SELEGILINA (Segan,Deprenyl,Jumex,Selerin,Selgin,Apo-Selin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
56%

Nie
4
44%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

Re: Selegilina (Segan)

przez miko84 09 paź 2010, 19:57
Hahah, nie wrzeszcze ani nie biegam, jestem dużo spokojniejszy. Dziwna reakcja na lek stymulujący, co? Ale tak to działa u osób z nadpobudliwością.

Ja nie brałem piribidelu, za to ropinirol i ten rzeczywiście przymula w większych dawkach.
miko84

przez kuzyn 09 paź 2010, 21:50
O pirbedilu narazie mało opinii, więcej by znalazł na forum poświęconym parkinsonowio być może.

Ciekawe właśnie czy tak silnie obniża ciśnienie jak ropinirole?
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez zawilinski 10 paź 2010, 15:48
miko ale czujesz wieksza motywacje na concercie czy zamula? chce ci sie bardziej czy chce ci sie mniej?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Pete_ 10 paź 2010, 19:59
Miko załatwiłeś sobie tą concertę przez internet czy masz zdiagnozowane ADHD? Co ciekawe ja też reaguję raczej uspokojeniem na symulanty.
_Pete_

przez miko84 10 paź 2010, 21:46
Tzn nie ma takiego kopa motywacyjnego, ale dziś np więcej zrobiłem niż normalnie. Efekty będą pewnie subtelne, a ja się cieszę z większego opanowania i spokoju którego nie dawały mi inne leki, które powinny to dawać. Pete dostałem concertę od lekarza psychiatry. Jedyne co mnie martwi to cena tego leku. Nie wiem czy nie poproszę lekarza o medikinet - jest dużo tańszy. Może dawka dzielona o szybkim uwalnianiu będzie działać tak samo dobrze.
miko84

przez _Pete_ 10 paź 2010, 23:13
Masz zamiar brać metylofenidat przez dłuższy czas? Trochę czytałem, że ten lek obciąża nieco serce. Jesteś z Wawy i możesz kogoś polecić kto to przepisze?
_Pete_

przez miko84 11 paź 2010, 07:26
Jeśli będzie pomagał to tak. Organizacja mojego życia jest w rozsypce, a już czuję, że lek może na to pozytywnie wpłynąć. Serce mam zdrowe jak na razie, mam nadzieję, że nie będę musiał zwyżkować dawek. Niestety nie znam lekarzy w Warszawie, jestem z południa Polski.
miko84

przez _Pete_ 11 paź 2010, 15:09
Rozumiem. Jak pomaga to nie ma co się hamować.
_Pete_

przez zawilinski 12 paź 2010, 18:05
tez was zamula selegilina? nawet na dawce 2,5mg? ile trzeba czasu czekac, zeby to zamulenie zniknelo? czy w ogole to zamulenie znika?

przez _Pete_ 12 paź 2010, 18:08
Mnie nie zamulała. Ale niektórzy tak mają.
_Pete_

przez zawilinski 13 paź 2010, 00:01
dowiedzialem sie, ze
Na podstawie badań doświadczalnych zaobserwowano jednak, że małe dawki agonistów receptora dopaminowego (DA) mogą mieć działanie sedatywne i wydłuża czas snu wolnofalowego oraz snu REM, natomiast duże dawki tych leków mogą zwiększać czuwanie [14]. Ten odmienny efekt wynika z faktu, że małe dawki DA hamują transmisję dopaminergiczną przez stymulację presynaptycznych autoreceptorów D2 w VTA, podczas gdy wyższe dawki działają pobudzająco na postsynaptyczne receptory D [14]. U ludzi hipoteza ta nie jest do końca potwierdzona. Zauważono natomiast, że L-dopa podawana zdrowym ochotnikom w niewielkiej dawce rzeczywiście powodowała nadmierną senność [15].

http://www.viamedica.pl/gazety/gazetaB/darmowy_pdf.phtml?indeks=21&indeks_art=115
wiec bede musial sprobowac selegiliny 10mg na raz ok. 6-7 rano, bo jadac na 5mg czulem sedacje, na 2,5mg tez. nie wiem czy to cos zmieni, ale warto sprobowac.

_Pete_ na jakiej dawce selegiliny jechales, o ktorej godzinie ja brales i w ilu dawkach ja brales? jakie byly efekty brania selegiliny?

przez _Pete_ 13 paź 2010, 08:03
Brałem 5 mg raz dziennie po śniadaniu. Po ok.30 min od wzięcia czułem, że zaczynała działać - miałem więcej energii, chęci do działania etc. Jak nic się nie będzie działo to możesz faktycznie wejść na wyższą dawkę - powyżej 10 mg selegilina jest też imao a. Zamulenia które opisujesz nie miałem. Niektórzy tak mają, ale może jeszcze to przejdzie.
_Pete_

przez zawilinski 14 paź 2010, 18:19
w ten wtorek wzialem 2,5mg selegiliny - zamulenie. w srode w ogole nie bralem selegiliny no i w srode czulem niepokoj caly dzien. dzisiaj czyli czwartek wzialem 10mg selegiliny i powiem, ze po niepokoju ani sladu. za to czuje, ze plyne jesli ktos wie o czym mowie. plusem sa intensywniejsze doznania ze zmyslow. uczucie plyniecia dalbym na rowni z mocniejszymi doznaniami ze zmyslow. jutro czyli w piatek sprobuje tez 10mg. jesli dalej bedzie plyniecie to w sobote probuje 15mg selegiliny i sie okaze czy prawda jest, ze przy wiekszych dawkach jest mniejsza sedacja. przy jakiej dawce selegiliny pojawiaja sie negatywne interakcje z jedzeniem? wiem, ze na ulotce jest napisane, ze 10mg jest bezpieczne, a powyzej selegilina zaczyna dzialac podobnie do imao-a. ale w zyciu tak bywa, ze to co na papierze ma niewiele do tego co w rzeczywistosci wiec prosze o spostrzezenia z wlasnego doswiadczenia, bo interesuja mnie opinie ludzi-uzytkownikow-empirystow, a nie lekarzy-teoretykow-obserwatorow, bo tego co dzieje sie wewnatrz nie widac, nie czuc na zewnatrz.

przez _Pete_ 14 paź 2010, 21:04
Ja nie próbowałem więcej niż 10 mg, dawka 5 mg była dla mnie ok. Zdarzało mi się wrzucać 10 mg kilka razy, ale z reguły kończyło się to na nieprzespanej nocy więc dałem sobie spokój. Jak chcesz to wchodź na 10 mg i sam oceń - nikt tu nie powie jak będzie bo i jak? Równie dobrze sele może być u ciebie mao a w dawce 7.5 mg. Na twoim miejscu wskoczyłbym na 10 mg(skoro masz takie zamiary) i posiedział na niej z tydzień by zobaczyć co się dzieje. Jak chcesz racjonalnie ocenić ten lek to odpowiednio długo potestuj pożądane dawki bo inaczej to będziesz czuć tylko uboki. Nie ma też sensu wrzucać desperacko np. 50 mg bo można się zdziwić i np. dostać psychozy:)

Ja łączyłem ją z IMAO A (afobazolem) i jakieś diety kompletnie mnie nie interesowały. :) Myślę, że możesz się spokojnie wyluzować. Ograniczenia w jedzeniu to dopiero wtedy jakbyś brał naprawdę duże dawki, albo łączył z moklobemidem.

[Dodane po edycji:]

Miałem dziś gorszy dzień i przyjąłem jakiś czas temu 5 mg selegiliny.W zasadzie od razu "zakres czucia" się powiększył. Bardzo ładnie dodała mi tez energii. Chyba stestują ją ponownie bo poprzednio brałem ją z afobazolem co zakłócało odbiór.
_Pete_

Sortuj wg