OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez horr 02 cze 2016, 02:50
Psychiatra przepisał mi Sympramol na moje nerwice, które objawiają się między innymi bardzo słabym strumieniem moczu. Cystoskopia nie wykazała żadnych mechanicznych problemów, a najlepszym potwierdzeniem że to objaw nerwicy okazał się Sedam, po którym mogłem sikać zupełnie normalnie. Ale ja nie o tym.

Więc gdy właśnie byłem u psychiatry i dokładnie opowiadałem mu o moim problemem z układem moczowym i czy mógłby jakoś zaradzić (na benzo nie liczyłem, bo on należy do tych bardzo ostrożnych lekarzy) przepisał mi właśnie Sympramol. Lek nie tylko nie pomógł, lecz jeszcze bardziej zmniejszył ciśnienie tak że każde oddawanie moczu to już udręka, nawet na ulotce pisze,by osoby z takimi problemami nie zażywali tego leku. Z początku jeszcze się łudziłem,że to uboki, a jak się rozkręci, to rzeczywiście pomoże. Tylko biorę już miesiąc i efektu żadnego, ciągle się w ubikacji męczę (dokładnie dzisiaj lek odstawiłem i zdecydowałem nie przyjmować więcej).

A teraz moje pytanie: dlaczego znając mój problem akurat ten lek mi przepisał? Czy to miał byś rodzaj testu diagnostycznego, tak że widząc jak na mnie lek zadziała mógłby wprowadzić odpowiednio nowe leczenie, czy może... cóż... jest zwykłym, niekompetentnym konowałem?

przez In_Chains_Of_DD 02 cze 2016, 22:36
Dobry do brania doraźnie na narastający lęk wolnopłynący jeśli nie chce się brać benzo. Czasami mi pomaga się uspokoić... :)

przez Mala1122 16 cze 2016, 20:14
In_Chains_Of_DD napisał(a):Dobry do brania doraźnie na narastający lęk wolnopłynący jeśli nie chce się brać benzo. Czasami mi pomaga się uspokoić... :)
In_Chains_Of_DD napisał(a):Dobry do brania doraźnie na narastający lęk wolnopłynący jeśli nie chce się brać benzo. Czasami mi pomaga się uspokoić... :)

Witam mam do ciebie pytanie dzis dostalam pramolan mam brac 2× 50mg troche sie boje czy ten lek zamula ? Kiedy czujesz poprawe po tym leku w sesie jak dlugo trzeba zazywac ?Cierpie wlasnie na lęk wolnoplynacy i ciagly niepokoj z tym zwiazany.na noc biore ketrel 50 mg na sen. Dzieki za odp. Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fifikse 16 cze 2016, 20:26
to ja Ci tak na szybko odpowiem. brałam pramolan w dawkach... właściwie to nie pamiętam już - różnych. to było, jak to się mawia, 100 lat temu, czyli dawno, a ja bedąc nastolatką (prawdopodobnie miałam coś ok. 12 lat bo to jeden z pierwszych psycholeków jakie w ogóle) nie czułam się po nim "zamulona" - raczej dobrze wspominam ten lek, prawdopodobnie bardziej z powodów czysto sentymentalnych niż z powodu jego na mnie wpływu (działania-niedziałania). na pewno nie miałam, nie odczuwałam po nim żadnych skutków/objawów ubocznych, pamiętałabym o tym.

wsio. ;)

przez Mala1122 17 cze 2016, 09:19
fifikse napisał(a):to ja Ci tak na szybko odpowiem. brałam pramolan w dawkach... właściwie to nie pamiętam już - różnych. to było, jak to się mawia, 100 lat temu, czyli dawno, a ja bedąc nastolatką (prawdopodobnie miałam coś ok. 12 lat bo to jeden z pierwszych psycholeków jakie w ogóle) nie czułam się po nim "zamulona" - raczej dobrze wspominam ten lek, prawdopodobnie bardziej z powodów czysto sentymentalnych niż z powodu jego na mnie wpływu (działania-niedziałania). na pewno nie miałam, nie odczuwałam po nim żadnych skutków/objawów ubocznych, pamiętałabym o tym.

wsio. ;)
Dzieki za odp. Jestem histeryczka co do lekow....

przez In_Chains_Of_DD 17 cze 2016, 16:38
Mala1122 a boisz się zamulenia? Masz brać 2x50mg na noc czy ogólnie w trakcie dnia? Wiesz, no on jednak zamula trochę jakby nie patrzeć. Po dawce 100mg w ciągu dnia na pewno jest się senniejszym i przymulonym. Lek ma działanie praktycznie natychmiastowe (od pierwszej dawki). Ale pobranie go kilka dni z rzędu może polepszyć efekt. Na pewno wycisza napięcie i lęk taki bez powodu, ale niezbyt skuteczny na lęk społeczny/agorafobię (zresztą nie ma takich zastosowań).

przez Mala1122 20 cze 2016, 11:19
Witam was ja znow z pytaniem ale tak to juz jest jak czlowiek w ciaglym leku jest to swiruje. Czy pramolan pomogl komus z was na objawy psychiczne leku? Jestem zla na max sama na siebie juz bo w niepokoju moja glowa dziala normalnie w sesie tak jak powinna a w leku to normalnie jak nie ja i to mnie wyprowadza z rownowagi....! ! ! A i odrazu zwalam ze to od leku...niech ktos sie odezwie prosze jak ma tak samo i czy ten lek na to pomoze helppp. Milego dzionka

-- 20 cze 2016, 13:35 --

In_Chains_Of_DD napisał(a):Mala1122 a boisz się zamulenia? Masz brać 2x50mg na noc czy ogólnie w trakcie dnia? Wiesz, no on jednak zamula trochę jakby nie patrzeć. Po dawce 100mg w ciągu dnia na pewno jest się senniejszym i przymulonym. Lek ma działanie praktycznie natychmiastowe (od pierwszej dawki). Ale pobranie go kilka dni z rzędu może polepszyć efekt. Na pewno wycisza napięcie i lęk taki bez powodu, ale niezbyt skuteczny na lęk społeczny/agorafobię (zresztą nie ma takich zastosowań).
Tak mam brac rano i wieczorem ale jestem zupelnie nie soba wszystko robie mechanicznie...senna nie jestem....robie cos i zmuszam sie do myslenia

przez In_Chains_Of_DD 02 lip 2016, 09:52
Może na tym leku doświadczasz czegoś w rodzaju derealizacji/depersonalizacji? Ja niestety miewam na nim pogorszenie tych objawów (mam to w nerwicy).

przez goskaM 21 lip 2016, 10:01
Witam :)
Ktoś tu zagląda? :)
Mam pytanie odnośnie pramolanu. Brałam go od soboty po jednej tabletce ma noc, następnie czwartego dnia miałam wziąć juz rano i na wieczór, i tak do dziś. Jednak widzę ze nie działa na mnie usypiajaco.. Co najgorsze, zaczynam wieczorami najgorzej mieć omamy ze ktoś jest w pokoju, nie mogę przez to spać a jak zasne na sile to zaraz się budzę :/ czy to może być skutek uboczny pramolanu, i po prostu nasilil mi się lęk? Mam go brać dwa tygodnie, czy to minie?

przez Tella 30 sie 2016, 09:30
Pierwszy raz poszłam do lekarza po pomoc. Co prawda do rodzinnego, ale poszłam i powiedziałam, że chyba zaczyna mnie coś złego łapać. Wysłuchała, porozmawiała i chciała pomóc.
Przepisała mi Pramolan...że niby ma pomóc.
Jakby nie to pewnie psychiatra, ale oni podobno od razu mocną artyrerię zapodają

-- 09 wrz 2016, 08:57 --

Skończyłam pierwsze opakowanie, brałam dwa razy dziennie.
Kiedy tak naprawdę on zaczyna jakoś działać?
Nie wiem czy to od niego, ale mogę cały czas spać, albo jak mnie wezmie to zasnę od tak (ale przed tez tak miałam) i zastanawiam się czy to stres tak działa?

przez krzysztoff1 24 lis 2016, 19:52
Cześć, tak mi się potoczyło życie, że moje lęki powróciły po 2 latach względnego spokoju, kiedy to udawało mi się je tłumić. Z powodu lęków udałem się znowu do psychiatry, który przepisał mi pramolan. Wrociłem do niego po 2 latach przerwy... Nie mam żadnych skutków ubocznych, ale boje się że nie działa tak jak powinien. Biorę go już 15 dni i czasem czuję się dobrze, a czasem jestem załamany i przejmuję się nadmiernie swoim zdrowiem i wymyślam sobie nowe lęki, które uniemożliwiają mi normalne zachowanie. Czy miał ktoś tak? Czy to znak, że lek nie zadziałał i potrzebuję zamiany?

Za pierwszym razem zadziałał bardzo szybko i przywrócił mnie do normalnego stanu. Czy możliwe, że za drugim razem już nie zadziała?
Dzięki za odpowiedź

Sortuj wg