SELEGILINA (Segan,Deprenyl,Jumex,Selerin,Selgin,Apo-Selin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
56%

Nie
4
44%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

przez Ferdynand k 29 sie 2012, 17:58
Racja a poza tym leczenie I MAO depresji wymaga często opieki lekarskiej bo często u pacjentów zaobserwowano przerost napędu nad hamowaniem i w efekcie próby samobójcze.
Naczelny Użyszkodnik

przez thatMightyOneMan 29 sie 2012, 18:38
hmm widzisz a ja z twojego linku dowiedziałem się ,że
"Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Jednakże ciężkie objawy niedociśnienia oraz pobudzenie psychoruchowe zaobserwowano przy spożyciu selegiliny w dawce 600 mg na dzień." 600mg!!! nieźle :twisted:

przez Maciej farmaceuta 29 sie 2012, 22:45
Ja słyszałem na oddziale ostrych zatruć o co najmniej dwóch śmiertelnych przypadkach po połączeniu z imipraminą,poza tym było wiele przypadków śmiertelnych po łączeniu z DXM,MDMA lub metkatynonem w celach "rekreacyjnych". Niektórzy reagują bardzo ostro już na dawki terapeutyczne-ostre pobudzenie,majaczenia(widziałem taki przypadek)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez thatMightyOneMan 30 sie 2012, 23:11
straszne ,serio ;) sory za sarkazm i brak współczucia ofiarom ,ale to nic.... po prostu nic ,pomyśl lepiej ile ludzi kończy z sobą w oczekiwaniu na cudne działanie uzdrawiające SSRI ? ,ile osób schodzi z świata z 'powodu' ssri ?
w ogóle kto ot tak "sobie" czując się ok wpakuje imipraminę (TCA) do Selegiliny? LOL a te mixy z mdma ,metkatem itp to też z palca wyssane jakieś xd ,mówisz o tych jazdach w GB ? ,że w dropsach były takie mixy z sele właśnie serwowane? i co z tego? w ogóle co to za argumenty ja nie mam pojęcia ,a majaczenia i ostre pobudzenia to chyba trafiła sele w ręce schizo proszę ciebie a nie ludzi świadomych z depresją czy adhd.
nie powielaj proszę tych imo bzdur i "jeju ale strasznych" zgonów ,to nie ten poziom.

przez Maciej farmaceuta 31 sie 2012, 00:03
Nie lansuję SSRI,wg mnie są często przereklamowane,a selegilina jest skuteczna.Pisząc,że jest niebezpieczna chodzi mi o to,że długo działa-można przez pomyłkę wziąć np DXM albo tabsa i się pochorować.Łatwo też przedawkować w celach samobójczych,łatwiej niż np SSRI,szczególnie w połączeniach.Ale jest to dobry środek,szybciej działa niż SSRI

przez QueenForever 31 sie 2012, 00:09
Maciej farmaceuta jeśli masz możliwość-dowiedz się z za kulisów farmacji a może nawet praktykujących psychiatrów (jeśli masz takowe dojścia) jaki lek przeciwdepresyjny przepisali by sobie psychiatrzy gdyby rozpoznali u siebie depresje? bardzo jestem ciekaw czy szpikowali by w siebie SSRI czy raczej uderzyli by w inną stronę.
QueenForever

przez Maciej farmaceuta 31 sie 2012, 01:00
Najczęściej wenlę

przez nickyfour13 31 sie 2012, 23:29
selegilina na dłuższą metę nie jest wybawieniem- nie jest to jakiś cudowny lek naprawdę. W Stanach mają selegiline w plastrach i jakoś nie wychwalają jej pod niebiosa. Jej wartość terapeutyczna jest naprawde niewielka...

przez miko84 01 wrz 2012, 08:12
Zgadzam się z tym. Dodam, że sam jej próbowałem.
miko84

przez thatMightyOneMan 01 wrz 2012, 23:10
co ma Emsam do tego ,że jest w plastrach? ,że niby to już magic jakiś... ja mając do wyoboru jego a sele ,nawet o nim bym przez chwile nie myślał.
..lepiej pomyślcie 'szerzej' ; ..selegilina "otwiera drzwi" ... :twisted: niestety najgorsze jest to ,że tak samo jak wy ,lekarze też jak by mieli klapki na oczach biorąc pod uwagę 'leczenie' selegiliną ...

nickyfour13 - ..ja ci życzę powodzenia na velafaxynie :idea: przyda ci się

miko84 - i co ciekawego? byś o niej powiedział? ,może dawki byś przybliżył ? co z nią 'robiłeś' ? i w ogóle czego oczekiwałeś ?

-- 02 wrz 2012, 18:23 --

jednak wrzuciłem te +5mg; escitilopram poszedł już chyba wreszcie! mam nadzieję; na stałą odstawkę ,łykam 15mg od 3dni ,wywaliłem piribedil ,dodałem 60pseudo i jest bomba :idea: :mrgreen:

-- 15 wrz 2012, 09:56 --

..za mocno bywało :8): przez to chyba ,że piribedil podjadałem rano/do południa 2tab ,potem musiałem nadrabiać antagonizm rec. alfa właśnie pseudoefką ,bez sensu imo to było więc piribedil poszedł na wieczorną porę (50-100) ,wywaliłem pseudo.

Selegilina w dawce 15mg zjedzona rano w 3dawkach po 5mg w trakcie pierwszego posiłku wysoko tłuszczowego daje KOPA dosłownie ,ale tylko tego 'dobrego' :mrgreen: :8):

W mym przypadku - działa BDB(świetnie;) na moje ADhD ,dużo lepiej od Bupropionu (nie działał na adhd ) ,a prawie już jak |Amph.| ,wreszcie mogę się skupić jak potrzeba ,robię to co powinienem! wreszcie.
....ja zostaję na 90% na 12,5mg/dz
15mg przy wadze 95/100kg i maxymalizacji wchłanialności, po ok 1tyg stosowania zahacza odczuwalnie już w iMAO-a.

przez harima 19 gru 2012, 17:20
stosował ktoś wyższych dawek ( tak, żeby działała na MAO A) do leczenia depresji?

przez ner 03 cze 2013, 14:10
Witam, przepraszam za podbijanie tak starego tematu, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego...

Od bardzo długiego czasu choruję na depresję. Mam fobię społeczną, a do tego nie radzę sobie z życiem, ludźmi, nie mam nikogo z kim mogłabym porozmawiać poza netem - nic. Nie byłam nigdy u psychiatry, tylko u psychologa, który kazał mi bardziej się otworzyć itp. Kupa bzdur, bo czuję, że potrzebuję leku, nie mam siły już dalej "pozytywnie myśleć" i "otwierać się" ani "stawiać małych kroczków" :roll:

Powiedzcie mi proszę, jakie są szanse, że po wizycie u psychiatry (prywatnie) przekonam go do przypisania mi tego leku? Czy mówić, że już w przeszłości brałam np. Selgin i bardzo pomagał? Chcę spróbować tego leku, bo zależy mi nie na bezmyślnej poprawie nastroju, a raczej na ogólnym wzroście motywacji i większej chęci do pracy (ledwo utrzymuję się na studiach a NIE MOGĘ z nich zrezygnować, bo poczuję, że przegrałam życie... Poza tym chcę pracować, rozwijać się, poznawać nowe rzeczy, tylko nie mogę...). Bardzo proszę o pomoc - co robić? Jak przekonać psychiatrę? Nigdy u żadnego nie byłam... :(
ner

przez Siding Spring 03 cze 2013, 14:22
a jak kiedys dostalas ten lek? Na co?

przez ner 03 cze 2013, 14:26
Właśnie nie dostałam, ktoś wcześniej pisał w tym wątku, że tak zrobił - powiedział, że kiedyś już brał i pomagało i dlatego mógł potem dostać od psychiatry. Czytałam, że ciężko to dostać i dlatego się zastanawiam czy nie skłamać, choć to pewnie durny pomysł... Sama już nie wiem. Wystarczy, że powiem o swoich objawach? Boję się, że dostanę ssri i do widzenia.
ner

Sortuj wg