SELEGILINA (Segan,Deprenyl,Jumex,Selerin,Selgin,Apo-Selin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
56%

Nie
4
44%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

przez Psychoanalepsja_SS 09 lis 2014, 23:06
Selektywnym imao jest tez selegilina w dawce do 10mg ,w obu przypadkach ograniczenia zywieniowe są marginalne.

Mówiłem właśnie o selegilinie, przepraszam za niezdarny wplot w kontekst :).

przez mio85 09 lis 2014, 23:38
Zbychu, a te restrykcje zywieniowe? Jesz normalnie? Twoja dawka jest wieksza niz 10 mg wiec sele jest nieselektywna.

przez Zbychu 1977 11 lis 2014, 13:28
Cholera dostałem psychozy i nasiliły mi sie ZOK na selegilinie czego sie bardzo obawiałem.
Zbychu 1977

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiol 22 lis 2014, 13:25
Z tego co kojarzę, ten lek mnie raczej wyciszał i uspokajał (dawki chyba do 10mg stosowałem). Żałuję teraz że nie pobrałem go dłużej.

Dziś byłem u nowego konowała na NFZ, strata czasu, nawet nie było o czym pogadać. Gabapentyny nie dostałem bo....bo on nie widzi sensu. Nie było gadki o jakiejś alternatywnej formie leczenia. Oczywiści SSRI lub TLPD i neurolepy "to leki powszechne, skuteczne i bezpieczne w leczeniu depresji". To się za przeproszeniem qrwa dowiedziałem nowości, szkoda było tam jechać.
Gaby nie zna i nie widzi sensu stosowania tego leku, poza tym nie będzie eksperymentował.

Z tego wszystkiego co proponował, zgodziłem się tylko na doxepine, ale czy receptę wykupię to nie wiem. Miałem inne plany.

-- 22 lis 2014, 13:30 --

Tłumaczę że nie chcę serotoninowych leków, to ten mi wyskoczył z klomipraminą, no bo przecież to nie ssri, to serotoninowa nie jest. Koleś ma swój jakiś zamknięty schemat leczenia i co mu zrobisz ?
Popiol

przez miko84 22 lis 2014, 14:38
Niezły tłok, skoro uważa, że jeśli klomi nie jest SSRI to nie jest serotoninowa :pirate: To drugi po paro najsilniejszy lek serotoninowy.

Co do doxy to spróbuj, bo to akurat nie jest silny lek serotoninowy - brałem go parę lat temu i dobrze wycisza i uspokaja. To dość szczególny lek bo ma większą siłę blokady 5-HT2c i 5-HT2a od siły zwiększania serotoniny. Coś w działaniu podobnego do opipramolu (tylko, że bez działania na sigmę). Jeśli te dane podawane w necie o sile blokady 5-HT2c do 5-HT2a są także u ludzi (bo widziałem tylko te dotyczące szczurów) to jest lek z najlepszym ratio blokady 5-HT2c do 5-HT2a (nawet lepszy niż ma mirtazapina). Poza tym, jeśli mirtazapina u Ciebie była zbyt noradrenalinowa przez blokadę alfa-2 to doxepina nie blokuje tych receptorów. Jest trochę noradrenalinowa z jej NRI, ale i tak słabsza od amitryptyliny w tym względzie.
miko84

przez Popiol 22 lis 2014, 15:41
miko84, No właśnie dlatego z tego wszystkiego, zdecydowałem się już na doxepine. Patrze teraz tabelki różne, to wychodzi że jest jeszcze słabszym SRI od amitryptyliny. Wydawało mi się że doxa jest bardziej noradrenalinowa od ami a słabsza serotoninowo.

Spadki ciśnienia są przez blok alfa-1 ? np. przy szybkiej zmianie pozycji.
Popiol

przez miko84 22 lis 2014, 15:58
Tak, przez silny blok alfa-1. Doxa nie jest aż tak silnym blokerem alfa-1 (np. silniejsza jest klomi) - doxa blokuje alfa-1 podobnie jak amitryptylina.

Doxa jest jeszcze słabszym SRI do ami - około 70 nm (ami około 3 nm - ale wg. mnie jest dużo słabsza niż te 3 nm). Więc doxa to głównie bloker 5-HT2c - 8.8 nm i 5-HT2a 26 nm - a więc dobre ratio (jeśli te siły są takie same u ludzi). A więc korzystnie będzie Ci uspokajać aktywność osi HPA (blokada 5-HT2 plus H1) i prawdopodobnie sympatyczny układ nerwowy też fajnie uspokoi.

Co ciekawe, podawana regularnie doxepina podnosi poziom endokannabinoidów w mózgu.
miko84

przez suwak 22 lis 2014, 19:38
Doksepina blokuje też receptory muskarynowe, ma to jakiś wpływ na psychikę?

-- 22 lis 2014, 19:02 --

Heh, w wątku o doksepinie piszą, że najlepiej zażywać dawki od 150mg, przy czym tabletki są po 25mg, to 6 tb. dziennie... Chyba trochę się nie popisali tworząc tabletki o tak niskiej dawce.

przez miko84 23 lis 2014, 10:38
Zależy u kogo, mnie blok receptorów M uspokaja.

No dawki wyższe pasuje brać przy depresji, niższe na sen i uspokojenie. Rzeczywiście 25 mg tabletki to pewien problem (jak przy amitryptylinie).
miko84

przez Patryk29 19 gru 2014, 20:08
Ma ktos selegline?? jak cos pisac na priv, pozdro
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 19 gru 2014, 21:58
Patryk29,
Jak juz odstawiles leki to chociaz wytrzymaj troche zeby zobaczyc samopoczucie

przez Patryk29 19 gru 2014, 22:12
lunatic, Powiem ci ze jest tak jak na lekach, czyli nic mi sie nie chce, brak mi motywacji do wszystkiego sie zmuszam, musze cos z tym zrobic bo raczej tak nie dam rady, próboje ze sportem ale to chyba jednak za malo.

przez lunatic 19 gru 2014, 22:25
Przeciez jestes chyba cos kolo kilku dni bez lekow,czy dluzej?

przez Patryk29 19 gru 2014, 22:42
Tydzien, nic sie przeciez nie zmieni, moze byc pewnie gorzej z czasem

Sortuj wg