OKSAZEPAM (OxazepamTZF/GSK/Espefa,Alepam,Medopam,Opamox)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy oksazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
57%

Nie
1
14%

Zaszkodził
2
29%

Liczba głosów : 7

Re: Czy Oxazepam działa identycznie jak Xanax?

przez *Wiola* 30 kwi 2010, 21:13
paradoksy Zgadza się, ale mówiłam ze teraz mam sedam- ten podłużny:). Ale oxazepam jak brałam to były małe białe okrągłe tableteczki w listku i nie pamiętam jaka to była dawka, bo to dawno było.

[Dodane po edycji:]

Wspomniałam , bo mi się wydaje ,że ktoś mi mówił, że to jakby oxazepam, ale nie sprawdzałam tego więc nie wiem na pewno. A apropos sedamu to wystarcza mi ta jedna czwarta, ale ja nigdy nie sięgałam po duże dawki benzo.
Moderator

przez magdalenabmw 30 kwi 2010, 21:53
Robicie mi bajzel w głowie :P Ja mam Oxazepam, nie Sedam. Mój Oxazepam to 10mg jedna tabletka i chciałam się tylko dowiedzieć jakiej dawce np Xanaxu to odpowiada.
p.s. Ja biorę zazwyczaj od 0,25mg do 1mg benzo. Różnie, zależnie od sytuacji.
magdalenabmw

przez *Wiola* 30 kwi 2010, 22:00
Magda spokojnie, oxazepam to oxazepam, a sedam to sedam. Wystarczy Ci jedna tabletka:) - oxazepamu
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 30 kwi 2010, 22:04
Okej, no to już wszystko wiem w takim razie :smile:
Chyba :mrgreen:
magdalenabmw

przez Zenonek 01 maja 2010, 11:38
magdalenabmw napisał(a):Gorszym tzn? Pod jakim względem? Możesz coś więcej napisać czym się różnią?

Moge powiedziec tylko o expie mojej babci. Oxazepam ja cos tam uspokajal. Po Xanaxie czula sie bdb a po Rudotelu czuje sie i dziala jakby miala 19 lat^^.

Rudotel jest bdb.

przez *Wiola* 01 maja 2010, 12:18
Zenonek
To na każdego inaczej działa, mnie np xanax strasznie usypia a nie odpręża, dobrze czułam się po clonazepamie, teraz sedam tez działa ok.
Moderator

przez magdalenabmw 01 maja 2010, 12:50
Ja do tej pory brałam ino Xanax, Zomiren i Clonazepamum. Clon działał najsilniej ale też najmocniej mnie usypiał, Xanax i Zomiren bardzo podobnie- lekko usypiały, ale bardzo dobrze na lęk działały, nastrój mam po nich pierwsza klasa. Niestety się skończyły :( Zobaczymy jak ten Oxazepam na mnie zadziała, w ten weekend chyba się dowiem, bo kiepsko się czuję :-|
magdalenabmw

przez *Wiola* 01 maja 2010, 15:26
Magda
To po prostu spróbuj w domu, będziesz wiedziała czego się możesz spodziewać.
Moderator

przez magdalenabmw 01 maja 2010, 16:38
No właśnie zjadłam godzinę temu jakoś... i nic nie czuję, żadnego działania :?
A najlepsze jest to, że zjadłam, patrzę na datę ważności...

A tam styczeń 2007 :mrgreen: :pirate: :lol: 8) ..............
magdalenabmw

przez *Wiola* 01 maja 2010, 20:45
Hm, no to nie dziwota, że nic nie czujesz:).
Moderator

przez magdalenabmw 02 maja 2010, 01:31
A tfu tfu :P Zadziałała bardzo poprawnie :smile: Esprit mi napisał że takie leki to działają i przez 20 lat (że dają krótsze terminy ważności, żeby przemysł się kręcił) i że 10mg Oxazepamu odpowiada 0,25mg np Xanaxu. No i racja. Trochę czasu mu zajęło rozkręcenie się, ale zadziałał bardzo poprawnie! Tak samo jak Xanax czy Zomiren :smile: Niby odpowiednik jedynie 0,25mg ale dobrze się czułam/czuję.
magdalenabmw

Oxazepam-Problem

przez LadyLuna 04 maja 2010, 12:10
Oxazepam zażywam dokładnie tydzień i jeden dzień. Psychiatra powiedział żebym brała 1 tabletke 2razy dziennie, jakbym czuła że słabo działa to moge łacznie 3 dziennie brać. Na moje pytanie za jaki czas poczuje się lepiej otzymałam odpowiedz:''Już, za kilka dni powinno być dobrze''. No i cóż lepiej jest ale czy tak dobrze... Otóz w domu czuje się dobrze nie mam lęków ani w nocy ani w dzień, sypiam normalnie ale dalej mam trudności z wyjściem z domu. Z kimś wyjde ale też nie czuje się dobrze np. 2 dni temu jak jechałam autobusem ( a jechało ze mna pół rodziny akurat wracaliśmy z ''imprezki rodzinnej'') to myślałam że się przekręcę, znów starch, totalne zamroczenie. No i właśnie tu zaczyna się mój dylemat nie wiem czy powinnam brać te 3 tabletki zamiast 2 czy też nie. Dodam że zawsze jak wezme tabletke czuje się jakbym była na małej albo większej fazie. Czy to normalne?

Re: Oxazepam-Problem

przez magdalenabmw 04 maja 2010, 15:09
Ja też się tak czuję po tym Oxazepamie. Co do jego działania- to jest benzo, więc powinno działać od razu praktycznie. Skoro nie działa to szkoda się truć bo szybko i mocno uzależnia. Niby miało działać tak samo jak np Xanax a na mnie ten Oxazepam jeden dzień dobrze działał, drugi wcale a trzeci też wcale i do tego spałam w dzień i się czułam jak naćpana, w ogóle zapominałam co przed chwilą robiłam- tzn miałam wrażenie jakby to było tydzień wcześniej tak jakby :? , czułam się jak po alkoholu :? Lepiej to odstaw albo niech na inne benzo Ci zmieni, uzależnisz się tylko i po co...
magdalenabmw

Re: Oxazepam-Problem

przez El Chupacabra 04 maja 2010, 17:45
Oxazepam - zreszta tak jak kazde benzo - to jeden wielki klopot i syf. Odstaw to jak najszybciej, bo dopiero sie doigrasz - tymbardziej, ze nie czujesz satysfakcjonujacej poprawy. Moje zdanie nt. lekow z grupy benzo jest takie, ze nie roznia sie od cpania. Co to za lekarstwo, ktore uzaleznia i odmozdza ?

Sam kiedys wpadlem w ciag i bralem to i inne mocniejsze benzodiazepiny przez 2 miechy. Po tym przez rok dochodzilem do siebie psychicznie i intelektualnie...

Dziwie sie, ze jeszcze to przepisuja. Niby XXI wiek, a taka ciemnota panuje. Ciekawostka - problemy psychiczne Michael'a Jacksona w duzej mierze wynikaly z uzaleznienia od tych zamulaczy.

Sorry, ale mowie jak jest.

wola człowieka jest jego niebem

Sortuj wg