Lek na dystymię

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez norm 30 gru 2007, 20:58
sprawa jest prosta laven zażywa neuroleptyki są to leki stosowane w psychozach, urojeniach, omamach itd. mają właśnie takie przytłumiające działanie i to jest powód, a nie antydepresanty...
polecam ci pójść do psychiatry po antydepresanty np. po Sertraline - Asentra, Asertin, Luxeta, SertaHEXAL, Setaloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral.
dla mnie antydepresanty są lekami których się nie należy obawiać, takimi "łagodnymi" gdy neuroleptyki są dla mnie typem takich bardziej "twardych" leków :)
norm

przez gosiaa-p 30 gru 2007, 21:17
ja bralam antydepresanty i jezeli mozna to powinno sie najpierw prubowac pomoc bez lekow ja po 4 miesiacach branie przez leki caly czas mysle ze chce ze soba skonczyc mi tylko namieszaly w mozgu w niczym niepomogly jest przez nie tylko gorzej
i popieram laven że faszeruje się nimi wszystkich niezależnie czy tego trzeba czy nie bo w moim przypadku tak bylo

przez Dust 31 gru 2007, 01:01
norm napisał(a):sprawa jest prosta laven zażywa neuroleptyki są to leki stosowane w psychozach, urojeniach, omamach itd. mają właśnie takie przytłumiające działanie i to jest powód, a nie antydepresanty...
polecam ci pójść do psychiatry po antydepresanty np. po Sertraline - Asentra, Asertin, Luxeta, SertaHEXAL, Setaloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral.
dla mnie antydepresanty są lekami których się nie należy obawiać, takimi "łagodnymi" gdy neuroleptyki są dla mnie typem takich bardziej "twardych" leków :)

Leki,które wymieniłeś faktycznie są bezpiecznymi lekami.Nawet neuroleptyki zaliczyłbym do łagodnych leków.Ja zażywałem pernazinum 25 który jest bardzo słabym lekiem uspokajającym.Niestety jak dotąd nie trafiłem na lek,który by mi wyraźnie pomógł.
Do naprawdę niebezpiecznych leków mozna zaliczyc wszystkie benzo.Lek z tej grupy - Clonazepam to moim zdaniem prawdziwa "pigulka szczęścia".W moim przypadku po zażyciu eliminuje praktycznie wszystkie objawy mojej choroby.Ale nie polecam tego leku,zabawa z Clonazepamem to jak igranie z ogniem i jeżeli tego nie kontrolujesz to ledwo się obejrzysz,a wylądujesz na detoxie :!:
Dust

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez norm 31 gru 2007, 13:56
nom z tego co sobie poczytałem na hyperreal to faktycznie klonazepamem wygląda nieprzyjemnie...
norm

Lek na dystymię

przez faeton 30 mar 2012, 20:52
U mnie dystymia nasiliła się w ciągu ostatnich czterech lat, do takiego stopnia, że przerodziła się w podwójną depresję, próbę samobójczą i pobyty w szpitalach. Przez te ostatnie lata strasznie się męczyłem, ciągle byłem zmęczony, ciągle chciało mi się spać, a mimo to byłem nie wypoczęty, wszystko było cholernie trudne, nic nie dawało radości, nic nie przynosiło entuzjazmu, miałem wszystkie objawy dystymii opisywane w internecie.
Leczyłem się wieloma lekami, większość nie dawała wyraźniej poprawy, poza tym byłem w takim stanie, że było tylko gorzej.
Co do konkretnych leków, to mam pozytywne doświadczenia z Solianem i Velafaxem. Po Velafaxie miałem koszmarne zaparcia :shock: , i trzeba było ten lek odstawić. Solian mi odstawili jak wylądowałem w szpitalu po odstawieniu Velafaxu. Dobrze się też czułem po Ketrelu, dodawał napędu. Brałem też Mozarin, powodował zaparcia i nie dał wyraźniej poprawy. Teraz biorę Sulpiryd + Lamitrin + Doksepine + Chlorphrotixen, na razie nie widzę poprawy, jest uczucie beznadziejności i anhedonia. Sulpiryd na początku daje trochę napędu, ale potem to mija.
O leczeniu dystymii w polskim internecie jest nie wiele. Pomocne w leczeniu mogą być Aurorix (moklobemid), Wellbutrin (bupropion) i Concerta (metylofenidat), ten ostatni to narkotyk, więc żaden lekarz tego nie przypisze. Wydaje się, że oprócz działania na serotoninę jakimś SSRI, SNRI, trzeba też podziałać na dopaminę by zwiększyć jej poziom.
Jestem ciekaw czy Wy leczycie dystymię?

Lek na dystymię

przez Lord Kapucyn 30 mar 2012, 20:55
faeton, Ta, ja leczę Solianem/Sulpirydem w dawkach 50-200mg.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Lek na dystymię

przez X-ray 20 kwi 2012, 23:41
Na każdego leki działają inaczej,bardzo ważny też jest dobór dawki. Dystymik, jakie leki dotychczas brałeś i jak na nie reagowałeś? Ja na podstawie swojego doświadczenia poleciłbym Tobie jakiś SSRI - w moim przypadku bardzo zadziałał Aurex (citalopram) ale w dużej dawce, albo moklobemid - to lek troche starszy,z grupy inhibitorów MAO, na mnie świetnie działał swego czasu,dawał powera, chęci do życia i optymizmu (działanie uboczne - zaburzenia jelitowe,biegunki,wzdęcia ale do zniesienia).
Bardzo źle znosiłem Seroxat (SSRI) oraz Coaxil,nic nie pamiętam z okresu jak je brałem, Coaxil bardzo mnie otępiał i ogłupiał,efekty tych obu były niewielkie lub żadne.
Myślę też,że warto się obserwować i koniecznie mowić bardzo dokładnie lekarzowi o reakcji na lek. Czasem wystarczy np.samo zwiększenie dawki,lub dodanie innego leku. Jeśli natomiast np. po mięsiącu-dwoch (u każdego indywiualnie) nie widzisz żadnej poprawy,to są to raczej wskazania do zmiany leku.

Lek na dystymię

przez lochfyne 21 kwi 2012, 17:58
Jeśli chodzi o leczenie farmakologiczne dystymi to stosowane są leki antydepresyjne m. in. selektywne i nieselektywne inhibitory monoaminooksydazy, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne czy popularne w ostatnich latach leki z grupy SSRI (inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny). Dowiedziono również skuteczności niektórych neuroleptyków np. sulpirydu w leczeniu tego zaburzenia (Nitka- Siemińska i wsp. 2005, s. 42).

Ktoś mógłby mi to przetłumaczyć? W sensie podać jakie to substancje czynne. Pewnie sam bym mógł to sobie znaleźć, ale mam dystymie i nie chce mi się :lol:

Biorę obecnie Wellbutrin, Citaxin i Fluanxol. Wcześniej jechałem na Alvente i Solianie, ale przestało działać.
Chce lecieć nad światem życie zostawić pode mną,
Swój strach, łzy, troski, by promień światła ogrzał
Serce, które zwątpiło w istnienie dobra

Lek na dystymię

przez Michuj 21 kwi 2012, 18:22
Antydepresanty selektywne - SSRI itp...
Nieselektywne - TLPD i iMAO
neuroleptyki - neuroleptyki
Loża szyderców

Lek na dystymię

przez ladywind 21 kwi 2012, 18:28
Czy wymyślą kiedykolwiek lek, który nigdy nie będzie tracił swojego pozytywnego działania??

bo jak dotąd w innych chorobach , niepsychicznych chorzy biorą te same leki przez całe życie.
A My??? zawsze mamy tą niepewność, że kiedyś przestanie działać i znowu trzeba bedzie cierpieć zanim
kolejny lek bedzie tym trafionym:/ żałosne :roll:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Lek na dystymię

przez Michuj 21 kwi 2012, 18:32
a tam. Ja się nie boję, że przestanie działać. Zawsze mogę dawkę zwiększać do California Rocket Fuel BiTurbo GTI :mrgreen:
Loża szyderców

Lek na dystymię

przez ladywind 21 kwi 2012, 18:45
Michuj, a jak zwiekszych dawke do California Rocket Fuel BiTurbo GTI, to też kiedyś przestanie działać :?

I w tym sęk, że nigdy nie możemy czuć się pewni i stale cieszyc się czy inaczej mówiąc żyć stale jak normalni ludzie.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Lek na dystymię

przez Michuj 21 kwi 2012, 18:49
Tzn. mam małą obawę. Za tydzień przesiadka na mianserynę. Mam nadzieję, że nie odczuję różnicy.
U mnie od lat rekordowa remisja. Już z 2,5 miecha. ;)
Loża szyderców

Lek na dystymię

przez ladywind 21 kwi 2012, 18:51
Michuj, dlaczego zmieniasz na mianserynę? skoro jest dobrze to może lepiej nie ruszać??
Lekarz Ci tak zalecił czy sam kombinujesz :P ?

Sortuj wg