prosze o pomoc/problemy/pytania

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Klezus 11 sie 2007, 13:31
Lekarze maja to do siebie ze zapisuja najdrozsze zagraniczne leki zamiast odpowiednikow Polskich :?

odpowiednikiem efectinu jest Velafax lub Venlectine i kosztuja o polowe taniej ;)
Człowiek jest tyle wart ile jest w stanie zrobić dla drugiego człowieka...

Chcesz porozmawiać na temat NN pisz na pw...

przez MaRiAnEk 11 sie 2007, 15:35
...
konto zablokowane

jeden lek to za malo

przez BASIAZ 03 wrz 2007, 20:42
WITAM serdecznie,

Od prawie 4 lat cierpię na zaburzenia lękowe z lękiem napadowym, przyjmowałam juz lexapro i effectin, od 10 tygodni walczę z seroxatem(20mg dziennie), niestety jego działanie jest dla mnie za słabe. Co prawda napady są znacznie rzadziej, ale prawie cały czas odczuwam niepokój, mój nastrój też do najstabilniejszych nie należy(kilka dni jest ok, a potem znowu dół) i zastanawiam się czy ktoś na forum przyjmuje seroxat z innym preparatem p/lękowym lub p/depresyjnym?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Na co się zaleca te leki ?

przez hoooooo 04 wrz 2007, 14:40
Na co się zaleca te 2 leki Lexotan i Lerivon, ostatniego czasu je biorę i czuję się fatalnie a wogóle nic nie pomagają..

Czy można je odstawić po jednym dniu brania, będą z tego jakieś komplikacje, zmiany?

przez Jaśkowa 04 wrz 2007, 15:39
po jednym dniu brania to za wcześnie aby były pozytywne skutki takie leki mają to do siebie, że poprawę odczuwa sie po kilku tygodniach a nie na godzinę po zażyciu to nie apap ;) do tego często w pierwszej fazie brania nasilają one objawy plus dodatkowo występuję efekty uboczne - poczytaj ulotki z leków ( lekarz powinien Cię poinformować o tym) skoro przepisał Ci te leki, każdą decyzję odnośnie brania leków powinieneś z nim konsultować
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez Jaśkowa 04 wrz 2007, 15:48
ja przyjmowałam seroxat z xanaxem niestety nie podziałało to na mnie lęki się zmniejszyły ale czułam się fatalnie ciągły niepokój itp
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez rolingstone 04 wrz 2007, 17:11
BASIAZ napisał(a):czy ktoś na forum przyjmuje seroxat z innym preparatem p/lękowym lub p/depresyjnym

kilku preparatów przeciwdepresyjnych raczej się nie przyjmuje.

ja brałem seroxat i nawet bardziej go sobie cenię niż zoloft. seroxat trochę mi pomógł, ale miałem podobne wahania - miesiąc ok, potem trzy tyg. lęki i tak na przemian. ale podobno niektórym bardzo pomaga.
Nerwicę można pokonać :)

SEROXAT TO ZA MAŁO

przez Ewik 22 04 wrz 2007, 17:28
Ja kiedyś przyjmowałam seroxat z afobamem i czułam się dużo gorzej niż bez leków! Dlatego wtedy przerwałam leczenie!

przez Cmx 04 wrz 2007, 19:16
Zwieksz dawke, mi 20mg slabo pomagalo, 30mg lepiej. Prawie calkowicie pomaga mi 40mg dziennie.

Mam fobie spoleczna
Cmx

przez Ronin 05 wrz 2007, 09:56
Ja cały czas zażywam połówkę tabletki czyli 10mg i działa na mnie bardzo dobrze. Żadnych innych leków nie biore

przez rolingstone 05 wrz 2007, 09:59
Cmx napisał(a):Prawie calkowicie pomaga mi 40mg dziennie

ja brałem 40 mg. było dość ok. niższe dawki nie działały.
Nerwicę można pokonać :)

przez mila 06 wrz 2007, 21:49
Witajcie ja brałam seroxat z afobamem i było super - przez 1,5 roku, odstawiłam leki bo niby wyzdrowiałam, po pół roku znowu to samo, wszystko wróciło. Wróciłam ponownie po półrocznej przerwie do seroxatu- nie działał juz jak kiedyś ale też nie było źle, po roku czasu przyjmowania czułam się okropnie - mimo tego że brałam leki.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:52 pm ]
Obecnie jestem w trakcie odstawiania seroxatu, już mam przepisany nowy lek - Zoloft, wprawdzie już go wykupiłam i trzymam w szufladzie - powinnam już go zażyć ale się boję!! Ludzie znowu sie wszystkiego boję!!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:52 pm ]
Obecnie jestem w trakcie odstawiania seroxatu, już mam przepisany nowy lek - Zoloft, wprawdzie już go wykupiłam i trzymam w szufladzie - powinnam już go zażyć ale się boję!! Ludzie znowu sie wszystkiego boję!!

przez Goplaneczka 11 wrz 2007, 09:32
Leviron jest głównie antydepresyjny, ubocznym skutkiem jest senność.
Jeden dzień brania nie da nic, kompletnie nic...
Fatalne samopoczucie po nich będzie trwać jakieś 2 tygodnie. Po 3 zaczyna działać.
Goplaneczka

Pytanie dotyczace dzielenia tabletek

przez Klezus 12 wrz 2007, 14:22
Może śmieszne pytanie ale jesli podziele tabletke na dwie czesci to czy ta druga czesc moge polknac jutro jesli lezy na powietrzu? Czy nadaje sie do wyrzucenia juz? :roll:
Ostatnio edytowano 12 wrz 2007, 17:52 przez Klezus, łącznie edytowano 1 raz
Człowiek jest tyle wart ile jest w stanie zrobić dla drugiego człowieka...

Chcesz porozmawiać na temat NN pisz na pw...

Sortuj wg