jaki lek ..

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez bibi 11 lut 2006, 23:33
Rusedal (Rudotel) to benzodiazepina, Dobre na krótką metę.

to jeszcze zalezy jak długo ta meta może trwać. Rudotel biorę już 3 rok. i to tylko pół tabletki na noc.
ale to fakt że jest uzalezniająca :D
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez atrucha 12 lut 2006, 00:01
Kukubara..najlepiej poczytaj inne posty o lekach. Sporo informacji tam też znajdziesz.Powodzenia ;)
Przyjaciel forum

przez Dana 12 lut 2006, 14:18
Biorę Effectin 2 tygodnie i robię wszystko, ale nie czekałam kiedy zacznie działać, tzn. zaczęłam robić wszystko po pierwszym dniu od wzięcia. Teraz myślę, że pozytywna autosugestia ( że to lek, a przecież on jeszcze wtedy nie działał) mogła w moim przypadku tak rewelacyjnie zadziałać. Dwukrotnie jedynie wzięłam Cloarnxen, w pierwszych dniach, kiedy trzeba było załatwić bardzo ważne sprawy, od ktrórych zależał byt, teraz już nie mam zamiaru. Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dee dee 26 mar 2006, 16:43
cześć, jakiś dobry lek na koncenrtację bez skutków ubocznych, żeby zrozumieć zdanie złożone muszę je 2 razy przeczytać, poza tym klucha w gardle, teraz biorę neospasminę i mentoval na kluchę pomaga, nie chcę jakiegoś leku po którym sie tyje, bo lubię swoją dotychczasowa figurę , hehe

Relanium + inny lek..?

przez kukubara 28 mar 2006, 11:08
Czy zazywajac rexeti moge sobie zapodac np.relanium tak na jeden ciezki dzien ,ktory mnie czeka.A jezeli moge to ile tabletek i czy popicie setka wodki mnie nie usmierci?prosze o rade

Ktory lek lepszy

przez megi55 30 lip 2006, 00:18
Jak sadzicie czy relanium jest bezpieczniejsze od klonazepamu, a jeśli nie to jakie leki przeciwlękowe polecacie?Zauważyłam że po relanium czuje sie jednak lepiej, a konazepam mnie pobudza i robie się strasznie drażlwa, kłóce sie o byle co. Bo właśnie niedługo wybieram sie do mojego lekarza i chciałabym zmienić klonazepam na cos innego. Pozdrawiam :)

przez Clon 15 sie 2006, 18:44
potwierdzam w 100% rolka jest duzo lagodniejsza tzn mniej pustoszy - tez dziala - no i zdecydowanie latwiej ja odstawic....
pzdr
j
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

Seroxat, Anafranil czy może...

przez pajak_leon 11 paź 2006, 09:57
Prozac?

POmóżcie, bo w przyszłym tygodniu mam wizytę u psychiatry i nie wiem, czy czasem czegoś pani doktor nie zasugerować..U nas są bardzo kiepscy lekarze..dlatego wolałabym wiedzieć, jaki lek jest najlepszy od kogoś, kto ma chociażby minimalne pojęcie o tym...

Wcześniej, jeżeli chodzi o leki psychotorpowe to zażywałam coaxil i afobam, wszystko odstawiałam po ok tygodniu, ale to było dawno temu i w zasadzie nie wiem, czy na tamten czas w ogóle miałam nerwicę czy raczej jakieś dołki...

Boję się strasznie tych leków, bo po niektórych mam straszną depresję...dlatego zastanawiam się, czy w moim przypadku nie byłby lepszy prozac... :? a tak w ogóle to ktoś się orientuje jak wiela taka przyjemność kosztuje w aptece?
A nad tym wszystkim kto panuje?

Jak to kto??

Pająk Leon :)

przez Pawelm 11 paź 2006, 15:12
cześć, ja bym polecił seroxat, ja po nim się najlepiej czuję, biorę go z przerwami jakieś 7 lat, pierwszy tydzień jest tragiczny, drgawki, poty, lęki itp. ale później wszystko się stabilizuje i jest ok, wszystkie skutki uboczne znikają, poza tym nie uzależnia, no ale ciężko powiedzieć jak Twój organizm zareaguje

przez zuzu 13 paź 2006, 16:08
Faktycznie-seroxat powoduje fatalne skutki uboczne na początku stosowania. Mój pierwszy tydzien był okrpony! Nie do opisania! Al za to po kolejnym tygodniu przyszła poprawa. Po miesiącu kuracji było bardzo dobrze. A teraz po ponad roku stosowania odstawiłam ten lek i wszystkie dolegliwości wracają.

przez bedlambloke 15 paź 2006, 01:44
Fluxetin'a była pierwszym szeroko stosowanym SSRI i jest T1/2 jest dość długi bo wynosi 30H co do paroxetiny to wynosi on do 24h. Ta róźnica czasu powoduje znaczne trudności w dobieraniu dawki "Prozacu" bo najłatwiej jednak dawkować lek 24h bo tyle ma doba (ew. 20h w zaleźności od układu). Dodam tu z ciekawości że w terapi długotrwałej wolał bym już diazepam od aloprozamu z powodu T1/2. Alka tak uzależnia bo jej poziom opada zaaaa woooolno! Tu prośba do farmaceutów wymyślcie idealna bezno!:D I idac tropem dalej kiedy pojawi się coś ala duloxetin'a v/v lęki?

przez pajak_leon 15 paź 2006, 16:27
pająk nic nie zrozumiał :cry:
A nad tym wszystkim kto panuje?

Jak to kto??

Pająk Leon :)

przez bedlambloke 16 paź 2006, 14:46
Chodzi o to ze poziom np. prozacu opada wolniej od poziomu paroxeteiny.

przez Aga1 16 paź 2006, 21:31
Czesc zuzu a czy u Ciebie byla psychoterapia, bo ja tez biore od marca seroxat .lekarka od razu mi powiedziala ze lek to nie wszystko.Musi byc psychoterapia i dopiero sa efekty.Wiele osob wyprowadzila tym lekiem i psychoterapia na prosta .Nerwica im nie wrocila.Pozdrawiam

Sortuj wg