Jak długo bierzecie leki?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Czarindia 24 lut 2006, 23:33
Na początku dostałam Rexetin ale tak mnie zwalił z nóg,że niewytrzymałam okresu skutków ubocznych i odstawiłam.Następnie dostałam Fluoksetynę i Cloranxen.Teraz biorę już tylko Fluoksetynę...też popełniłam błąd i sama je ostawiłam...Niestety lęki wróciły i znowu biorę Fluoksetynę a Cloranxen mam na totalny kryzys somatyczny...Wszystko to trwa od jakiegoś roku.

Długotwałe branie leków antydepresyjnych

przez danos22 11 mar 2006, 13:58
Witajcie.
Od dłuższego czasu czytam sobie tą grupę i pokusilem sie o napisanie tego posta.
Zastanawiam się czy ktoś z was bierze leki typu seroxat czy cipramil albo inne tego typu przez dlugi okres czasu. Mam tu na mysli 4 lata i dłużej.
Przeczytałem tu kilka niepokojących artykułów na ten temat i zastanawiam się co każdy z was może powiedzieć na ten temat.
Osobiście brałem seroxat przez 2 lata potem go odstawilem na jakis rok i znowu zacząłęm i biorę juz rok. Wszystko wydaje się być ok ale niektórzy piszą że organizm się przyzwyczaja i napady lęku wracają mimo przyjmowania leku. I rzeczywiście mam wrażenie że lek nie działa tak efektownie jak za pierwszym razem. Co o tym myślicie?

D.
:)

przez kukubara 11 mar 2006, 15:31
Niestety ja biore rexetin zdecydowanie za krotko zeby Ci doradzac ale napewno sa tu osoby ,ktore biora go dlugo...moze poszukaj w postach pozdrawiam :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez danos22 11 mar 2006, 20:36
hmm no wlasnie. Mam nadzieje ze brak osob ktore biora leki dluuo swiadczy o tym ze sie myle :)

przez Bajbus 12 mar 2006, 04:34
Witajcie!

Ja biorę Cipramil od 2001 roku i jak na razie wszytko jest w porządku.
Bajbus
|||Gadu Gadu 1400168 ||| Tlen bajbus37@tlen.pl |||

przez danos22 13 mar 2006, 18:09
oo to dobra wiadomosc. A moge zapytac dlaczego tak długo i czy zamierzasz wogole kiedys odstawic? Słyszałęm opinie ze niektorzy biora te leki jak cukrzycy insuline czyli do konca zycia. Proboje tu dojsc do tego czy ja bede tego przykladem.

przez Bajbus 13 mar 2006, 18:18
danos22 napisał(a):oo to dobra wiadomosc. A moge zapytac dlaczego tak długo i czy zamierzasz wogole kiedys odstawic? Słyszałęm opinie ze niektorzy biora te leki jak cukrzycy insuline czyli do konca zycia. Proboje tu dojsc do tego czy ja bede tego przykladem.

Heh mam cukrzycę i biorę insulinę i z cipramilem będzie chyba podobnie,
próbowałem parę razy odstawiać i kończyło się to bardzo źle.
Cierpię na agorofobię, nazywany lękim przstrzeni, ja go nazywem lękiem przed
miejscami publicznymi, bo przestrzeń wręcz kocham jak jest tam mało
lydzi. Cipramil to nie jedyny lek, który biorę na na lęki.
Bajbus

przez emiflo 01 kwi 2006, 21:50
Przy rexetinie też miałam okropne skutki uboczne przy 1 babletce i zmniejszyłam do 0,5 tabl. , ale efekt był rewelacyjny i żałuję , ze odstawiłam. Jak mi stabiloon nie pomoże to wróce do rexetinu.
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez forever 09 kwi 2006, 20:20
czesc Bajbus co jeszcze bierzesz przeciwlękowo?
wybaczyć to znaczy wszystko zrozumieć

przez Bajbus 10 kwi 2006, 07:46
forever napisał(a):czesc Bajbus co jeszcze bierzesz przeciwlękowo?

Cipramil
Lorafen
Imovane
Remeron
Bajbus

przez ani 23 kwi 2006, 22:19
Rafik o co chodzi z tym depakine chrono ze jest stabilizatorem?Bo ja tez go mam zod niedawna z innymi lekami i wyczytalam ze to lek na padaczke a przeciez lecze sie na nerwice
ani

przez ani 28 kwi 2006, 20:26
Bajbus a ile czasu bierzesz lorafen bo ja biore go od ok.6tyg. i lekarz kazal mi go powoli odstawiac ale ja wciaz mam ataki paniki i sie boje.dodam ze biore tez inne leki.Z benzodiazepin biore tez nitrozepam na sen i tez mam go odstawiac.Bo przeciez benzodiazepin nie mozna dlugo brac ale ja nie czuje sie na silach przerwac brania
ani

przez Bajbus 28 kwi 2006, 22:41
ani napisał(a):Bajbus a ile czasu bierzesz lorafen bo ja biore go od ok.6tyg. i lekarz kazal mi go powoli odstawiac ale ja wciaz mam ataki paniki i sie boje.dodam ze biore tez inne leki.

Lorafen biorę od roku, wcześniej xanax, pewnie niedługo znowu zmienię na
xanax bo do lorafenu organizm zaczął już się przyzwyczajać
Bajbus

przez ani 03 maja 2006, 21:45
No ale chcesz te benzodiazepiny brac caly czas?Przeciez to jest niebezpieczne.Czytales ten tekst o benzodiazepinach na forum?Horror uzaleznic sie od tego dziadostwa to dramat.Ja ciagle bije sie z myslami o tym by przestac je brac ale sie boje.Nie wiem co robic
ani

Sortuj wg