Myśli samobojcze

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Antydepresty a nasilenie myśli samobójczych

przez grown-up19 11 lis 2006, 09:53
od poniedziałku biorę Velafax 37,5mg 2 razy dziennie i już sam nie wiem co mam robić. jako takich skutków ubocznych nie odczuwam, ale jest jedna rzecz, która mnie przeraża! Mianowicie odkąd zacząłem zażywać ten lek mam napadowe myśli samobójcze. Nie chcę tego robić, ale czuję tak jakby 'coś' mnie do tego pchało. to jest okropne i naprawdę ciężko to kontrolować! błagam, powiedzcie skąd to się bierze? czy to jakiś skutek uboczny leku? może powinienem go odstawić? proszę o odpowiedź
Obrazek

przez Magda-27 11 lis 2006, 11:02
Piotrek, ja pierwszy raz słyszę o takim skutku ubocznym :shock:
Może zacząłeś się sam nakręcać, przez to, że masz już dosyć tej całej nerwicy. Staraj się o tym nie myśleć, zajmij się czymś, co na dłużej skupi Twoją uwagę. Ja myślę, że to nie wina leku, tylko Twoja psycha płata figle. Trzymaj się ciepło i nie poddawaj się tym głupim myślom ;)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Alexis 17 lis 2006, 13:43
Malcolm ma rację, na początku brania niektóre antydepresanty mogą nasilać myśli samobójcze.
Znam to z autopsji. U mnie wystąpiły w pierwszym tygodniu brania Anafranilu i trwały 2 dni. Potem było już tylko lepiej.
Jeżeli będą się u Ciebie utrzymywały dłużej, na Twoim miejscu skontaktowałabym się z lekarzem specjalistą.
Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jaki lek na myśli samobójcze i ciągłe rozdrażnienie??

przez grown-up19 28 lis 2006, 11:02
witajcie. po moich cyrkach z Velafaxem jutro idę do psychiatry (którego poleciła mi moja psycholog) i mam dostać jakieś leki. owszem, to lekarz wie najlepiej co mi przepisać, żeby było w miarę znośnie, ale chciałbym wiedzieć co Wy o tym myślicie. miewam napady płaczu, nerwicowe problemy z oddychaniem i sercem, zmienne nastroje od totalnego doła po euforię, a najbardziej dokucza mi rozdrażnienie i głupie myśli, typu 'zaraz coś komuś zrobię', 'zaraz mnie szlag trafi', normalnie wykończy mnie to niedługo i faktycznie coś głupiego zrobię... czy istnieją takie leki, które mogłyby przynajmniej w połowie usunąć te objawy? zaczynam psychoterapię od poniedziałku, ale nie wiem czy w takim stanie dam radę, kiedy ciężko mi się na czymkolwiek skupić i najchętniej to uciekłbym do domu i wziął kilka tabletek afobamu, żeby przespać cały dzień i całą noc. czy jest jakakolwiek szansa, że to się kiedyś unormuje? błagam pomóżcie...
Obrazek

przez Hen Ichaer 13 sty 2007, 00:51
My Ci nie powiemy, jaki lek będzie dobry. Psychiatra też Ci niczego nie zagwarantuje. Poza tym psychotropy na każdego działają inaczej (wiem, powtarzam się :mrgreen:), więc przede wszystkim z tego względu trudno się tu wypowiadać.

grown-up19 napisał(a):najchętniej to uciekłbym do domu i wziął kilka tabletek afobamu, żeby przespać cały dzień i całą noc.

Oj, znam to, znam..I problemy z koncentracją. Straszne.

grown-up19 napisał(a):czy jest jakakolwiek szansa, że to się kiedyś unormuje?

Unormuje się. Walka z taką chorobą to ciężka sprawa. Ale z tego można wyjść.

Mam nadzieję, że wszystko Ci się uda:)
Cześć i czołem, kluski z rosołem.
Tymczasem, borym lasem..

przez Hen Ichaer 13 sty 2007, 00:58
To prawda, leki antydepresyjne mogą wywołać myśli a wręcz próby samobójcze. Np. mój Setaloft może coś takiego wywołać zwłaszcza u młodzieży.
Cześć i czołem, kluski z rosołem.
Tymczasem, borym lasem..

przez Baniak79 17 sty 2007, 18:40
NIO, np. na Seronilu jest zaznaczone, że w początkowej fazie leczenia , do dwóch tygodniu, mogą się nasilać skłonności samobójcze.
gdyby wszystkie słowa
objąć jednym słowem
chciałbym być tym
który to słowo powie
powie i spełni
palące pragnienie
wyśpiewać ciszę
wysłowić milczenie

przez atrucha 17 sty 2007, 18:51
Fluoksetyna pobudzanie do samobójstwa osoby, które mają tendencje samobójcze (szczególnie w pierwszych 2-3 tyg. podczas których Fluoksetyna jeszcze nie działa na 5-HT, a już pobudza i mobilizuje) – takim osobom nagle własne życie zaczyna być jeszcze bardziej obojętne, a jednocześnie zaczynają znajdywać energię,którą mogą wykorzystać do zabicia się. Dlatego Fluoksetyny nie wolno podawać osobom z myślami samobójczymi, a resztę osób należy uważnie pilnować, szczególnie w pierwszych 3 tyg. brania Fluoksetyny. Najpopularniejszym lekiem tego typu jest Prozac..Inne to Bioxetin, Seronil, Fluoksetyna, Deprexetin.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

Myśli samobojcze

przez milosz_74 25 paź 2007, 19:31
Witam ! Jestem nowy na forum i mam pytanie bo obawiam się o mojego znajomego. Bierze Sulpiryd i Asertin (niestety nie znam dawek)Ma chwilami myśli samobójcze i boje się czy jeżeli by połknął te wszystkie swoje leki czy mogło by mu sie coś stać?

Sortuj wg