jaki lek ..

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez lekliwy 28 lut 2007, 19:31
no tak czytalem ten temat ale tamte leki to sa chyba na recepte ?

a ja chcialbym cos uspokajajacego i niezbyt mocnego - nie wiem moze jakies tabletki - wlasnie zobaczylem reklame Valerin <- jest to cos warte ?

albo moze Persen forte bylby dobry ?

przez lekliwy 28 lut 2007, 23:18
a co sadzicie o lekach takich jak Valerin forte lub Persen forte ?
czy one pomagaja na male/srednie objawy stanow lękowych ?
pomagaja sie uspokoic i zrelaksowac ?

przez Ania1987 28 lut 2007, 23:30
Spróbuj Kalms to podobno najlepszy lek uspokajający bez recepty. Ale jeśli chcesz go wziąć w tak ważnym dla Ciebie dniu to MUSISZ wypróbować go wcześniej np. jak idziesz do kościoła czy sklepu (jest taka możliwość, że cię uśpi, albo wywoła jakiś inny niepożądany efekt, więc powinieneś być ostrożny szczególnie, że wcześniej nic nie brałeś)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Róża 01 mar 2007, 09:56
Pramolan mnie usypiał,nie byłam w stanie normalnie funkcjonować.O Citalatrio-nie słyszałam.A Valerin czy Persen działają chyba tylko przy słabym natężeniu lęków.Zresztą każdy odczuwa to inaczej.Na mnie działa np.melisa w tabletkach.Kiedyś trzęsło mnie nieźle i połknęłam dwie-parę minut i wszystko wróciło do normy.Trzeba po prostu trafić na swoje ziółka.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez alpessik 01 mar 2007, 12:18
hm, no ja własnie też myslałam o Lorafenie. ale jak no to nie. aczkolwiek Hydroxyzina jest również dobra.
Endless climb, I am blind, what can I hear? Call a lie...

przez arek177 05 mar 2007, 19:25
ja bralem afobam ale szybko uzaleznia
prawde mowiac wszystko co nam robi dobrze to uzaleznia niestety :cry:

przez lekliwy 13 mar 2007, 00:55
hm to chyba kupie juto Persen forte lub valerin i lykne sobie - zobacze czy to cos da - do obrony coraz blizej takze jesli ktos ma jeszcze jakies ciekawe rady jak ograniczyc stres i lek zwiazany z tym egzaminem to z gory dzieki za porady :)

Czy są skuteczne leki na sytuacje stresowe ?

przez kkkk 14 mar 2007, 19:24
Witam, to moj pierwszy post, zarejestrowalem sie bo mam kilka pytan.

Najwasniejsze: Czy sa skuteczne i szybko dzialajace leki, ktore moga mnie uspokoic w sytuacjach stresowych ??
Konkretnie, mam wystapic przed grupa, wyglosic maly referat ale tak mnie to blokuje, ze nie jestem w stanie wydusic slowa, rece sie trzesa, dech zapiera...
Czy sa jakies silne leki, ktore zaczna dzialac i uspokoja mnie w jakis sposob ?
Wybieram sie z tym do lekarza, ale chcialbym spytac czy wogole jest sens??
Prosze o odpowiedz

przez GRACJA 15 mar 2007, 01:22
Witaj. Napewno jakieś leki są. Ale jak nigdy nic nie brałeś i aktualnie nic na uspokojenie nie bierzesz to takie jednorazowe zaaplikowanie może dać odwrotne skutki, bo przecież nie wiadomo jak Twój organizm zareaguje. Samemu nie radze nic sobie aplikować -tylko w porozumieniu z lekarzem. A najlepiej postawić przed sobą szklankę z wodą i popijać. To ochłodzi emocje, Powodzenia.
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez Matsu 15 mar 2007, 02:10
kkkk napisał(a):Konkretnie, mam wystapic przed grupa, wyglosic maly referat

Stara sztuczka belfra: napisz wystapienie na kartce, stań przed lustrem i zaśpiewaj. Tańczyć też możesz. ;)

Jak sie dobrze przyjrzysz TVN24, to zobaczysz w przerywnikach jak Pochanke sobie podśpiewuje wiadomości.
Opiekunka Alzheimera czyli świat z drugiej strony barykady.

"Maybe you're a sinner into your alternate life
Maybe you're a joker maybe you deserve to die"

przez kkkk 15 mar 2007, 11:29
a czy jakies ziola cokolwiek dadza w takich sytuacjach?
sam nie wiem co robic, jesli lekarz czegos skutecznego mi nie da to poprostu tam nie pojde i po studiach :/

przez GRACJA 15 mar 2007, 13:13
Tak. Np melisa. Jak spytasz w aptece pani mgr to ona ci doradzi coś łagdnego. Powiedz jej tylko o co chodzi. Myśl pozytywnie o tym wydarzeniu - to też pomaga. Faktycznie przygotowanie tego wydarzenia wcześniej może dać dobre rezultaty- nabierzesz pewności siebie. A w sumie to o coi chodzi? Strach, obawa ale dlaczego? Przeciez w szkole odpowiadałeś przed całą klasą i nic sie nie stało. To tez było
wystąpienie publiczne. Przypomnij sobie jak to było. Powodzenia. Uda się
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez kkkk 15 mar 2007, 18:04
Ja to wszystko rozumiem, ze nie ma sie czego bac itp, tylko wszystko idzie w dal kiedy uslysze moje nazwisko...

Bylem u lekarza dala mi Valerin i skierowanie do neurologa.
Referat juz w poniedzialek - wezme 3 valeriny i zobaczymy co z tego bedzie... Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi ;)

Jaki lek na pewnosc siebie, dobry kontakt z ludzmi...

przez BirdyNamNam 16 mar 2007, 12:01
Witam

To moj pierwszy post. Chcialem sie zapytac jaki lek dodaje wam pewnosci siebie, stajecie sie skorzy do kontaktow miedzyludzkich, macie fajna gadke itp. : )

Jakby co to opiszcie jak wygladacie przed wzieciem leku i po, wasze zachowanie.

Pozdro

Sortuj wg