SELEGILINA (Segan,Deprenyl,Jumex,Selerin,Selgin,Apo-Selin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
56%

Nie
4
44%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

SEGAN( Selegilina-Deprenyl,Jumex,Selerin)

przez nickyfour13 16 lut 2012, 14:44
faktycznie niepokój, źle się wyraziłem. nie wiem czy to sprawka leku, niby mam większą motywację ale jednocześnie bardzo szybko się męczę. jest lepsza koncentracja, bylo z nią u mnie coraz gorzej dlatego m.in.chcialem sprobować sele. wskoczyłem na 5 mg,może za szybko, ale docelowo chce brać tą dawkę co 2-3 dni albo rzadziej jeśli dzialanie będzie odczuwalne.czytałem ze niektorzy czuli dzialania pojedynczej dawki nawet do tygodnia. nie brałem amfetaminy więc nie mam porównania ale metamfetamina i amfetamina są metabolitami wiec to oczywiste że działanie pod wieloma względami podobne..to czego sie najbardziej boje to co będzie po odstawieniu, bo z takimi lekami tozwykle jest tak ze w najlepszym wypadku twój stan wraca do poprzedniego. dziwie się osbom z SAS którzy kombinują z adderallem. to droga do nikąd raczej,a skutki w przyszlości mogą być oplakane naprawde.

przez Kalebx3 20 lut 2012, 02:29
metamfetamina i amfetamina są metabolitami wiec to oczywiste że działanie pod wieloma względami podobne..

Nickyfour13, ZUPEŁNIE niepodobne! Nie wierz tak bez zastrzeżeń ulotkom. Brałem amfę- luz w gaciach,"euforyjki"( przynajmniej podczas działania),brałem też selerin - kurwica taka i esensja czystej total złości,że aż strach się bać. Nie przeczę selerin ma również pewne plusy ( u mnie większa dokładność ,umysł bardziej matematyczny),ale te dwie substancje to dwie różne i odległe parafie. A odstawić to można w jeden dzień ,bez najmniejszych obaw.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez thatMightyOneMan 15 mar 2012, 22:25
Mniej-więcej jezus ma rajta; z tą odstawką ,to nie Velafax ,że umierasz po odstawieniu z dnia na dzień; ...dobre to, dragi jadące po uon ostro odstawia się ot tak sobie ,a z SNdRI - Velem jest hardkor :evil: ,- psajkodead -poprostu.
Ale te metabolity selegiliny tzn. met/amf to nie te' o których myślisz; to są akurat te izomery pozbawione Euforycznego jak i UONdegredacyjnego działania; BA;! selegilina jest neuroprotekcyjna z tego co wynika w badaniach ,więc jedno z drugim samo się wyklucza; ...spokojnie więc z sele.

...a kurwi(ę to ja mam jak mnie ktoś wqwi na N(d)RI ,a nie daj boże jeszcze po aplikacji efki<sic pomysł tak btw;... :twisted:

-- 20 mar 2012, 13:03 --

MAM SIC :twisted: :roll: pomysł na Selegilinie do 10mg :idea: :!:

Co myślicie aby ztestować np. już pominę samą PEA bo bankowo pójdzie ,a nawet jeśli nie czyste w kapsach to pobawię się bank extraktem 25x z CACAO :idea:

Ale stosowałem kiedyś fajne suple :twisted: tylko ,że wtedy był inny cel.... no i nie byłem na MAO-B ;
Skład 1 kap / 90kap. op za ok 150pln czyli tyle co np. "docelowy" Metylofenidat
Dawka na 1kap 800 mg
Acacia Rigidula [ekstrakt zawierajacy 95% Fenyloetyloaminy],
Farmaceutyczna Kofeina Bezwodna, Yerba Matte,
Zielona Herbata,
Biała Herbata, Kora Wierzby Białej [ekstrakt zawierajacy 15mg naturalnej aspiryny],
N-Acetyl Tyrozyna,
N-Methyl-Beta-Methylphenylethylamine HCL,
Beta Phenylethylamine HCL,
Ekstrakt Liści Efedry,
Ekstrakt Geranium [zawiera1,3-Dimethylamylamine], Evodiamina, Glucomannon, Jagoda Acai
Bioabsorbtion Stack: 75mg
6, 7 - Dihyroxybergamottin (DHB), Emblica Officinalis, Piperina

LUB -120kap za podobną kwotę/skład 1kap.
Jablczan Kofeiny................250 mg
D-beta DMAA.....................35 mg
Halostachine HCl................50 mg
Hordeina 98%.....................10 mg
Phenyletylamina HCl.........100 mg
Sulbutiamina HCl..................5 mg
Synefryna HCl.......................6 mg
White Willow Bark
(25% Salicyny).....................75 mg
Alfa Johimbina HCl...............3 mg
Chocamine.........................50 mg
DEANOL Bitartrate..............20 mg
Vinpocetyna.........................2 mg
Chmiel.............................100 mg

Hmmm zawsze tego typu mixy lub sama rodzinka PEA w połączeniu z Selegiliną do 10mg mogła by być konkurencyjna dla Metylofenidatu :idea: :?: ...
Sprawdzę chyba jeszcze takie coś przed metylem :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez faeton 17 maja 2012, 21:34
Skąd wy bierzecie te wszystkie leki? Czy znacie jakiegoś lekarza w Lublinie co lubi takie eksperymenty?

przez TheCandyMan 22 sie 2012, 20:33
Myślę, że tylko jakiś młody z prywatna praktyką mógłby wysilić się na nieszablonowe myślenie. Większość konowałów w Krakowie podchodzi do przepisywanych przez siebie leków jakby to oni sami mieli je zażywać, a nie pacjent.
Np. w sprawie adhd (add - to nawet niektórzy nie rozróżniają) zostali na studiach wyedukowanie, że po 18-stym roku adhd to nie choroba tylko zaburzenie osobowości i w sumie to można je potraktować kwasem walproinowym, czy solami litu, ewentualnie co bardziej postepowi to convulexem. Zdarzajż się też wzbitne jednostki co chcą stosowa wcofaną już w Polsce imipraminę, czy ewentualnie desipraminę. W nosie mają to, że stosowanie stymulantów daje 80-cio procentową skuteczność. Po co sobie zawracać głowę możliwością importu docelowego skoro NFZ im wszystko uregulował i podał na tacy. To, że w całym cywilizowanym świecie lekarze dążą do łagodzenia tych zaburzeń, żeby nie dopuścić do rozwoju groźniejszych powikłań w postaci depresji, lęku, czy innych to ich nie zastanawia, bo przecież mają politykę NFZ - najlepiej być rzemieślnikiem.
Życie sen krótki.
gg44364882

przez thatMightyOneMan 29 sie 2012, 00:02
oni mają w d to jak "MY" chcemy się czuć; ...garść wiedzy ,pewność siebie i ...lekarz rodzinny :mrgreen: ,co do testowania ,niestety w PL są szablony i ogólny zacof umysłowy lekarzy :evil: ,zawsze można liczyć na siebie.

ja już przetestowałem z Selegiliną większość dodatków ,imo najbardziej interesujące to L-Dopa) ,Yohimbina ,PEA i DLPA ,HGW ,GBL/GBH i ich mixy ...i kakaO) oczywiście :mrgreen: Vinpocetyna jako dodatek i ALC z Lecytyną.

przez Ferdynand k 29 sie 2012, 11:47
Selegilina jako lek antydepresyjny nie jest zarejestrowana w Polsce tak mi powiedział lekarz (nie psychiatra)
blokuje wychwyt zwrotny serotniny dopaminy a jej metabolity l amfetamina i l metamfetamina nie powodują euforii żadnej psychozy amfetaminowej poprawia koncentrację i leczy depresję. Jest i MAO a do 10 mg a powyżej I MAO b.
Ozłocił bym lekarza za reckę na to. Ale ci kretyni wpisali selegilinę tylko jako lek na parkinsonizm.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Naczelny Użyszkodnik

przez thatMightyOneMan 29 sie 2012, 12:17
jeśli lekarz ci to powiedział to niech lepiej milczy albo zmieni profesję :twisted:
co z tego do czego jest zarejestrowana? a no tyle z tego ,że jak masz parka to zapłacisz 7zł za paczkę ,jeśli leczysz się na inne dolegliwości to zapłacisz te 25 zł czy jakoś podobnie ,tak czy siak przepisać ci może ,powinien jeśli.... wiesz co powiedzieć.

Ja oczywiście mówię w swoim przypadku o dawkach do 10mg ,ale chyba zacznę testować 15mg bez escitilopramu ,IMAO-A powinno lekko już zahaczyć więc.... sam niewiem ,z jednej strony wygoda i cena przemawia za 15sele z drugiej escitilopram jest świetny i bezpieczny bardzo jeśli chodzi o sex i odstawianie środka... :roll:

przez Ferdynand k 29 sie 2012, 12:24
OK dzięki ale nie wiem czy wysępię reckę :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

przez Maciej farmaceuta 29 sie 2012, 13:49
Lekarz może wypisać reckę na inne schorzenie niż lek jest zarejestrowany bez problemu(np buprenorfina jest stosowana w odwyku od opiatów,fluoksetyna była stosowana w przedwczesnym wytrysku,ketrel jest stosowany w bezsenności)jedyna różnica to brak refundacji.Porządny psychiatra powinien to wypisać. Rzadko się to wypisuje ze względu na niebezpieczne interakcje,ale się wypisuje.Idź prywatnie.Są w gazetach ogłoszenia typu "przyjazny psychiatra"-wypisują leki i zwolnienia bez problemu

przez Ferdynand k 29 sie 2012, 14:51
Maciej a przy selegilinie co mnie może spotkać takie skutki jak innych I MAO.?
Naczelny Użyszkodnik

przez Maciej farmaceuta 29 sie 2012, 15:18
Selegilina jest nieodwracalnym inhibitorem MAO B-większe interakcje z SSRI,trójpierścieniami,opioidami,cięższe skutki uboczne,łatwiej przedawkować.Dobry opis:leki-informacje.pl/lek/charakterystyka-szczegolowa/1125,segan.html#ind

przez thatMightyOneMan 29 sie 2012, 16:35
Macieju -jezu- proszę nie powielaj bzdur które serwują lekarze! ,dawka do 10mg/dz jest TYLKO IMAO-B i tu NIEMA czego przedawkować! ...chyba ,że gówniane SSRI ...ale te bym powywalał i został na escitilopramie) ,inaczej powyżej tych dawek ,wtedy wchodzi już też na imaoA i wtedy są restrykcje ,od leków po dietę! ,lecz do 10mg spokojnie można z niektórymi SSRI stosować ,z TLPD odpada ,w ogóle TLPD to lipa sama w sobie ale to już inny temat.

ja stosowałem escitilopram kilkukrotnie (do nawet 20mg) z Selegiliną (10mg) i NIE było jakichkolwiek interakcji ,co innego zaobserwowałem z Wellbutrinem i ...papierosami/ ,te lubię i palić nie przestanę ,lecz na Wellu już potrafią "nie wchodzić" co w połączeniu z selegiliną i ogólnym powiązaniem papierosów z PEA itp doprowadziło do podwyższenia ciśnienia/

...mógłbyś wspomnieć o działaniu neuroprotekcyjnym może? ale po co, nie? ...a w ogóle interakcje z gównianymi ssri to też ciekawe ,że na polskiej stronie "..zostały zaobserwowane" gdzie na innych podczas badań wiele z nich NIE wchodziło w interakcje ...może dawka? co? Selegilina działa 2tyg i nikt NIE musi brać jej codziennie; można i 5mg raz w tygodniu jako leczenie skojarzone; z innymi ssri.

jesteś Macieju farmaceutą? jeśli tak to proponuję ci selegiline.com jak i zresztą wszystkim interesującym się osobom Selegiliną w tym też lekarzom :twisted:
Pozdrawiam

przez Maciej farmaceuta 29 sie 2012, 17:51
Nie twierdzę,że to dobre.Tylko piszę dlaczego lekarze nie chcą jej przepisywać.Selegilina długo działa( nieodwracalny inhibitor,w przeciwieństwie do moklobemidu)Na interakcje z pokarmami wpływa MAO-A.Jednemu interakcje zaszkodzą,innemu nie,ale było sporo przypadków śmierci po selegilinie i DXM(Acodin),tramalu albo pseudoefedrynie.Po prostu są bezpieczniejsze leki,ale selegilina jest najlepsza,gdy SSRI i trójpierścienie nie działają.Lekarze nie chcą też zapisywać dlatego,że kiedyś było dużo ciężkich interakcji,ale to po nieselektywnych nieodwracalnych inhibitorach MAO(pierwsze antydepresanty) i jak słyszą inhibitory MAO to gęsiej skórki dostają.Poza tym selegilinę łatwo przedawkować w celach samobójczych,o wiele łatwiej niż SSRI.-dlatego selegilinę stosuje się rzadko,szczególnie u pacjentów z myślami samobójczymi(tak samo amitryptylinę często się stosuje w szpitalu,a jeżeli do domu to powinno się wypisywać w jak najmniejszych ilościach)

Sortuj wg