywkach produkowanych w USA i szybko je wycofali, a polska firma Olimp ponoć jest w 100% czysta. Chociaż ja nadal się obawiam. A lekarz czytając skład, powiedział że nie ma tam substancji sterydowych.

przez Jovita 23 wrz 2008, 16:32
hehehe nie masz sie czego obawiac hehe to troszke nawet smieszne ;)
ExModerator

przez takitam 24 wrz 2008, 17:00
nie no sterydy w odzywkach kto ci takich /cenzura/ naopowiadal :D a co do odzywek to pociskaj co sie da:D zycie jest zbyt krotkie by byc malym :D pozdrawiam ;)
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez namiestnik 24 wrz 2008, 18:04
oj oj - różnie jest z tymi odżywkami :)
ale też niepotrzebnie panikujesz :) - jak już lekarz nawet powiedział, że ok to bierz śmiało!

Sortuj wg