OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez Lord Kapucyn 12 lis 2015, 15:57
Grabarz666 napisał(a):Mirtazapina działa trochę silniej przeciwwymiotnie, ponieważ silniej blokuje receptory 5-HT3.

No właśnie. A koleżanka zmieniła mirtazapinę na mianserynę, bo ktoś gdzieś coś napisał- że mirtazapina może powodować nudności, a mianseryna nie. :pirate:

-- 12 lis 2015, o 16:04 --

Ta emetofobia to musi być przeyebana swoją drogą jak tak czytam. Na każdym kroku bać się, żeby nie haftnąć przypadkiem. Podobnie jak ta fobia, już nie pamiętam fachowej nazwy, lęk przed wypróżnianiem się , że w miejscach publicznych nas dopadnie nagła niespodziewana potrzeba defekacji i nie zdążymy do toalety. Przez co ludzie nie wychodzą z domu. A jak to bywa połączone z IBS, gdzie mogą być faktycznie pewne perturbacje natury żołądkowo-jelitowej, to już w ogóle pojechane po bandzie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez alu 12 lis 2015, 16:13
Dark Passenger, wg badań jakiejś amerykańskiej kliniki (poszukam potem źródła) to najbardziej wyniszczająca fobia, bo człowiek boi się samego siebie, nie ma chwili wytchnienia i nie ma dokąd uciec. Nijak nie możesz zapewnić sobie komfortu bo zawsze coś Cię może dorwać (np. nasza ulubiona grypa żołądkowa). Ta fobia kompletnie dezorganizuje życie, bo ja boję się jesć przez co mam niedowagę, boję się wychodzić z domu by nie bełtnąć przy ludziach i boję się siedzieć w domu by po prostu nie bełtnąć - nigdzie, ale to nigdzie nei jest bezpiecznie. A ja czuję, że mi te wstrętne wirusy mówią "brace yourself you're next" po prostu czuję stale oddech na karku tej paskudnej choroby. No i mdłości - mniejsze lub większe - mam niemal przez 100% czasu. Jest ciężko.Warto dodać, że nie rzygałam od 17 lat.
alu

przez Lu_80 12 lis 2015, 16:17
Niestety lęki co do leków są zazwyczaj irracjonalne (like the anxiety itself). Ja po akcji z mirtą też z mega dystansem do wszystkiego podchodzę.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez achino 15 lis 2015, 12:04
Czy ten oPIPAmol powoduje koszmarna senność i suchość w ryju, jak hydroksyzyna? Czy TO sie nadaje pomocniczo do schodzenia z benzo?
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Lu_80 15 lis 2015, 12:07
Nie powiem Ci. Jadę na razie na samym esci.

przez achino 15 lis 2015, 12:42
Czyli na niczym.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Lu_80 15 lis 2015, 12:54
Nie do końca. Daje radę.

przez Megi_ 23 lis 2015, 12:38
Witajcie,
troszkę sobie poczytałam wątek i powiem szczerze jeszcze wiekszy mętlik w głowie mam :( neurolog przepisał mi Sympramol, dawka 2x 50mg. Brałam od wtorku. Z tego co mówił lekarz to nie psychotrop, efekty powinny być od razu, nie tak jak przy psychotropach ( od których uciekam jak moge) po 2-3 tygodniach. W sobote przestałam brać ten lek. Czułam sie strasznie po nich senna (pracuję zawodowo, muszę być przytomna). Samopoczucie coraz bardzie do du... Lekarka zapewniała, że bedzie po nich ekstra. Czy nie za szybko odstawiłam? No ale skoro to nie są psychotropy to przeciez działanie powinno być natychmiastowe. Od odstawienia tez źle sie czuje, gorzej niż przed braniem :(
..."Troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało..." ( Łk 10, 42)

przez Ashton 23 lis 2015, 16:47
Wydaje mi się, że za szybko odstawiłas ten lek. Działanie terapeutyczne zaczyna się po minimum 2 tygodniach. Ja w pierwszych dniach też czułem senność, a biorę 3x50mg. Teraz lepiej. Te leki to nie benzo, że działanie zaczyna się od razu choć powinny i tak zaskoczyć szybciej od typowych SSRI.
Wenlafeksyna 75mg
Mirtazapina 30mg

przez on23 25 lis 2015, 21:39
Witam biorę ten lek od paru dni w dawce 1x50mg rano i na wwieczór 1x50mg
Miał pomagać mi na sen i lęk

narazie słabo śpię po nim lęki tez nie odeszły
juz chyba dwa piwa lepiej na mnie działają
Moje pytanie. Czy mogę brać tak jak brałem i dolozyc 50 mg na noc czy można jeszcze więcej ?
Brał ktoś więcej niż 100mg na dobę ?

-- 25 lis 2015, 21:50 --

Witam biorę ten lek od paru dni w dawce 1x50mg rano i na wwieczór 1x50mg
Miał pomagać mi na sen i lęk

narazie słabo śpię po nim lęki tez nie odeszły
juz chyba dwa piwa lepiej na mnie działają
Moje pytanie. Czy mogę brać tak jak brałem i dolozyc 50 mg na noc czy można jeszcze więcej ?
Brał ktoś więcej niż 100mg na dobę ?

przez Ashton 25 lis 2015, 22:14
Dawka maksymalna to 3x100mg więc jeśli nie czujesz efektow (choć parę dni to malo) możesz sobie dorzucić 50mg na noc, albo 50mg - 50mg -100mg.
Wenlafeksyna 75mg
Mirtazapina 30mg

przez Pozioma 06 sty 2016, 11:01
Witam.czy ten Promolan może powodować krwawienia z nosa? Niwiem czy to od tego leku ponieważ dopiero zaczęłam go brać,nie mam jak narazie żadnych skutków ubocznych ale też jakiejś rewelacyjnej poprawy nie widzę.:(

-- 06 sty 2016, 10:12 --

Dodam że przepisała mi ją ogólna chciałam jaiś lek doraźnie w razie ataku ,chciałam żeby przepisała mi afobam bo juz go dawno dawno temu brałam ale powiedziała ze pramolan jest lepszy ale jakos niebardzo mnie uspokaja

przez Ashton 06 sty 2016, 12:07
Pramolan na pewno nie jest doraźnie lepszy od Afobamu.
Ja na początku przy braniu Opipramolu wspomagałem się wlasnie doraźnie raz dziennie Afobamem(0,25mg) malutka dawka.

krwawienia z nosa nie było, co najwyżej senność i suchość oka.
Wenlafeksyna 75mg
Mirtazapina 30mg

przez lucy1979 06 sty 2016, 12:58
alu napisał(a):Dark Passenger, wg badań jakiejś amerykańskiej kliniki (poszukam potem źródła) to najbardziej wyniszczająca fobia, bo człowiek boi się samego siebie, nie ma chwili wytchnienia i nie ma dokąd uciec. Nijak nie możesz zapewnić sobie komfortu bo zawsze coś Cię może dorwać (np. nasza ulubiona grypa żołądkowa). Ta fobia kompletnie dezorganizuje życie, bo ja boję się jesć przez co mam niedowagę, boję się wychodzić z domu by nie bełtnąć przy ludziach i boję się siedzieć w domu by po prostu nie bełtnąć - nigdzie, ale to nigdzie nei jest bezpiecznie. A ja czuję, że mi te wstrętne wirusy mówią "brace yourself you're next" po prostu czuję stale oddech na karku tej paskudnej choroby. No i mdłości - mniejsze lub większe - mam niemal przez 100% czasu. Jest ciężko.Warto dodać, że nie rzygałam od 17 lat.

Generalnie, dolegliwosci psychiczne są chyba najgorsze ze wszystkich chorob, najbardziej dezorganizują zycie.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Sortuj wg