OKSAZEPAM (OxazepamTZF/GSK/Espefa,Alepam,Medopam,Opamox)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy oksazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
57%

Nie
1
14%

Zaszkodził
2
29%

Liczba głosów : 7

Re: Oxazepam-Problem

przez magdalenabmw 06 maja 2010, 16:36
Ten lek można brać albo bardzo dorażnie w razie jak się ma atak, albo na krótką metę (max 8 tygodni wg ulotki) jako stabilizator do jakiegoś głównego leku (w Twoim przypadku powinien to być antydepresant skoro masz nerwicę lękową).
A lekarza naprawdę radzę zmienić. Czemu Ci to przepisał i nic poza tym? Nie wiem, ale ja bym od takiego uciekała czym prędzej. Widać że ma w nosie Twoje zdrowie a zależy mu na kasie- jak się uzależnisz to częściej będziesz go odwiedzać po recepty a dalej zdrowa nie będziesz (ten lek nie leczy) więc on na Tobie zarobi.
magdalenabmw

przez El Chupacabra 06 maja 2010, 17:47
magdalenabmw napisał(a):Z całym szacunkiem, ale tak trochę pieprzysz głupotki :P Ja mam fobię społeczną a jakoś potrafię jeść benzo tylko dorażnie- raz na miesiąc, na dwa, był czas że po pół roku nie brałam wcale. Nie jem wcale ich coraz więcej, tylko jak już naprawdę MUSZĘ- jak gdzieś dalej jadę, mam ciężkie spotkanie albo mam atak paniki z którym nie umiem sobie poradzić siłą woli. I co, da się? A stałych leków nie biorę (brałam ponad 2 lata temu), choć mam zamiar wrócić do jakiegoś antydepresanta na lęki i fobię społeczną.

A autorce tematu ja radzę tylko jedno- zmienić lekarza na takiego, który oprócz przepisywania jej benzo przepisze jej także jakiś lek docelowy.

Piszesz tak jakbys tych lekarstw na oczy nie widziala. Bronisz benzo, ale odradzasz je autorce watku.... :blabla:
Na dodatek doradzasz LadyLuna, zeby leczyla nerwice lekowa antydepresantem. Szacun ! Probowalas kiedys swoich rad uzywac ?

BTW - Moj dziadek przezyl wojne bez lekarstw - pedzil ruski bimber. I co, da sie ? :mrgreen:

wola człowieka jest jego niebem

przez magdalenabmw 06 maja 2010, 18:01
Chupacabra napisał(a):Piszesz tak jakbys tych lekarstw na oczy nie widziala. Bronisz benzo, ale odradzasz je autorce watku.... :blabla:

Odradzam je jeść na stałe, jeśli nie ma do tego żadnego głównego leku i Oxazepam jest jedynym lekiem jaki bierze.
Doradzam jeść dorażnie w czasie ataku a także jeść przez max 8 tygodni zaczynając jeść główny lek na nerwicę.

Chupacabra napisał(a):Na dodatek doradzasz LadyLuna, zeby leczyla nerwice lekowa antydepresantem. Szacun ! Probowalas kiedys swoich rad uzywac ?

Tak, próbowałam. Mam nerwicę lękową i leczyłam ją antydepresantem zwanym Asertin (SSRI).
Skoro wg Ciebie nerwicy lękowej nie leczy się antydepresantami to w takim razie czym? :shock:
Wybacz, ale Twoja wiedza na temat nerwicy lękowej jest zerowa z tego co widzę.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez El Chupacabra 06 maja 2010, 18:18

Tak, próbowałam. Mam nerwicę lękową i leczyłam ją antydepresantem zwanym Asertin (SSRI).
Skoro wg Ciebie nerwicy lękowej nie leczy się antydepresantami to w takim razie czym? :shock:
Wybacz, ale Twoja wiedza na temat nerwicy lękowej jest zerowa z tego co widzę.

Nerwice leczy sie lekarstwami o dzialaniu przeciwlekowym, a nie antydepresyjnym. Akurat SSRI ma jedno i drugie, co nie oznacza ze masz racje.
Przykladem lekarstwa, ktore dziala przeciwlekowo i bardzo slabo przeciwdepresyjnie (SNRI - nie mozna go nazwac antydepresantem) jest chociazby Trittico CR.

Wybaczam, ale idz lepiej pojezdzic swoim BMW ! :mrgreen:

przez magdalenabmw 06 maja 2010, 18:29
Wiele antydepresantów ma działanie przeciwlękowe, a akurat leki SSRI są lekami pierwszego rzutu.
A to ostatnie zdanie to miało mnie obrazić czy rozśmieszyć?
Bo ani jedno, ani drugie Ci się nie udało. Ale tak to jest jak zabraknie argumentów- wtedy trzeba kogoś obrazić, aby odwrócić uwagę od swojej niewiedzy.

Zresztą, dyskusja z Tobą prowadzi do nikąd, także z mojej strony- bez odbioru.
magdalenabmw

przez El Chupacabra 06 maja 2010, 18:53
magdalenabmw napisał(a):Zresztą, dyskusja z Tobą prowadzi do nikąd, także z mojej strony- bez odbioru.

To tego... nara :mrgreen:

LadyLuna - Benzodiazepiny nie sa zadnym leczeniem. Jest to stara grupa lekow o silnych
wlasciwosciach uzalezniajacych. Po ich odstawieniu problem wraca. Popros lekarza, zeby
powaznie potraktowal Twoj problem i przepisal Ci jakis lek z grupy SSRI, SNRI, ewentualnie
TLPD (anafranil jest bardzo skuteczny na lęki). Po paru latach leczenia, jak juz to odstawisz
to masz szanse na rownowage bez lekarstw. A najlepiej w ogole z nim nie gadaj, tylko idz
do innego, bo ten to jakis konowal :P

przez LadyLuna 07 maja 2010, 12:08
W poniedziałek do niego ide i po wiem mu miej wiecej co mi tu wszyscy napisaliscie. Zobacze co powie. Relacje zdam w poniedzialek :smile:

przez El Chupacabra 07 maja 2010, 20:42
LadyLuna napisał(a):W poniedziałek do niego ide i po wiem mu miej wiecej co mi tu wszyscy napisaliscie. Zobacze co powie. Relacje zdam w poniedzialek :smile:

Polecam tez lekture swiezego watku w tym dziale:

xanax-jak-z-tego-wyj-szukam-pomocy-t15601.html

Xanax jest benzodiazepina.

przez LadyLuna 10 maja 2010, 22:05
Tak wiec przeszłam sie dziś do tego psychiatry i okazało sie że jest na zwolnieniu. Czyżby to był jakis znak? W środe ide do innego zobaczymy jak ona potraktuje moj problem.

[Dodane po edycji:]

Tak wiec byłam i dostałam lek o nazwie Asentra a oxazepam ma odstawić co o tym sądzicie? O tym leku?

OXAM (Oksazepam)

przez Ritka7x 27 kwi 2011, 13:11
czytalam ze ten lek jest najmniej uzalezniajcy z benzoo....a jakie sa Wasze odczucia co do tego..

OXAM (Oksazepam)

przez juka 30 kwi 2011, 17:07
Zależy ile i jak długo ktoś to bierze
:)

OXAZEPAM

przez Korba 02 gru 2011, 12:24
dostałam Oxazepam na okres odstawiania benzo. wcześniej brałam sporo xanaxu i clonazepamu.
od dzisiaj zaczynam odstawianie. przez ten pierwszy okres mam brać cloranxen i oxazepam w małej dawce.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez coma 02 gru 2011, 13:09
Korba, :great:
coma

przez stokri 05 kwi 2012, 13:32
Hej:) Powiedzcie mi, czy mogę brać oxazepam i polprazol;/ Mam taką zgagę, a nie mogę dodzwonić się do lekarza:(

Sortuj wg