Antydepresanty (wszystko...)

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez jaaa 22 lis 2007, 00:53
dziekuje za obszerne informacje :smile:

wiec chyba faktycznie wypije tylko okazyjnie male jedno ;)

przez .Tomek 22 lis 2007, 19:35
ogólnie alko nie powinno się za często te pić bo efektywność leku może drastycznie spaść bo jest wątrobie szybciej metabolizowany.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Pstryk 10 gru 2007, 20:19
Ja cierpię na hipoglikemię, raczej nie z powodu zażywania psychotropów, bardziej z powodu obniżonego nastroju. Gdy mam huśtawki wówczas cukier spada. Dlaczego tak twierdzę? Ponieważ dłuższy okres nie zażywałam żadnych leków a cukier i tak skakał w dodatku zbieżnie z nastrojem.
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaaa 10 gru 2007, 20:53
mi wyszlo ponownie ze juz wszystko gra ,musilam miec za wysoki przez stres i zazywanie lekow ,chustawka nastrojii itd na cale szczescie jest OK:)

przez Pstryk 10 gru 2007, 21:14
To się ciesze jaaa. Nie możesz się stresować Kochanie i musisz być tylko uśmiechnięta nie tylko na twarzy :D
Pstryk

antydepresanty a leki przeciwpadaczkowe

przez dejw 05 sty 2008, 11:32
Hej,

Jakis czas temu zdiagnozowano u mnie depresje dwubiegunowa. Od tygodnia biore jedna tabletke ParoMercku w polaczeniu z Orfirilem (lek przeciwpadaczkowy; 600mg/dziennie). Slyszalem ze ta kombinacja daje dobre efekty w walce z ta choroba. Czy ktos ma wlasne doswiadczenia w tym temacie? Jak to na Was dziala?

przez Margaret 08 sty 2008, 20:00
Ja kiedyś brałam Xetanor i Tergretol, ale szybko odstawiłam. Dostałam jeszcze gorszych urojeń i zmiennych nastrojów. Głowa mnie po nim bolała i cały czas spałam. To tyle ;)
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

przez dejw 17 sty 2008, 18:01
Hej, pisze tutaj bo nie wiem ktorego lekarstwo jest winne problemowi...

Mianowicie od pewnego czasu przy zazywaniu paroksetyny i leku przeciwpadaczkowego (orfiril) oddaje tzw. cienkie olowkowate stolce. W ogole wydalanie sprawie mi bardzo wiele trudnosci. W dodatku zauwazylem ze prawie za kazdym razem oddaje stolec razem z tabletka ktore wczesniej zazylem (jakimi - nie wiem, byc moze orifirl). Czym te objawe moga byc spowodowane? Czy to normalne ze oddawaniu stolca przy tych lekach sprawia tak wiele trudnosci? Czemu nie trawie tabletek?

przez Margaret 18 sty 2008, 11:09
Powiem Ci, że po niektórych neuroleptykach i stabilizatorach nastroju mogą wystąpic takie dolegliwości jak luźny stolec albo uporczywe zaparcia. Wydalasz tabletkę, hmm...to tak jakby w jelicie grubym nie nastepowało wchłanianie leku. Wybierz się do lekarza i opowiedz o swoim problemie to będzie lepsze wyjście. Pozdrawiam
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

Re: Antydepresanty (wszystko...)

przez mrówanerwówa 19 sty 2009, 14:51
Witam,
jestem nowa na forum i od razu mam wielką prośbę o pomoc. Od piątku biorę Xetanor, zaczynam od małej dawki 10 mg, w piątek i sobotę było ok, bolała głowa i chciało mi się spać ale to do przeżycia. Natomiast wczoraj dostałam strasznie dziwnych objawów, napad paniki (to akurat mi się zdarza) i towarzyszące mu drętwienie ciała od pasa w górę, szczególnie czułam w rękach i na głowie, drętwienie było aż bolesne, jakby ktoś mnie odzierał ze skóry :-( Wzięłam Xanax i szczerze mówiąc niewiele pomógł a to dziwne bo zawsze działal na mnie rewelacyjnie. Dziś rano wzięłam grzecznie kolejną dawkę Xetanoru ale aż się boję co będzie... Czy ktoś z Was miał podobne objawy? Jutro mam wizytę u lekarza ale chciałam się upewnić, czy to tylko objaw uboczny czy może coś jest nie tak. I jak często można brać Xanax 0,25, nie wiem czy dziś mogę powtórzyć gdyby coś się działo? Proszę Was o odpowiedź, bardzo się niepokoję :-( Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

przez realista 19 sty 2009, 23:58
jeżeli masz dostęp do lekarza, to jutro sie go zapytasz, przy okazji powiesz nam na forum, co powiedział. Ja nie mam doświadczeń w tym temacie, natomiast nie mam dostępu do lekarza, tak, jakbym chciał, bo jestem za granicą i muszę bazować na własnej trochę intuicji i konsultacjach telefonicznych.
realista

przez mrówanerwówa 20 sty 2009, 09:37
Już po wizycie, mam ostawić paroksetynę, bo ponoć mój organizm jej nie toleruje, lekarz bardzo się zdziwił, bo takie reakcje zdarzają się niezwykle rzadko, że akurat musiało się to mnie przytrafic :-( Dziś dzień przerwy a od jutra mam brać Alventę, może będzie lepiej, jak myślicie? Pozdrawiam.

przez realista 20 sty 2009, 11:31
to fajnie, że już wiesz co i jak. Powiem przy okazji, że ja już wiele razy słyszałem to zdanie, że leku nie toleruję i zdzwienie lekarza, że tak jest :lol: , także oni to chyba tak każdemu mówią, żeby pacjenta zmylić, czyli zniechęcić do zbyt częstego przyłążenia po kolejne leki, jakbyś np kolejnego też nie tolerowała. Głowa do góry i czekam na opis działania leku po 2 tygodniach :), może być na privie.
realista

przez Duran84 22 sty 2009, 13:00
Dzień dobry wszystkim...
Mam takie dość nietypowe pytanie. Ale może akurat ktos bedzie wiedzial...
Otóż podczas mojej pierwszej wizyty u psychologa przez moja własną sklerozę zapomniałem powiedzieć o pewnym drobniutkim (jak mi sie wtedy wydawalo :P) szczególe. A mianowicie, że pare lat temu (w latach 2001 - 2002) wykryto u mnie Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C... I w tym czasie przeszedlem tzw kuracje interferonem. Od tamtego czasu jakos moja watroba sie trzyma...
Co to ma wspólnego z tym o czym piszemy tutaj :?: Otóż jak niektorzy wiedza otrzymalem niedawno "cudowny poprawiacz humoru" pod nazwa Seronil. Wziąłem 2 tabletki. I dopiero wtedy przeczytałem ulotkę (do teraz robię sobie wyrzuty, że tak późno :P) i tam stoi jak byk napisane (zaczytuje fragment)
Zachować szczególną ostrożność w przypadku:
- chorób nerek lub wątroby a także cukrzycy

Tam jest oczywiście więcej przeciwskazań, ale to mnie zaciekawiło. Po wczorajszym już się nie najlepiej czułem. I zastanawiam się czy nie wyrzucić tego g...a do smieci... Bo watroba jest wazniejsza niz dobre samopoczucie psychiczne. Przynajmniej dla mnie
Co radzicie :?: Rzucić to wszystko czy brnąć w to dalej...
http://rockmaniak84.blogspot.com/ Pierwszy mój blog od dawna. O muzyce i nie tylko...

Sortuj wg