OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez slow_down 07 lut 2015, 10:56
Nic się nie stanie gdy będziesz mieszać lek z wymienionymi przez Ciebie ziołami.
slow_down

przez krzysztoff1 14 lut 2015, 21:21
Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z zespołem serotoninowym? Biorę regularnie pramolan + rano rhodiola. Jednak przeziębiłem się i wziąłem grypostop max, zawierający w swoim składzie DXM, główny składnik acodinu. Poczułem się jeszcze gorzej po tym środku, znalazłem w internecie informacje o tym, że może powodować zespół serotoninowy. Czy to jest możliwe po jednej dawce? Najgorsze jest to że moje lęki wróciły...

przez PannaNatalia 26 lut 2015, 13:57
Hej,czy ma ktoś z Was doświadczenie z Pramolanem jako lekiem doraźnym przy zaburzeniach lękowych?
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blah! 22 mar 2015, 17:03
Brałam przez około 2 miesiące 3xdziennie Pramolan (na lęk przed wyjściem z domu (podobno)) i generalnie nie odczułam żadnej róznicy poza tym, że czułam się zmęczona. Odstawiłam lek bez konsultacji z lekarzem i również w żaden sposób na mnie to nie wpłynęło. Z tym, że chyba jednak nie mam żadnej fobii więc nie ma co się sugerować innymi osobami bo różne leki inaczej mogą na innych działać.
blah!

przez maniek123321 23 mar 2015, 10:19
krzysztoff1 napisał(a):Czy to jest możliwe po jednej dawce?

nie
dxm silnie oddzialowuje na enzymy zwiekszajace stezenie niektorych psychotropow, wiec moze wzmocnilo/oslabilo ci pramolan
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez SrebrnaSowa 29 mar 2015, 15:27
Brałam pramolan, 50 mg, bodajże dwa razy dziennie po dwie tabletki.
Spałam 3 razy dziennie , jak dziecko. Podobało mi się to .
Ale na dłuższą metę nie byłby zbyt ciekawym rozwiązaniem...
zwłaszcza jeśli chodzi o pracę , gdzie jednak trzeba być skoncentrowanym i dysponować w miarę trzeźwym umysłem .
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez Blondie 29 mar 2015, 16:40
Zaczynam z Sympramolem. Od roku szukam leku na depresję i nerwicę. Brak mi już sił. Brak nadziei. Tylko smutek i ból duszy. Ogromny...

przez Kazzz 31 mar 2015, 21:06
Witam, w zeszłym roku lekarz przepisał mi Sympramol. Wówczas wziąłem 5 tabletek i moje kłopoty mięły. W tym roku lęki wróciły. w sobotę około 15 zażyłem jedną tabletkę i od tamtej pory nie mam lęków, ale za to mam problemy z erekcją oraz dziwny lekki ból w brzuchu. Wiecie może czy to przejdzie? Już od 3 dni trzyma mnie efekt leku jak i skutki uboczne. :(

przez lula221 19 kwi 2015, 11:08
Dawno tem brałam Pramolan doraźnie,teraz biorę go od 3 lat,codziennie 1-0-1. Ostatnie dwa tygodnie biorę tylko jedną rano,bo lęki u mnie występują zazwyczaj rano. Chciałabym zejść z Pramolanu ale jak już próbowałam,to zaczynała mnie dopadac depresja.Teraz jednak chcę to zrobic i zastąpić lekami ziołowymi,jednak mając przy sobie zawsze Pramolan albo Relanium w torebce. Chciałabym się zapytać,jak schodziliście z Pramolanu?Jak długo powinno to trwać?Chciałabym się dowiedzieć, jakie leki ziołowe przyjmować,żeby zejsc z Pramolanu a wejsć na ziołowe?Deprim, walerianę itp?

przez Michaela 19 maja 2015, 22:15
lula221 , ponad cztery lata bralam diazepam , i w tamtym roku powiedziałam koniec tego , juz bardzo zle sie czulam , rok czasu nie bralam nic , az tu nagle wzielo mnie powrocila depresja i byla jazda , lekarz dal mi zastrzyk , i przepisal obipramol , kazal brac rano i na noc , brałam trzy dni myslalam ze sie przekręcę , ból żołądka nudności i zawroty głowy, a ja pracuje rano i muszę jechać samochodem , w końcu nie biorę teraz nic , pije wszystkie ziola jakie są .. nie wiem czy będzie spokój czy ponownie mnie nie weźmie, dopada mnie jak zmiana pogody , wtedy w głowie szum poty zwracam i uczucie omdlenia,, nie wiem czy zioła pomogą, ja jak już pisałam bardzo wiele piłam i również tabletki ziołowe jadłam i na nic ...

-- 19 maja 2015, 22:17 --

nie mam pojęcia czy ten opipramol jest dobry ..
liffe is beautiful, just need to know how to live

Pramolan - za krótko czy nie trafiony?

przez DeDeDe 09 cze 2015, 09:03
Witam serdecznie,

4 lata temu leczyłem się z nerwicy lękowej - Parogen + Zomiren SR (codziennie przez miesiąc). Udało mi się z tego wyjść.

2 tyg. temu pojawił się nawrót choroby - lęki + derealizacja. Tydzień zwlekałem aż wreszcie wróciłem do lekarza. Najpierw zaproponował doraźnie przez kilka dni ZOMIREN (nie chciałem brać ze względu na uzależnienie) albo ATARAX (wziąłem jedną tabletkę i miałem atak paniki(?))

Wróciłem do lekarza stwierdził, że nie ma potrzeby narazie znów włączać SSRI i zapisał Pramolan. Dawka najpierw do 2-2-2 ale bardzo mnie zamulało wieczorem a derealizacja była nadal. Ostatecznie od 2 dni biorę 1-1-2 i mam pytanie bo wydaje mi się że lęki i derealizacja się zwiększyła. Mam brać ZOMIREN 0,25 (1-2 tabletki) na początku ale nie chcę bo wcześniej brałem przez miesiąc SR i pamiętam odstawianie. Czy to wynik zbyt krótkiego czasu przyjmowania i małego nasycenia leku czy po prostu nie podszedł?

Derealizacja nadal jest (najgorzej rano + lęki) przez cały dzień (wieczorem występuje, ale jestem jakby spokojniejszy).

przez DeDeDe 09 cze 2015, 10:39
Witam serdecznie,

4 lata temu leczyłem się z nerwicy lękowej - Parogen + Zomiren SR (codziennie przez miesiąc). Udało mi się z tego wyjść.

2 tyg. temu pojawił się nawrót choroby - lęki + derealizacja. Tydzień zwlekałem aż wreszcie wróciłem do lekarza. Najpierw zaproponował doraźnie przez kilka dni ZOMIREN (nie chciałem brać ze względu na uzależnienie) albo ATARAX (wziąłem jedną tabletkę i miałem atak paniki(?))

Wróciłem do lekarza stwierdził, że nie ma potrzeby narazie znów włączać SSRI i zapisał Pramolan. Dawka najpierw do 2-2-2 ale bardzo mnie zamulało wieczorem a derealizacja była nadal. Ostatecznie od 2 dni biorę 1-1-2 i mam pytanie bo wydaje mi się że lęki i derealizacja się zwiększyła. Mam brać ZOMIREN 0,25 (1-2 tabletki) na początku ale nie chcę bo wcześniej brałem przez miesiąc SR i pamiętam odstawianie. Czy to wynik zbyt krótkiego czasu przyjmowania i małego nasycenia leku czy po prostu nie podszedł?

Derealizacja nadal jest (najgorzej rano + lęki) przez cały dzień (wieczorem występuje, ale jestem jakby spokojniejszy).

przez Michaela 09 cze 2015, 16:13
nie wiem czy Pramolan pomoże , ponieważ mi nie pomógł tylko zaszkodził, ale oczywiście każdy jest inny , może tobie pomoże

przez DeDeDe 09 cze 2015, 16:38
Co to znaczy zaszkodził? Co się działo?

Sortuj wg