SELEGILINA (Segan,Deprenyl,Jumex,Selerin,Selgin,Apo-Selin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
56%

Nie
4
44%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

SELEGILINA (Segan,Deprenyl,Jumex,Selerin,Selgin,Apo-Selin)

przez Fightel 03 lip 2007, 22:54
Hej:)

Bral ktos moze ten lek?

Selegilina jest wykorzystywana glownie w leczeniu choroby parkinsona, ale co interesujące, jest inhibitorem MAO B. Zwiększa poziom dopaminy, a także (przynajmniej w badaniach na szczurach) serotoniny. Ma również działanie neuroprotekcyjne, czyli wspomaga nasze szare komoreczki.

Co ciekawe, mało osób cierpiących na depresję stosuje inhibitory MAO B, głownie zaleca się inhibitory MAO A (enzym MAO A rozklada m.in. serotonine i noradreanline, a MAO B m.in. glownie dopamine), ale przy stosowaniu inhibitora któregoś MAO podniesieniu ulega poziom wielu neuroprzekaznikow, a nie tylko tych rozkladanych przez dany enzym.

Podczas stosowania inhibitorow MAO B najprawdopodobniej nie ma efektu ubocznego w postaci dysfunkcji seksualnych (jak to ma miejsce przy inhibitorach MAO B, czy SSRI) a możliwe, że wręcz poprawia się jakość życia erotycznego. No bo więcej dopaminy=większa ochota na 'harce'.

Ale jak wiadomo teoria teorią, zobaczymy jak będzie. Moj 'przypadek' opisalem tutaj: http://www.forum.nerwica.com/viewtopic. ... &start=435

Od jutra biorę 5mg/dzień Seganu.

selegilina

przez browar444 17 mar 2008, 18:28
Witam. Mam zaburzenia nastroju od praktycznie dziecka. Biore w tej chwili efectin jednak nie uważam aby był za bardzos kuteczny. Chce koniecznie coś na podniesienie dopaminy i najlepsza by tu była selegilina. Czy ktos może mi wytłumaczyć skor ten lek podnoszać dopamine ewidentie powinien podnosic nastrój to czemu żaden lekazr tego nie chce mi przepisać tylko wciska kity?? Nawet w wikipedi piszą że jest to lek antydepresyjny nie tylko na parkinsona. :?

przez frutek 18 mar 2008, 09:16
Witam, nie stosowalam nigdy tego leku, ale slyszalam ze stosuje sie go u osob z chorobliwia nadwaga a ty z jakiej okazji go dost?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez browar444 19 kwi 2008, 15:53
Wg wikipedii lek ten stosuje się również u osób z impotencją, narkolepsją, depresją atypową, do tego przedłuża w życie, gdyż w jakiś tam niewielki sposób ziwększa poziom hormonu wzrostu. W USA został dopuszczony do leczenia depresji w formie plastrów naklejanych na skórę, aby stęzenie środka było we krwi stabline.

Zważywszy na inteligencję naszych poczciwych polskich lekarzy, którzy najwyraźniej nie mają pojęcia jeszcze o tym że to dopaminy przede wszystkim za poziom nastroju odpowiada, ktos kto poszukuje taniego i skutecznego leku zmuszony jest kombkinować aby go zdobyc co pewnie w normanych krajach jest nie do pomyślenia... :evil:

Zamierzam w najblizszym czasie wybrac się do obojętnie jakiego psychiatry i powiedziec że skonćzył mi sie selerin, który miałem przepisywany na depresje i narkolepsje. Lek był bardzo skuteczny, lecz lekarz prowadzący zwolnił się. Poszedłem do innego lecz ten powiedział, że tego typu sprawy powinny byc leczone przez specjaliste więc dlatego przychodze po recepte. :mrgreen: Recepte skseruje, lek wykupie. Z kopia pójde do lerza rejonowego i powiem że byłem u specjalisty, gdyz uznałem że jest taka potrzeba i podał mi ten lek, który oczywiście okazał sie dla mnie bardzo skuteczny i tym samym bym miał już stałe źródło tego leku a tych ciuli tępych niedouczonych moge mieć w dupie! :evil:

JUMEX (Selegilina-Deprenyl,Selerin)

przez basior 25 cze 2009, 14:32
Selegilina ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Selegilina ) jest prekursorem dopaminy i stosowana jest jako lek w chorobie Parkinsona i depresji....sądze ze jest to lek godny uwagi...
basior

Re: Jumex-lek przeciwdepresyjny działający na dopaminę!!!

przez shadow_no 25 cze 2009, 14:36
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Re: Selegilina (Segan)

przez pete_27 15 cze 2010, 19:41
Od dwóch dni biorę selegilinę w dawce 10 mg dziennie. W sumie szału nie ma jeśli idzie o działanie, ale poprawa koncentracji i skupianiu się na chłodnym działaniu nastąpiła. Najbardziej zaskoczony jednak jestem zwiększeniem wydolności organizmu - przebiegłem właśnie średnim tempem 7 km bez odpoczynku! I bez większego zasapania. Co ciekawe ciśnienie mam 100/70 a serce pracowało w trakcie wolniej niż zwykle.
pete_27

przez aree1987 07 wrz 2010, 23:08
pete_27, i jak bierzesz dalej selegiline? Jestem ciekaw jakby komponowała się z SSRI.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez aree1987 10 wrz 2010, 13:30
Drugi dzień jem selegiline 5mg i muszę powiedzieć, że jest super na razie, zwiększona motywacja i bardzo duża pewność siebie.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez aree1987 10 wrz 2010, 13:32
Marek77 napisał(a):aree1987 bierzesz sele z paro?? nie boisz sie zejscia???

Do 10mg można mieszać.

http://www.biopsychiatry.com/citalseleg.htm
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez aree1987 10 wrz 2010, 13:34
Krwiopij napisał(a):aree1987, skąd masz selegiline?lekarz Ci wypisal?? :shock:

Moja mama ma znajome pielęgniarki w przychodni. Powiedziałem jej że to biorę i potrzebuje bo mi się skończyło. ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez aree1987 10 wrz 2010, 13:40
Krwiopij napisał(a):No ladnie...Łobuzie :P

Wiem, że nie ładnie i wszystkich oszukuje w koło a na terapie mam iść. :/

[Dodane po edycji:]

Marek77 napisał(a):Jumex.. kurcze to rzeczywiscie ciekawy lek...

Jumex jest drogi najtaniej wychodzi Selerin 16,9zł bez "P"
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez aree1987 10 wrz 2010, 14:10
Krwiopij napisał(a):Arek, ale tak naprawde to po co Ci ta selegilina,przeciez paro zaskoczyla w koncu..?

Na motywacje po bo paro chodzę cały czas zmęczony i nic mi się nie chcę wszystko mam gdzieś.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez aree1987 13 wrz 2010, 19:20
Powiedzcie mi czy branie neuroleptyka na sen np blokuje działanie MAO B ?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

Sortuj wg