OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez wredny 05 wrz 2014, 20:21
Od nowego lekarza dostałem opipramol do moklobemidu, który brałem kiedyś, a który to w dawce 300mg działał jakkolwiek pozytywnie, w przeciwieństwie do wszystkiego innego, tym samym postanowiłem znowu go spróbować, czekając na kolejny epizod hipomanii i licząc, że zostanie u mnie zdiagnozowana chad. Mam brać docelowo opipramol 1-1-2 + moklobemid 2-0-2. Więc można łączyć trójpierścieniowe z selektywnymi mao, czy może mam się spodziewać zespołu serotoninowego?

przez depas 06 wrz 2014, 07:34
Opipramol to skuteczny ale delikatny lek, na pewno nie musisz obawiać się ZS w połączeniu z moklobemidem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez carita 16 wrz 2014, 11:27
Też biorę sympramol. Padło wcześniej pytanie o lęki poranne przy braniu sympramolu. Też miałam coś takiego. Po dwóch miesiącach brania sympramolu dwa razy dziennie, miałam lęki poranne, których sympramol kompletnie nie niwelował. Dostałam taką paskudę o nazwie symfaxin. Lek 4 generacji. Paskudę, bo dość mocny. Mimo że silny i ma całą listę skutków ubocznych, to zniwelował lęk jak ręką odjąć. Coś niewiarygodnego. Jedna kapsułka rano, potem sympramol i na noc coś i zapomniałam co to strach. Po dwóch tygodniach odstawiłam go i zaczęłam brać znów sympramol (boję się o swój organizm). I póki co jest ok, tak jakby te lęki odeszły. Zobaczymy, czy tak już zostanie. Jeśli tak, to ten symfaxin jest genialny w moim przypadku.
Pozdrawiam wszystkich walczących dzielnie z lękiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 2004borys 15 paź 2014, 22:02
Oj słabiutki ten lek, słabiutki. Bardziej mi przypomina suplement diety niż medykament.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez Petek 06 lis 2014, 17:32
Czy pramolan to silny lek i czy wystepuje po nim jakies silne efekty uboczne?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez sulpiryd34 03 gru 2014, 22:00
Pramolan należy do słabszych leków. Jego działanie terapeutyczne pojawia się dopiero po kilkunastu dniach. Efekty uboczne, które mogą się pojawić ale nie muszą to: Układ nerwowy: ból i zawroty głowy, niepokój, zaburzenia snu, stany splątania; bardzo rzadko drgawki pochodzenia mózgowego, zaburzenia libido i potencji. Układ pokarmowy: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty); bardzo rzadko zaburzenia czynności wątroby. Układ krążenia: rzadko obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, w pojedynczych przypadkach podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Ponadto: zaburzenia oddawania moczu, skórne reakcje alergiczne (wysypka, pokrzywka), obrzęki, zaburzenia smaku, kołatanie serca. W pojedynczych przypadkach zmiany obrazu krwi i wypadanie włosów.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez kasz 08 sty 2015, 17:54
Witam , czy po tym leku się tyje ?? .. Bardzo was prosze niech ktoś odpisze , z góry dziekuje świrusy :)

przez Kimek 08 sty 2015, 21:15
Ja od jutra biorę pramolan na nasilenie lęków.Mam nerwice lękową a przy niej depersonalizacje/derealizacje także.Obecnie biorę Wellbutrin 300XR.Pramolan mam brać 2h po wellbutrinie.Poki co jedna tabletka

przez kasz 08 sty 2015, 21:36
tyje się ?? mam problem z wypróżnieniem się po tym leku . Ktoś tak miał ?

przez OLA OLA 23 sty 2015, 21:39
Witam wszystkich.
Ja brałam sympramol jakieś 3 lata temu w połączeniu z cavintonem forte oraz zomirenem- wtedy czułam się po tym "zestawie" swietnie.

Od około 2 i pół tygodnia biorę znowu to samo i powiem szczerze, że jest gorzej...może nie tragicznie ale mam jakieś skutki uboczne, których wtedy nie miałam: senność przekoszmarna, zaparcia, w głowie....nie wiem jak to opisać ale to nie "kręcenie się" tylko głowa jest taka "sztywna", "cieżka" ....taka dziwna....

przez slow_down 24 sty 2015, 00:02
Dla mnie ten lek był taki sam jak fluoksetyna - czyli cukierki. Jak bym nie łykał niczego. Ani skutków ubocznych ani pozytywnego działania.
slow_down

przez OLA OLA 24 sty 2015, 00:42
Wychodzi na to, że każdy reaguje inaczej...ja póki co mam karuzelę w głowie i zaczyna mnie to denerwować...

przez Kimek 29 sty 2015, 23:57
Ja prze zzeszły tydzień brałem antybiotyki,jako że Pramolan przy tym antybiotyku co brałem jest niwskazany zatem go odstawiłem.Jeszcze dwa dni po odstawieniu anty. czułem się tragicznie.Od 3 dni biorę raz dziennie 1/2 Pramolanu i chyba mi pomaga bo czuje się lepiej, nie jestem otępiały itd
Jak uważacie czy Pramolan można dzielić?Ja rozmawiałem z kolegą lekarzme u któego się lecze i moił, że połówke mogę brać

przez krzysztoff1 07 lut 2015, 09:53
Hej. Nie wiem czy piszę to w dobrej kategorii, ale czy ktoś wie czy są możliwe jakieś interakcję między pramolanem a ziołami? Biorę codziennie 1 lub 2 tabletki rano rhodioli, potem też tableki uspokajające z walerianą, melisą i chmielem, nawet do 6 dziennie. Jak na razie nie czuje żadnych skutków ubocznych. Czy są jakieś przeciwskazania? Słyszałem że rhodioli nie można brać z wieloma lekami.

Sortuj wg