OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez Michaela 10 sty 2016, 22:22
Witam wszystkich dawno mnie tu nie było, czytam wasze wpisy tak co chodzi o ten obipramol to bralam pare dni myslalam ze nie wyrobie brak apetytu i mdlosci bardzo nie przyjemne w koncu wymioty wyrzucilam to i juz wiele miesiecy wspomagam sie roznymi ziołami oh raz lepiej raz gorzej ale co zrobic boje sie antydepresantow bo mam nie miłe wspomnienia

przez Emilio 24 sty 2016, 16:31
Na mnie pramolan bardzo dobrze dziala juz pol tabletki mnie uspokaja,nie uzaleznia,jedyny minus to sennosc.
Wenlafaksyna 150mg
Pramolan 50mg
Nerwica Lękowa

przez Grabarz666 03 lut 2016, 18:36
Ciekawa publikacja dotycząca porównania przeciwlękowego opipramolu i alprazolamu:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11199949
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mosiaczek174 19 lut 2016, 16:15
Witam stwierdzono u mnie nerwice lękowa oraz bezsennosc spowodowane rozregulowaniem hormonami tarczycy od dwóch tygodni zażywam pramolan na lęki wraz z triticco na bezsenność. Jak jest z lączeniem tych leków? Nic w internecie nie znalazłam o tym by ktoś je łączył.. dodam że pramolan mnie uspokaja i wycisza lecz mam dziwne uczucie hm lekkiego otepienia. Biore po 2x50mg .Triticco brałam w dawce 25 jednak spalam po nim ok 5 6 h z licznymi wybudzeniami od 3 dni biorę 50 i dziś np mało spałam. Dodam że pramolan nie działa na mnie nasennie.. czy te leki mogą na siebie oddziaływać?

przez alu 19 lut 2016, 16:23
Mosiaczek174, wg oficjalnych danych te 2 leki nie wchodzą w żadne interakcje http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/calc
alu

przez tiruriru 27 lut 2016, 12:48
Witajcie,
wiem,że watek dotyczy sympramolu, ale pomóżcie !!!!
Mam przepisaną eliceę... od dwóch tygodni noszę ten lek w torebce i boję się go wziąć...
Cierpię na zaburzenia lękowe .... boję się generalnie wszystkiego.... ciągle się dusze, ciągle boli mnie serce już mam tego dość...
Doradź ktoś coś....
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

przez alu 27 lut 2016, 21:29
tiruriru, czemu nie piszesz w temacie danego leku? Wniosek jest prosty - bierzesz albo nie ;) Ja boję się leków i ich nie tykam, walczę z objawami nerwicy innym orężem, ale to wymaga sporo samozaparcia. Niestety z lekami tak jest - jak nie przetestujesz na sobie to się nie dowiesz ani jak na nie reagujesz, ani czy pomagają.
alu

przez tiruriru 29 lut 2016, 14:05
A jakim orężem walczysz? wiesz napisałam tutaj bo szukam pomocy i wyrozumiałości gdzie się da....
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

przez pompea 25 kwi 2016, 22:36
Pytanie do znawców interakcji lekowych (których na forum nie brakuje :smile: )- czy opipramol ( w dawce 50-100 mg) można łączyć z Ketrelem (dawka na noc 25 mg)? Są to leki z różnych grup, więc teoretycznie chyba można? Ktoś stosował takie połącznie?

przez pneum 26 kwi 2016, 22:14
pompea, można. Robiłam tak i nic mi nie było (opipramol to w ogóle jak cukierki dla mnie). Na wszelki wypadek trochę pogooglowałam i nic nie znalazłam
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez Czarna_Mamba 29 kwi 2016, 10:55
Cześć,
jestem nowa na forum, chciałam się przywitać.
Ja również biore Pramolan, od 9 dni. Dawka 25mg przed snem, psychiatra powiedziała, że zaczniemy od najniższej - moje dolegliwości nie są jakieś "hardcorowe". Jak na razie odczułam poprawę tzn. nie budzę się ze skręconym z nerwów żołądkiem (a to było najgorsze), więc albo Pramolan zaczął działać albo sobie wmówiłam ;)
Zastanawiam się tylko czy ktoś z Was miał tak, że brał tabletke na noc a następnego dnia po południu bolała go głowa? Bo nie wiem, czy to przez leki czy pogode czy za dużo siedze przed komputerem...

przez Ashton 29 kwi 2016, 14:22
Ja brałem 200mg na dobę, w tym 100mg na wieczór i nie miałem nic takiego.
Dla mnie ten lek jest troszkę słaby, przynajmniej w porównaniu do ssri
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez horr 05 maja 2016, 09:19
Czy Sympramol nie jest antydepresantem (TLPD) sensu stricto? Lekarz mi wczoraj przepisał, zapytałem, czy to leki przeciwdepresyjne, odpowiedział, że nie. Potem trochę poczytałem w necie i nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.

I jaka dawka waszym zdaniem mogłaby pomóc na nerwice choć trochę?

przez Ashton 05 maja 2016, 09:42
horr napisał(a):Czy Sympramol nie jest antydepresantem (TLPD) sensu stricto? Lekarz mi wczoraj przepisał, zapytałem, czy to leki przeciwdepresyjne, odpowiedział, że nie. Potem trochę poczytałem w necie i nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.

I jaka dawka waszym zdaniem mogłaby pomóc na nerwice choć trochę?

Nie jest to typowy TLPD.
Ja brałem 50-50-100mg.
W Niemczech ten lek przeżywa drugą młodość.
Szybciej działa niż ssri i dobrze nasennie.

Sortuj wg