SELEGILINA (Segan,Deprenyl,Jumex,Selerin,Selgin,Apo-Selin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
56%

Nie
4
44%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

przez elfrid 11 lip 2013, 20:36
MalaMi1001 napisał(a):Nie, ja nie wierzę w zielarstwo i ziołolecznictwo. No chyba, że jakieś chińskie zioła, oni tam potrafią hodować różne "specyfiki", którcyh działanie jako tako czuć. Na mnie nawet napar z 5 torebek melisy nie rusza, a tylko mi niedobrze. Właśnie wróciłam z pracy i natychmiast kładę się spać, bo aż czuję piasek w oczach. Wypiłam dziś 4 kawy sypane z 3 czubatych łyżeczek i jedyny efekt jest taki, że trzęsą mi się ręce. Zero pobudzenia.

Też tak niestety mam. 5 kaw czarnej fusiastej kawy nie pomaga. Ale zanim leczenie off-label pracowałeś pobudzających antydepów np bupropion, reboksetyna, fluoksetyna, moklobemid?
pregabalina, wenlafaksyna

przez MalaMi1001 12 lip 2013, 09:05
Kawa działała na mnie może 10 lat temu, teraz mogłabym ja pić zamiast innych napojów i w zasadzie oprócz trzęsących się rąk nic więcej się nie dzieje.
Do tej pory faszerowałam się 2 lata wenlafaksyną i nie powiem, wydobyła mnie z niezłego g*wna. Pod koniec leczenia nią brałam już maksymalna dawkę i nawet moja psychiatra stwierdziła, że wygladam bardzo źle, że dawka jest stanowczo za wysoka i zmieniła mi na esitalopram, który brałam rok. Do tego jadłam trazodon na noc. Bardzo chciałam odstawić leki, ale bałam się nawrotu i zdecydowałam się hipnozę psychodynamiczną. 5 seansów i z dnia na dzień odstawiłam wszystkie leki. Czułam się świetnie, miałam ochotę na wszystko, nawet praca sprawiała mi przyjemność, miałam dużo energii, czułam się szczęśliwa. I przede wszystkim miałam porządek w głowie. Trwało to pół roku do czasu pewnego wydarzenia i szlag wszystko znów trafił. Teraz już wiem jak unikać takich sytuacji, szkoda tylko, że znów muszę przez to wszystko przechodzić :cry: .
A co do Twoich propozycji:
- reboksetyna - pochodna morfiny? nie dziękuję. Mam dość atrakcji.
- moklobemid - brzmi ciekawie, ale ponieważ to MAO-B nie sądzę, żeby ktokolwiek mi to przepisał. Przecież są święte SSRI....
- bupropion - mogłoby być super, ale nie stać mnie na taką kurację niestety :x
- fluoksetyna - przecież to SSRI, znów będę chodzić jak zombie i spac po kątach.

Sam widzisz, że nie ma za wielkiej opcji wyboru.

przez Ferdynand k 12 lip 2013, 10:30
moklo ci przepiszą
a reboksetyna to pochodna morfoliny
i selektywny NRI

-- 12 lip 2013, 10:33 --

a moklo to I MAO A
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez stx 29 lis 2013, 21:38
czy selegilinę można porównać z działaniem moklobemidu? bo wydają się podobne ale może się mylę?
stx

przez Marek1977 29 lis 2013, 21:58
Selegilina jest IMAO B zatem w dawkach do 10mg oddziałuje na dopamine i fenyloetyloaminę,w dawkach + 10mg jest nieselektywnym IMAO i działa na serotonine,dopamine i noradrenaline.
Conscientia est, necesse est

przez lunatic 12 sty 2014, 22:35
jak to jest ze stosowaniem tego leku z SSRI? dostałem to kiedyś od lekarza do paroksetyny a pisze ze nie mozna jej stosować z SSRI

przez zzYxx 12 sty 2014, 23:27
Ciekawa substancja. Szczególnie blokada PEA. Można łączyć z lewodopą - fajnie by było spróbować... Wątpię, że dostane sele od lekarza (chodzę prywatnie, więc jednak jest trochę łatwiej) ale spróbować można.
The Walking Dead.

przez Lord Kapucyn 13 sty 2014, 14:12
Selegilina w dawkach do 10mg/doba jest inhibitorem MAO selektywnym wobec MAO-B(hamuje degradację dopaminy, PEA i amin śladowych). Serotonina jest deaminowana przez MAO-A(którego sele w tych dawkacgh nie blokuje), dlatego połączenie sele z SSRI nie stwarza ryzyka ZS. Tak samo sprawa ma się z metabolizmem tyraminy(która jest rozkładana zarówno przez MAO-A i MAO-B- przy selektywności sele może być rozkładana przez MAO-A).

Inaczej sprawa ma się w dawkach 10-60mg/dobę- wtedy selegilina zachowuje się jak nieselektywny inhibitor MAO- co rodzi zarówno ryzyko interakcji z SSRI(ZS) jak i żarciem(kompletnie zblokowany metabolizm tyraminy). Takie samo ryzyko istnieje przy połączeniu selegiliny i moklobemidu(w zakresie swoich referencyjnych dawek).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 13 sty 2014, 18:05
Próbowałem selegiliny i "szału nima". Lek jest bardzo łagodny a jego działanie dopaminowe bardzo subtelne. Widoczne jest niestety dość wyraźne jego działanie noradrenalinowe z wszystkimi jego przykrymi konsekwencjami.
miko84

przez Marek1977 13 sty 2014, 18:24
Próbowałem raz selegiliny z czystą postacią fenyloetyloaminy,totalny odjazd,wystrzeliło po trzech minutach,euforia,stymulacja,poprawa napędu,sama sele nie działała tak spektakularnie.
Conscientia est, necesse est

przez lunatic 13 sty 2014, 23:24
Dark Passenger napisał(a):Selegilina w dawkach do 10mg/doba jest inhibitorem MAO selektywnym wobec MAO-B(hamuje degradację dopaminy, PEA i amin śladowych). Serotonina jest deaminowana przez MAO-A(którego sele w tych dawkacgh nie blokuje), dlatego połączenie sele z SSRI nie stwarza ryzyka ZS.

wiesz w takim razie dlaczego na ulotkach jest zakaz zażywania z SSRI mimo ze dawkowanie selegiliny jest napisane jako max 10mg?

przez Popiół 14 sty 2014, 00:30
Nie brałem długo tego leku ale pamiętam że dokuczała mi senność na nim, w odróżnieniu od moklobemidu który silnie mnie pobudza.
Popiół

przez zzYxx 14 sty 2014, 03:23
miko84 napisał(a):Próbowałem selegiliny i "szału nima". Lek jest bardzo łagodny a jego działanie dopaminowe bardzo subtelne. Widoczne jest niestety dość wyraźne jego działanie noradrenalinowe z wszystkimi jego przykrymi konsekwencjami.

To co w takim razie na dope oprócz leków na Parkinsona?... Słyszałem, że sertra w dawce 200mg działa dopaminowo... Nie wiem, działania amisuplrydu w ogóle nie czuję, może fluanxol... Muszę jakoś pozbyć się tej abulii i otępienia.
The Walking Dead.

przez miko84 14 sty 2014, 11:17
Spróbuj może wellbutrinu lub tianeptyny (ona też działa w pewien sposób na dopaminę). Sertralina działa na dopaminę ale to głównie mocny lek serotoninowy. Jeśli już chcesz próbować neuroleptyków to może właśnie fluanxol, ew. olanzapina, risperidon, kwetiapina (wszystko w małych dawkach).
miko84

Sortuj wg