OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez susie 10 kwi 2008, 20:20
Witajcie :)

Ja z depresją i nerwicą męczę się od kilku lat...miewając lepsze i gorsze okresy.
Brałam między innymi Asentre i Seroxat a dziś psychiatra przepisała mi Pramolan.
Myślę że dostałam go ze względu na problemy ze snem [ koszmary i bezsenność] oraz straszne nerwobóle. Jeżeli będzie działał jak opisujecie to będzie dla mnie wybawieniem :)

Pozdrawiam :)
"W tym parku pobladłym,bez śmiechów i gości, przy róży rozkwitłej stoję. Otośmy jedynymi świadkami piekności - ja jej, a ona mojej" H.P

przez absinthia 12 kwi 2008, 17:00
U mnie jak na razie skutkuje. Dostałam go na nerwicę. Początkowo było tragicznie, bo jak pisałam wcześniej miałam nawroty depresji, ale w końcu zaczął działać. Od kilku tygodni chodzę spokojna i rozluźniona. Mam nadzieję, że to się utrzyma.
Nawet jakbyś początkowo nie czuła się najlepiej po tym leku, to wytrzymaj kilka dni i daj mu szansę, ja też chciałam szybko odstawić, ale wszystko unormowało się. Powodzenia w terapii :)
Pozdrawiam
"Panie, dlaczego stworzyłeś mnie kobietą,
zamiast zostawić kwiatem jaśminu,
który umiera o świcie i nie wie
co to rozpacz..."

przez susie 12 kwi 2008, 17:39
absinthia napisał(a):Nawet jakbyś początkowo nie czuła się najlepiej po tym leku, to wytrzymaj kilka dni i daj mu szansę, ja też chciałam szybko odstawić, ale wszystko unormowało się. Powodzenia w terapii :)
Pozdrawiam

cześć absinthia,

ja biorę pramolan tylko i wylacznie na noc i jego działanie poczyłam odrazu kiedy to obudził mnie budzik :) [dawno się tak nie cieszyłam z tego powodu ! :) ]
czuję sie troche skołowana...szczegolnie kiedy dzis wybralam sie do zatłoczonego centrum... miałam w glowie nie mały szmer ;]

jestem jednak dobrej myśli i to również się unormuje :)

Pozdrawiam i również życzę sukcesu w terapii :)
"W tym parku pobladłym,bez śmiechów i gości, przy róży rozkwitłej stoję. Otośmy jedynymi świadkami piekności - ja jej, a ona mojej" H.P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez absinthia 13 kwi 2008, 08:34
Niestety u mnie tak łatwo nie było, bo po prierwszych kilku tabletkach czułam się koszmarnie. Nie dość ze zasypiałam na stojąco, to jeszcze miałam straszne stany depresyjne - wcześniej miałam je dosyć żadko, wiec troche się przestraszyłam, że to z winy leku. Po przemyśleniu jednak zmieniłam tryb przyjmowania z rana na noc i od razu odczułam pozytywne efekty :) choć nie powiem by ucieszył mnie dzwięk budzika, chyba nigdy nie polubie tego momentu :P

Natomiast co do skołowania w zatloczonych miejscach, to może jeszcze trzeba poczekać na efekty. Nie wszystko przychodzi od razu... Choć moje lęki związane z przebywanie w większej grupie osób, rozmawianiem etc w znacznym stopniu, kiedy tylko odczułam poprawę.

W każdym razie jeszcze raz życzę powodzenia :)
Sciskam mocno
"Panie, dlaczego stworzyłeś mnie kobietą,
zamiast zostawić kwiatem jaśminu,
który umiera o świcie i nie wie
co to rozpacz..."

przez magika 17 kwi 2008, 12:44
u mnie od poczatku było dobrze, chociaż lekarz uprzedzał że początki mogą być trudne.
teraz mam zwiekszona dawke do150 dziennie.

a Ty jak bierzesz, rozmawiałaś z lekarzem o tym,że nie pomaga??

przez ulala 23 kwi 2008, 21:14
Hej wlasnie wzielam pierwsza tabletke
boje sie starsznie ale tak to chyba juz u nas jest ze boimy sie nowosci bralam przez tydzień coaxil i czulam okropne dusznosci szczegolnei w nocy nie mogalm usnac bo budzilam sie lapiac gwaltownie powietrze , dzis lekarka zmienila mi lek na symparol wzielam pierwsza tabletke choc rano btalam jeszcze coaxil ale psych pwoiedziala ze tak mam zrobic to robie ..
Czy ten lek jets nowy bo nigdzie nie moge nic znalezc na jego temat
człowiek jest kowalem swojego losu tylko gówno plynie z pradem ....

przez magika 02 maja 2008, 16:15
jest nowy pod taka nazwa ale to jest to samo co pramolan. na mnie ciała właściwie dobrze, nie licza tego ze wcale mnie nie uypia wieczorem za to rano... oj wstac nie moge:(

teraz jeszcze dodatkowo bede brac sulpiryd zeby przytyc bo jakos po sympramolu mi sie schudlo a i tak nigdy nie bylam gruba :/

Re: Pramolan

przez dawina 12 maja 2008, 16:55
ja go borę na noc1/2 po godzinie zaraz idę spać

przez susie 12 maja 2008, 17:12
Ja tez biorę na noc i śpię jak aniołek :)

przez Lidka20 23 maja 2008, 22:37
Biore od 3 dni pramolan czy to jest mozliwe zeby działał na mnie zamiast uspokajajaco to jeszcze bardziej stresujaco pomocy :(

przez Lidka20 23 maja 2008, 22:39
A chciałam jeszcze dodac ze na mnie nie działa usypiajaco i nie wiem czy isc do lekarza po inne tabletki czy troche poczekac :cry:

przez Jovita 17 cze 2008, 20:10
To dopiero 3 dzien wiec poczekaj jeszcze troszke , zawsze na poczatku jest gorzej. Ale jesli bardzo cie to meczy to zapytaj swojego lekarza.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Re: PramolanZamiastSeroxatu,UrlopImiłość-historiaNiecoChaotyczna

przez Magnezja 26 cze 2008, 12:50
wiem z włąsnego dośw. że seroxat jest trudno odstawić, mam wrażenie jak czytam oienie internatów, że trudniej niz inne leki...lekarze mówią, że on nie uzależnia, ale zauważylam, że ma masę objawów odstawiennnych - tak, ze ja myślalam, że oszaleję

przez robertw89 28 cze 2008, 16:13
Od przyszłego tygodnia ide do nowej pracy i mocno sie tym stresuje. Wczoraj byłem u lekarza pierwszego kontaktu i przy okazji powiedziałem o tej całej sytuacji: podświadomym stresie, braku apetytu a wręcz niechęci do jedzenia (przedwczoraj miałem jedną sytuację wymiotną). Dostałem pramolan na razie jeszcze nie brałem bo poczułem sie nieco lepiej ale im blizej bedzie tego pierwszego dnia pracy tym gorzej bedzie ze mna.
Znam swój organizm i wiem ze gdy juz zaczne ta prace to bede nieco uspokojony a caly stres powinien przejsc po jednym lub dwóch dniach, najgorszy jest jednak ten moment wyczekiwania. Dzisiaj wieczorem spróbuję wziąć jedna tabletkę przed snem i zobacze jak działa, jutro powtórzę i wtedy zobacze jak bedzie działało na mnie, głupio by było gdybym zasnął pierwszego dnia w nowym miejscu pracy :roll: o ile tam dojdę ..
Najgorsze jest to, ze objawy ktore opisalem wczesniej zdarzaja mi sie czesto przy roznych sytuacjach ktore teoretycznie nie powinny byc az tak stresujące. Nie wiem czy nie zgłosic sie z tym do psychologa. Jesli ktos z Was miałby dla mnie jakies rady byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Sortuj wg