SELEGILINA (Segan,Deprenyl,Jumex,Selerin,Selgin,Apo-Selin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
56%

Nie
4
44%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

przez Ewgf 15 sty 2016, 22:59
mam wage co o 0.1g ma miare. powinno dać radę. ale niechce mi sie czekać na przesyłke poszukam coś u siebie w mieście.
Tez nie wiem jak to bedzie działać i jestem ciekawy bo jeszcze mam metylofenidat :)))
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez xanonymous 16 sty 2016, 15:11
wyslalem ci prywatna wiadomosc...

przez Kontrast 03 lut 2016, 17:04
Jaka jest dawka startowa tego leku na depre? Mozna po tym wypic jakies alko???
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ewgf 09 lut 2016, 13:45
To nie jest lek na "depre". Jak umiesz pić kontrolowanie to myśle że można lekko coś dziabnąć. To jest imao-b zwiekszy ci poziom fenyloetyloamin, dopaminy... Zmniejsza anhedonie, u mnie w połączeniu z metylofenidatem jest gitara.
Turbolaxa 600mg

przez Kontrast 09 lut 2016, 19:12
Mozna pic bez przeszkód i jak najbardziej sprawdza sie dobrze tez na depresje, choc jest zajerestrowany w pl na co innego i ludzie zacofani sie tym sugeruja. Przeczytaj co wkleił Lord, jakbys laczyl z moklo to wtedy te ,,ostrzerzenia'' maja racje bytu.

przez Ewgf 10 lut 2016, 23:53
No niby do 10mg działa wylacznie na mao-b a powyżej juz troche na mao-a a ja biore 15 mg sele i do tego 400mg sertraliny i dupy mi nie urywa. Zależy kto jaką ma depre.

-- 14 lut 2016, 19:54 --

Zrób se badania hormonalne, estradiol prolaktyna i testosteron WOLNY!. Koniecznie wolny. Jak wolny masz po srodku normy to jest już mało tak naprawde. Ja mialem prolaktyne wyjebaną na 69(gdzie gorna granica normy to 15) i zbiłem w 2 tygodnie do 30, jutro chyba pójde znowu na badanie prolakty i estradiolu. I lepiej się czuję o wiele, przypadek? Wątpie że przypadek bo lata brania ssri i nerwicy samej w sobie, tych bezsenności mogły niezle rozregulować gospodarke hormonalną. A np. estradiol miałem poniżej normy a testosteron ledwo powyżej dolnej normy...

-- 14 lut 2016, 19:56 --

Kurde nie tu, się pomyliłem
Turbolaxa 600mg

przez xanonymous 23 lut 2016, 02:29
@Ewgf to ile ty tych leków bierzesz? Solian, fluanxol, chlorprotiksen, selegilina, sertralina i metylofenidat? Solianu już chyba nie bierzesz.

Ja po solianie wybudzam sie kilka razy w nocy i wiem ze pare osób też tak miało ale w ulotce nic o tym nie pisze...

Ja nawet przy braniu paracetamolu wypiłem jedno piwko a można sobie uszkodzić wątrobe przez takie mixy ale to przy duzych dawkach alkoholu i paracetamolu. Zależy co się ma na myśli pisząć "czy można wypić jakieś alko" i przypominam że im częściej i więcej się pije tym szybciej popada się alkoholizm ponieważ alkohol jest substancją uzależniającą co prawda legalną ale jest narkotykiem twardym prowadzącym do silnego uzaleznienia z którego bardzo trudno się wyzwolić jak już raz wpadnie się w sidła nałogu :twisted:

-- 23 lut 2016, 03:01 --

a uzaleznienie to nie tylko picie codzienne ale także konieczność okresowego zażywania tego napoju np. raz na 2 tygodnie danie mocno w palnik. Z czasem przerwy miedzy piciem robia się coraz krótsze a ilość wypijanego alkoholu coraz większa gdyż alkoholizm to choroba postepująca. Więc warto pić świadomie tzn. mieć świadomość do czego to prowadzi. Jeśli spędzanie wolnego czasu zaczyna często kojarzyć się z wypiciem to już powinno zapalić się nam czerwone światełko alarmowe. Picie bez okazji tylko dlatego że jest weekend itd.

Czemu to pisze? Tak dla przestrogi bo znam pare osób co mają z tym wiekszy lub mniejszy problem i czytałem troche o tym też i sam też kiedyś za często popijałem, często nie dlatego że sam miałem ochotę się napić tylko dlatego że inni pili to i ja też siłą rzeczy.

przez Kontrast 23 lut 2016, 12:24
Info juz nieaktualne, nic sie nie dzieje podczas picia i stosowania tego leku, mozna tez palic trafke nie zanotowalem jakis jazd. Pewno ciag tez mozna by prowadzic bez wplywu na motoryke.

przez xanonymous 23 lut 2016, 18:27
@kontrast jaką dawkę bierzesz? Czy 5mg na dobe to dawka którą się poczuje w psychice w sensie wzrostu motywacji, zwiększenia energi itd? Bo gdzieś słyszałęm że małe dawki to działają tylko na tkanki obwodowe a na mózg nie ale moze to nieprawda?

-- 23 lut 2016, 18:39 --

To co wyczytałem o selegilinie a jest przeze mnie porządane to:
-działanie neuroprotekcyjne (niwelowanie stresu oksydacyjnego, przeciwutleniacz)
-brak skutków ubocznych przy małych dawkach
-wzrost motywacji
-likwidacja zmęczenia i senności
- zwiększenie zdolności poznawczych np. poprawa pamięci, pomaga przy demencji
- regeneruje mózg poprzez wpływ na tworzenie nowych połączeń między neuronami
-zwiększenie libido
-wydłuża życie u zwierząt u gryzoni czy muszek owocówek - być może też u człowieka
-obniżenie poziomu prolaktyny (działanie prodopaminergiczne)

przez Ewgf 24 lut 2016, 07:33
xanonymous, troche tego biore ;d fluanxol, setralina, sele, metylo a na noc chlorprothixen, alpra i 25mg kwety ale to gówno chce odstawić. 5 mg już odczujesz lajtowo. W paczce jest po 60 tabl 5mg wiec masz 1 na 2 miechy. Mi jedna paka na 20 dni starczy :D Ale jeszcze do tego kupa supli i osłony na wątrobe eseentiale forte i witamina b6, cynk, Centrum, bromergon 5mg na dzien, Wit. C, d3, b3, kompleks zenszenia, tabaka i fenyloetyloamina :) Ostatnie dni coś kiepsko mi się śpi...
Turbolaxa 600mg

przez xanonymous 26 lut 2016, 09:52
Nigdzie nie znalazłem na jakie receptory działa chlorprotiksen ale jako neuroleptyk blokuje dopamine więć wzrasta prolaktyna. W pierwszej kolejności powinieneś poodstawiać wszystkie neuroleptyki zanim zaczniesz zbijać lekami prolaktyne. Może się okazać że po odstawieniu neuroleptyków prolaktyne będziesz miał idealną. Bo to tak jakby łykać leki uspokajające i nasenne a potem pić hektolitry kawy żeby się obudzić - a wystarczy nie brać tych leków które wywołują senność i kawa nie potrzebna.....

Kwetiapina a właściwie jej metabolit jest inhibitorem zwrotnego wychwytu noradrenaliny ale to pewnie odczuwalne jest dopiero w większych dawkach.

A może na sen wieczorem hydroxyzyna albo melatonina albo jeszcze co innego....? jakieś ziółka

i masz faze po PEA? ile bierzesz - tak jak zalecałem?

przez Ewgf 26 lut 2016, 12:06
xanonymous, dużo więcej tego pea biore. Ja juz ci pisałem że ja prolaktyne mialem 3x norma zanim jakiekolwiek leki zacząłem brać półtora roku temu. Hydroxyzyna mnie w ogole nie rusza tak jak inne na h1, melatoniny nie próbowałem własnie musiałbym spróbować. A chlorprothixen ma to do siebie ze half-life wynosi 8-12 h więc aż tak tragicznie nie jest. Odstawiam powoli leki, ale powoli. Ziółkami tez próbowałem sie leczyć i nic nie dawało. Melisa mnie tylko rozdraznia, zenszen indyjski coś tam dawał ale slabo.
To znalazlem o chlorze :
Chlorprothixene exerts strong antagonism at the following receptors:

5-HT2: antipsychotic effects, anxiolysis, weight gain
D1, D2, D3: antipsychotic effects, sedation, extrapyramidal side effects, prolactin increase, depression, apathy/anhedonia, weight gain
H1: sedation, weight gain
mACh: anticholinergic effects, inhibition of extrapyramidal side effects
α1-adrenergic: hypotension, tachycardia
I cos mi się to nie podoba :)
Turbolaxa 600mg

przez Kontrast 29 lut 2016, 01:47
xanonymous, Z mao jest taka faza, ze jest efekt adaptacji i wiele osob mowi, ze po jakims czasie nie działa, zwieksza dawki ale jak odstawi na dluzej i wroci depresja (jak wroci bo to chyba lek o najwiekszych mozliwoscia ,,nie wrocenia'') to wtedy łoo jednak dzialalo ale chcialem wiecej. Wlasnie wiecej, tego sie trzeba ustrzec, tego efektu wybicia ktory jest na poczatku, trzeba zrozumiec ze ten po czesci cpunski aper nie wroci. Wtedy aby to wydluzyc i jak najdłużej miec te fazy motywacyjne trzeba dzialac, duzo dzialac aby rozbujać uklad nagrody, realizacji i tego calego zadowolenia. Spoko dziala nawet 5 choc ja biore od 5 do 10.

przez benzowiec84 29 lut 2016, 11:23
mozna to dołączyć do fluoksetyny dawki 5-10mg jako maoB ?

-- 29 lut 2016, 10:25 --

Ewgf napisał(a):No niby do 10mg działa wylacznie na mao-b a powyżej juz troche na mao-a a ja biore 15 mg sele i do tego 400mg sertraliny i dupy mi nie urywa. Zależy kto jaką ma depre.

czyli mogę śmiało dorzucić do fluoksetyny dawke 5/10mg ?

Sortuj wg