SELEGILINA (Segan,Deprenyl,Jumex,Selerin,Selgin,Apo-Selin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
56%

Nie
4
44%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

Re: Selegilina (Segan)

przez Moolik 12 lis 2010, 18:43
Czyli w małych dawkach moze byc łaczona z SSRI ??
Moolik

przez _Pete_ 12 lis 2010, 19:39
Wg mnie tak. Nie powinno się nic dziać. Spytaj lekarza?
_Pete_

przez aree1987 13 lis 2010, 18:15
Biorę zaraz 10mg bo mam parę prac zaliczeniowych do napisania a cholernie nie mam na to ochoty. Mam nadzieję, że mnie coś to poratuje..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Moolik 13 lis 2010, 20:28
aree1987, a zazywasz oprócz tego jakis inny lek ??
Moolik

przez _Pete_ 21 lis 2010, 22:55
Mija 4 dzień od odstawienia sele. O dziwo czuję się w zasadzie lepiej bez selegiliny niż z nią. Nie jestem tak nerwowy jak wcześniej to po pierwsze. Nie mam też lęków, zauważyłem, że nie mam potrzeby łykania benzo. Nastrój plasuje się od dobrego do bardzo dobrego, w dalszym ciągu odczuwam zwiększone "czucie" rzeczywistości. Reasumując - po krótkim romansie z selegiliną mogę potwierdzić to co napisano w ulotce - jest to lek przeciwwskazany dla ludzi nerwowych/z tendencją do lęków. Ameryki nie odkryłem. 8)

Do depresji z elementami anhedonii oraz na brak motywacji jest natomiast jak znalazł. U mnie świetnie też działa wariant doraźny... Nie mam na nic ochoty? Zły nastrój? 5 mg ląduje w brzuchu i po 20-30 min jest sporo lepiej.
_Pete_

przez aree1987 03 sty 2011, 00:32
Co ja bym zrobił bez tych tableteczek, na paro jakbym sie wysilał nie daje rady sie uczyć i już. A po pól tableteczki selegiliny rano mogę cały wieczór się uczyć i sprawia mi to jakąś fajną radość może bez euforii i dobrze ale no chce się uczyć. :)
Z drugiej strony nie pokoi mnie fakt ze bez tabsów sie nie daje rady uczyć. ehh :/
Powiem to na terapii i mnie babka od ćpunów zwyzywa, już wie że sobie lubie eksperymentować a jak jej o tym powiem to dopiero bedzie jazda. :(
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

SEGAN( Selegilina-Deprenyl,Jumex,Selerin)

przez adam_2323 27 cze 2011, 22:30
kto w Poznaniu zna lekarza (nfz) ktory to przepisze, bo na mojego nie mam juz sily.. :?

SEGAN( Selegilina-Deprenyl,Jumex,Selerin).

przez adam_2323 08 lip 2011, 10:36
Selegilina i fluanxol

mialem kilkudniowa przygode z selegilina, ktora nie spelnila moich oczekiwan (glownie za zbyt duzy wyrzut noradr), bralem wczesniej fluanxol w niskich dawkach jako booster dopaminy. czy moge z dnia na dzien zastapic selegiline na powrot fluanxolem (pytanie w kontekscie nieodwracalnosi mao-b).. ma ktos jakas wiedze lub doswiadcznenia?
Ostatnio edytowano 08 lip 2011, 13:52 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na zbliżoną problematykę

przez adam_2323 08 lip 2011, 18:14
Marek77 napisał(a):chyba błednie zinterpretowałes działanie selegiliny,iMAO B blokują deaminacje głownie dopaminy i fenyloetyloaminy... wiec skąd wniosek ze to akurat była noradrenalina? chyba ze wziąłes jednorazowo dawke ponad 10 mg ,wtedy selegilina działa nieselektywnie,a wiec takze na iMAO A a wtedy działa dodatkowo na serotonine,noradrenaline i wspomnianą wczesniej dopamine i fenyloetyloamine.

bralem 5mg czyli imaob. fenyloetyloamina jest chociazby efedryna, mozliwe ze za pomoca innego mechanizmu wytrworzylo sie poddenerwowanie. co wiecej duzo sk. ubocznych przypomina bupropion - potliwosc, itrytacja, poddenerwowanie. podejrzewam ze to noradr, bo wiem ze na nia zle reaguje. nie jestem lekarzem, moze to podniesienie kortyzolu, moze testostreonu (choc libido spadlo), nie wiem. wiem jednak ze dla nerwicowcow sele nie jest najlepszym lekiem.

pytanie czy mozna to zamienic z dnia na dzien z powrotem na flupentiksol w niskich dawkach?

przez miko84 08 lip 2011, 19:43
Selegilina silnie działa na noradrenaline. Maob odpowiada za dopamine i noradrenaline.
miko84

przez miko84 09 lip 2011, 07:52
Badania wykazały że selegilina w małych dawkach słabo działała na depresję.
miko84

przez adam_2323 09 lip 2011, 16:53
ok, wiec podsumuje swoje doswiaczenie.. selegilina (nawet w polaczeniu z escitalopramem) NIE NADAJE sie dla osob cierpiacych na nerwice, zaburzenia lekowe, zwlaszcza z napadami.. wlasnie dzieki niej (+bad set&setting) mialem maly atak po raz pierwszy od pol roku (aplra podjezykowo i wyrobiona psychika opanowaly to w kilka minut na szczescie)..

Marek77, bywaja jednak ludzie tacy jak ja, ktorzy maja problemy z lekiem napadowym, FS, kiedys depresja (wyleczona esci) + obniozona koncentracja, libido, wycofanie spoleczne..

po przerobieniu kilkunastu lekow i roznych mixow: escitalopram + niskie dawki fluanxol'u + alprazolam (doraznie) to najlepsze jak dotad IMHO polaczenie na tego typu schorzenia (oczywiscie to kwestia indywidualna)

jednak SELEGILINA (nawet w leczeniu skojarzonym) dla nerwicowcow i ludzmi ze stanami lekowymi zdecydowane NIE.
nie kombinujcie. pzdr

ps. co do nardilu to faktycznie slyszalem ze jest skuteczny (robil furore na SAS forum), ale niedostepny w PL, poza tym dietary restrictions to jakies nieporozumienie. but thx :)

przez nickyfour13 15 lut 2012, 13:12
Witam,
Biorę od dwóch dni selegilinę. Pierwsze 4 godziny po wzięciu pierwszej dawki były super. Czułem że wreszcie znalazłem coś co może naprawdę mi pomóc, ale pozostawałem sceptyczny bo już zdarzały się leki przy których na początku było fajnie a później tylko gorzej (np.escitalopram),nie wiem jakoś tak dziwnie reaguje. Nie czułem jakiegoś podniecenia, zwiększonej motywacji czy energii ,ale nastrój podniósł mi sie niesamowicie czułem że mógłbym podejść do obcej osoby bez lęku i zagadać a nie czułem od razu strachu na samą myśl o tym, taki wewnętrzny spokój paradoksalnie. Zacząłem od dawki 2,5 mg. Następnego dnia powtórzyłem i oczywiście reakcja już nie była tak spektakularna,chociaż wiem że to pierwszego dnia to nie był efekt placebo absolutnie. Wieczorem zacząłęm czuć lekkie poddenerwowanie chociaż mój stan i tak jest dużo lepszy niż jeszcze 3 tygodnie temu. Na rzecz selegiliny odstawiłem amitryptylinę. Stąd moje pytanie czy jeśli poddenerwowanie sie nasili myślicie czy małe dawki amitryptyliny w połączniu z selegiliną mogą być bezpieczne? Teoretycznie domyślam się że nie, ale jest ktoś może kto stosował takie połączenie i nic groźnego się nie działo? Ami dziala silnie na noradrenaline a domyślam się że selegilina też w sporym stopniu więc boje się interakcji.

przez kuzyn 15 lut 2012, 22:18
u mnie to był bardziej niepokój niż zdenerwowanie

samopoczucie podobne do amfetaminy po selegilinie, z tym ze bez nerwowości, niestety juz przy dawce 5 mg występowała bezsenność, po odstawieniu selegilina ogromna senność i problemy z koncentracją
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

Sortuj wg