OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez Grabarz666 19 cze 2015, 14:42
Uważam, że bardzo trudno będzie określić który układ i w jakim stosunku do siebie bardziej odpowiada za występowanie fobii społecznej.

Słyszałeś żeby używano np bupropionu lub przeciwpsychotyków (jako leków 1. rzutu) w fobii społecznej?
Aczkowiek uważam,że dopamina pełni większą role w fobii społecznej niż w zaburzeniach kompulsywno-obsesyjnych, stąd zastosowanie klonazepamu i RIMA/iMAO w fobii społecznej.

-- 19 cze 2015, 14:46 --

Patryk29 napisał(a):Grabarz666, No jesli obniza w szczelinie sunaptycznej to i równoczesnie mniej znajdzie sie w neuronie.

To zależy czy pre, czy postsynaptycznym ;)

przez Patryk29 19 cze 2015, 15:08
Grabarz666, To zależy czy pre, czy postsynaptycznym ;)
Masz racje. :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Psychopharm 19 cze 2015, 15:18
Grabarz666 na pewno obniża w PFC, bo to mnie interesuje głównie. Prawdopodobnie przez to, że obniża serotoninę zwiększa dopaminę w PFC (chociaż i antagonizm alfa-2 jego metabolitu i blokada D2 też może mieć jakieś znaczenie). To wszystko jest tzw. dialysate levels - mierzy się poziom serotoniny, chodzi prawdopodobnie o jej poziom w przestrzeni międzysynaptycznej.

Grabarz666 bupropion jak i inne leki dopaminowe mają taką wadę, że zwiększają noradrenalinę a ta jest raczej lękotwórcza niż przeciwlękowa. No a leki przeciwpsychotyczne mimo, że zwiększają dopaminę to blokują bezpośrednio receptory dopaminowe. Nie jest łatwo oceniać działanie dopaminowe w oderwaniu. Nie ma aktualnie dobrych, czystych leków dopaminowych (i nie wiadomo czy kiedykolwiek będą - chociaż ja bym chętnie obczaił silnego i selektywnego antagonistę 5-HT2c).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 19 cze 2015, 16:03
Czyli zmagasz się z anhedonią?

A myślałeś o dekstrometorfanie?

PS ciekawy artynkuł w Nature:

http://www.nature.com/nrn/journal/v12/n ... n3119.html

oraz o metodzie alternatywnej do farmakoterapii:

http://www.researchgate.net/publication ... digm_Study

oraz udział układu glutaminergicznego w anhedonii:

http://www.nature.com/npp/journal/v37/n ... 2105a.html

-- 19 cze 2015, 16:05 --

Psychopharm napisał(a):Nie jest łatwo oceniać działanie dopaminowe w oderwaniu.

W oderwaniu od czego?

Psychopharm napisał(a):Nie ma aktualnie dobrych, czystych leków dopaminowych (i nie wiadomo czy kiedykolwiek będą - chociaż ja bym chętnie obczaił silnego i selektywnego antagonistę 5-HT2c).

Jak to nie, przecież jest agomelatyna;)

przez Patryk29 19 cze 2015, 17:54
Agomelatyna jest slabym antagonista 5ht2c
Mianseryna i mirtazapina sa znacznie silniejsze.

przez Psychopharm 19 cze 2015, 18:09
Grabarz666 znam te badania. Wiem, że kora przedczołowa to główna siedziba samokontroli i "wolnej woli" (chociaż tu drugie z przymrużeniem oka). Deep brain stimulation? Przecież to inwazyjna metoda. Jak już to jeśli miałbym możliwość poddałbym się TMS. O wpływie układu glutaminergicznego na anhedonię też wiem, ale po moich nieudanych próbach z ketaminą odstawiłem ten wątek. U mnie chodzi stricte o dopaminę w PFC i ostrzał neuronów w VTA (tak zadziałała u mnie mirta).

Nie jest łatwo ocenić działanie dopaminowe właśnie w oderwaniu od działania noradrenalinowego i innych działań (jak blokada receptorów D2) - nie mamy już niestety amineptyny.

Z tą agomelatyną to rozumiem żart, chociaż straciłem na ten słaby lek 6 tygodni i prawie 200 zł więc mnie mało śmieszy ;)

Patryk29 funkcjonalny antagonizm mianseryny i mirtazapiny jest o dużo silniejszy, ale nie wzrost dopaminy w PFC o który chodzi (a który powodują silni i selektywni antagoniści 5-HT2c) - nie ma tego wzrostu bo miansa i mirta to są odwrotni agoniści 5-HT2c a nie antagoniści.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Patryk29 19 cze 2015, 18:18
Psychopharm, A brales kiedys dluzszy czas wenlafaksyne duze dawki + mirtazapine w tez duzych dawkach.?

przez Psychopharm 20 cze 2015, 08:25
Nie brałem. Brałem przez dłuższy czas mirtazapinę z SSRI (paro, sertra).

przez kalikali1 20 cze 2015, 09:57
Przemyślałem raz jeszcze sprawę i doszedłem do wniosku że nie ma sensu już w moim przypadku pakować sie w leki ssri/tlpd.Te leki ani ni poprawiają mi humoru ani nie działają na fobie społeczną.Brałem dosyć długo wenle+mianseryne,brałem paro z mirtą,więc taka fluwoksamina też by raczej nie dała rezultatu.Tak samo łudziłem się że jak zrobię przerwe od tych leków to zadziałają inaczej,ale niestety nie mogą inaczej zadziałać.
Pozostaje mi ostatnia próba z pramolanem i buspironem.Będę brał te leki 3Xdoba w dawkach pramolan-150mg i buspiron-30mg.Jestem bardzo ciekaw jak zadziałają na moje lęki.Wizyte u lekarza mam dopiero w październiku więc sobie troche poczekam.Jeśli ta kombinacja nie pozwoli mi normalnie funkcjonować pozostaje już tylko benzo i baclofen niestety.

przez Psychopharm 20 cze 2015, 10:25
Nie no załamka, jak to w październiku dopiero? I będziesz tyle czasu na czymś co nie działa? Nie stać Cię na prywatną wizytę? Na pewno nie będziesz miał problemu z receptą na te leki. Ja bym Ci jeszcze ew. proponował rozważenie (jeśli tylko Cię na to stać) połączenia duloksetyny z buspironem lub mirtazapiną (lub kombinację tych 3 leków). Ew. Dołożenie do pramolanu i buspironu mirtazapiny.

przez kalikali1 21 cze 2015, 13:57
Psychopharm, Na prywatnego lekarza mnie nie stać niestety,chodzę na fundusz i mam nieźle nasrane w papierach,że wyłudzam benzo i sam dobieram se leki,nie mogę nic nawet sugerować lekarzowi bo wyjebie mnie z chukiem,już mi dała ostrzezenia że jak Pan sam się bedzie leczyl i dobierał leki to mnie wyjebie na zbity ryj :twisted:
Muszę grzecznie się jej słuchać,ewentulanie coś delikatnie zasugerować,nie mam tak jak inni że idę i mówię to i to chcem i jest git majonez.ehhhhh jebana polska :D
Jestem zmuszony kisić się na tym hujowatym anafranilu,bo juz jak dzien nie biorę jestem atakowany takimi lękami że w pory robie ze strachu i myśli samobójcze bardzo silne.Nie dałbym rady go na sucho odstawić.Musiłabym miec z 2 paki klonów.A no i do benzo mam ograniczony dostęp bo psychiatrzy niechętnie mi juz przepisują a rodzinny rząda papier od psychiatry i kolo sie zamyka.A że nie pracuję bo nie jestem w stanie iśc do pracy,ledwo co z chaty wychodzę to mam pod górke.... :(

przez Grabarz666 21 cze 2015, 17:49
kalikali1 napisał(a):Psychopharm, Na prywatnego lekarza mnie nie stać niestety,chodzę na fundusz i mam nieźle nasrane w papierach,że wyłudzam benzo i sam dobieram se leki,nie mogę nic nawet sugerować lekarzowi bo wyjebie mnie z chukiem,już mi dała ostrzezenia że jak Pan sam się bedzie leczyl i dobierał leki to mnie wyjebie na zbity ryj :twisted:

Hehe, rozbawiłeś mnie;)

Przynajmniej masz za darmo Anafranil;)

-- 22 cze 2015, 13:12 --

Psychopharm napisał(a):funkcjonalny antagonizm mianseryny i mirtazapiny jest o dużo silniejszy, ale nie wzrost dopaminy w PFC o który chodzi (a który powodują silni i selektywni antagoniści 5-HT2c) - nie ma tego wzrostu bo miansa i mirta to są odwrotni agoniści 5-HT2c a nie antagoniści.

Przeglądając opis mirtazapiny w wikipedii natrafiłem na taką informację (należy ją zweryfikować w publikacjach):

5-HT2C inverse agonists have been shown to inhibit mesoaccumbens dopamine outflow attenuating the rewarding properties of various substances like morphine. This inhibition of dopamine may be stronger than thought as substances with 5-HT2C inverse agonist properties may have more activity to regulate dopamine neurotransmission than ones with competitive antagonism.

przez emilk 08 lip 2015, 21:54
Pramolan dobry lek na lęki i poprawe nastroju duza wada ze usypia,dlatego w dzien masakra lepiej tylko na noc ;)
emilk

przez Michaela 08 lip 2015, 23:05
emilk powiedz mi czy brałeś ten Promolan , i jeżeli tak to czy były jakieś skutki uboczne ??

Sortuj wg