Stosunek lekarzy do magnezu?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy lekarz słysząc o problemach nerwicowych zalecał Ci suplementację magnezu?

Tak
19
37%

Nie
32
63%

Liczba głosów : 51

przez Sweety 09 lut 2008, 13:05
6 tabletek na dzień to chyba duzo!ja biorę Filomag-3 tabletki dziennie.
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez tomakin 09 lut 2008, 13:32
Co do magnezu, polecam odpowiedni rozdział na www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx - tam jest wyjaśnione, czemu 6 tabletem dziennie nie jest żadnym przegięciem, a wręcz koniecznością. Do tego radzę doczytać o pozostałych niedoborach, też na tej stronce, jeśli ktoś dietą wypłukał sobie z organizmu magnez, pewnie wypłukał też sobie parę innych rzeczy :D

przez Daria Sz. 10 lut 2008, 09:25
posłuchajcie, wszyscy tacy zachwyceni magnezem, a ja dodam coś od siebie. Jakiś czas temu brałam magnez i owszem trochę załagodził mój stres, ale jednocześnie magnez obniża ciśnienie. Jestem niskociśnieniowcem i chodziłam wiecznie senna, ziewająca i z bólem głowy. Ratowałąm się dużą ilością kawy, która wypłukuje magnez i kółko się zamykało. Czy ktoś tak miał?
memento mori...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomakin 10 lut 2008, 11:21
Nie obniża, tylko właśnie reguluje ciśnienie. Najwidoczniej z jakiś względów (może niedoboru?) miałaś za wysokie, organizm sztucznie je obniżył aby nie doszło do nadciśnienia, dodałaś magnez - ciśnienie spadło, ale pozostał mechanizm jego obniżania, przez co było przez jakiś czas za niskie.

Gwoli ścisłości, magnez hamuje napływ wapnia do krwi, a właśnie nadmiar wapnia jest odpowiedzialny za nadciśnienie. Jeśli miałas takie jazdy, to - być może - było to związane z zaburzeniem gospodarki wapniem. Tak czy tak, u ZDROWEGO człowieka taka reakcja nie miała prawa się pojawić. Twój organizm nie jest zdrowy i tyle, bynajmniej nie chodzi tu o nerwicę.

Aha, przy magnezie, co wyraźnie napisałem na stronce, powinno się dodatkowo brać spore ilości właśnie wapnia (nie jednocześnie, ale np z 2godzinną przerwą między jednym a drugim), aby uniknąć huśtawek stężenia tych pierwiastków we krwi.

przez Moniunia27 28 lut 2008, 18:13
Mi lekarka powiedziala ze koniecznie trzeba zazywac magnez przy leczeniu depresji ze bardzo dobrze zrobic sobie taka kuracjie magnezowa -polecila bilomag i mbe tylko ze ten bilomag kosztuje 30 zl a mbe 12 zl to dla mnie za drogo -jak myslicie czy jak kupie tanszy za 5 zl magnez to tez bedzie dobry-moja siostra ma taki magnez B6 z 5.50

jaki magnez jest najlepszy bo tego jest multum w aptece i cenowo duze roznice czy te tansze sa jakies gorsze.?

przez Anielka1313 29 lut 2008, 00:02
W okresie kiedy nerwica dokuczala mi strasznie lkarz zpisal mi magnez w zastrzykach /dozylnie/wraz z glu kozą.Od 1mg do 10 i w dół od 10 do 1 a glukozy caly czas 10 mg.Poprawa nastąiła dość szybko.Przez okres 23 lat /choroby/ taka kuracje przechodzilam 3 razy.Kiedy nerwica nie dokucza tak bardzo,biorę "Maglek B6" po dwie tabletki dziennie/nie jest taki drogi .Pozdrawiam cieplutko i pogody ducha zyczę.Chociaz przy tych zmianach pogodowych nie jest to takie proste. :smile:
Idż prosto i uśmiechaj się

przez Moniunia27 29 lut 2008, 12:45
juz lece po maglek B6 do sklepu bo skonczylam kuracjie 60 tabletek mbe i nic nie czuje sie lepiej a jest drogi dzieki :D

przez del 20 mar 2008, 01:50
magnez z samej swojej zasady dzialania pomaga w zaburzeniach lekowych

nawet jesli ktos nie odczuwa mocno dzialania
to i tak uodparnia uklad nerwowy...

w koncu przyspiesza synteze GABA tego czego nam brakuje

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:35 pm ]
no ja stosuje obecnie wit B + magnez, musialem bo antybiotykami i lekami z grupy IPP niezle sobie uklad nerwowy poharatalem

i moj niepokoj siega 20% (podaje w % bo tak nauczyli mnie na terpai okreslac) przy czym 10% ma osoba bez zaburzen lekowych

jestem znowu szczelsiwy, i czuje sie super
del

przez adelkowska 22 mar 2008, 18:46
Jakby tylko samym magnezem można było wyleczyć nerwicę i depresję to by było Eldorado. Magnez to tylko suplement, leków nie zastąpi.

przez Mafju88 22 mar 2008, 19:37
mimo wszysto magnezu osoby w newricy powinny jesc przynamjmniej 3 razy tyle co normalny czlowiek
I'll be where the eagles flying higher and higher

Re: Stosunek lekarzy do magnezu?

przez wróbelek Elemelek 18 lis 2008, 10:29
http://www.eioba.pl/a78535/magnez_dlacz ... _organizmu

kurcze, sama nie wiem co z tym magnezem... najgorsze jest to że nie da sie tego zbadać :( mam prawie wszystkie objawy które są na tej stronce, ale magnez zażywam prawie od dwóch miesięcy, okej, może nie w takich dużych ilościach, i w sumie bez wapnia... zastanawiam sie nad zastrzykami z magnezu, miał ktoś coś takiego?? czy to przepisuje lekarz??
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez mefiboszet 19 lis 2008, 14:28
Istnieje badanie krwi na poziom magnezu.

Przy nerwicy trzeba brać, żeby nie czuć się JESZCZE gorzej. Ale tak jak wcześniej napisano, zbyt piękne aby sam magnez wyleczył.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez eligojot 22 lis 2008, 00:37
Ludzie, puknijcie się prosto w czoło z tym magnezem! Jak to się nie da zbadac? Jeszcze bierzcie hormony na tarczycę (nieważne czy na nad- czy niedoczynność - za co różnica) i będzie alleluja i do przodu! Już było wszystko na tym forum - duchy, opętania, borelioza, teraz kolejna odsłona nerwicy - niedobór magnezu.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez wróbelek Elemelek 22 lis 2008, 13:04
hmm, każdy ma swoje zdanie... jedno jest pewne przy nerwicy występuje niedobór magnezu, nie wiadomo tylko w którą strone - czy nerwica powoduje niedobór, czy niedobór nerwice... ale jakby nie patrzeć to magnez jest potrzebny, więc trzeba go uzupełnić... nie wiem czy to takie skomplikowane ;>
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

Sortuj wg