OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez Kitex120 06 gru 2013, 19:34
Mam pytanie czy czuć na Pramolanie pewne odrealnienie? i jak to wygląda bo na necie pisze że jest to agonista receptorów sigma, zresztą tak podobno pisze w ulotce, pytam czysto teoretycznie bo sam nie brałem nigdy Pramolanu.

przez hrod72 31 sty 2014, 17:34
Witam , czy może ktoś się orientuje czy można łączyć opipramol z sertraliną i mirtazapiną ? Obecnie biore sertraline 200mg i mirtazapine 45mg i chciałbym spróbować dodać opipramol rano 100mg i wieczorem 150mg. Ogólnie męczy mnie nerwica i może by mi coś ten lek pomógł ale nie wiem czy takie połączenie jest bezpieczne.Pozdrawiam

przez Lord Kapucyn 31 sty 2014, 17:45
hrod72, Według stron ministerstwa zdrowia sertralina i mirtazapina zwiększają stężenie opipramolu, mogą nasilać jego toksyczność i doprowadzić do zespołu serotoninowego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hrod72 31 sty 2014, 17:59
Dzięki za odpowiedz . To spróbuje go w mniejszej dawce może coś pomoże.

przez lunatic 31 sty 2014, 18:10
jaki jest w ogole sens brania tego opipramolu z ssri, jak ktoś potrzebuje czegoś nasennego/uspokajającego do SSRI to jest dużo innych opcji

przez hrod72 31 sty 2014, 18:32
A możesz napisać jakich opcji. Brałem spamilan w małych dawkach neuroleptyki(perazyna, chroprotiksen,kwetiapina) i mi na uspokojenie i sen nie pomogły.

przez lunatic 31 sty 2014, 23:17
nie zauwazyłem ze Ty masz jeszcze do SSRI mirtazapine, nie wiem, moze mirtazapina nasila jakies objawy nerwicowe, u mnie mianseryna poza sennoscia powodowała jednoczesnie takie wewnętrzne roztrzęsienie

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 10:36
lunatic, to pewnie ze względu na jej noradrenalinowe działanie.
Marian_Paździoch

przez marcel 28 mar 2014, 20:08
Witam , lekarz przepisał mi Sympramol . Mam brac 50 mg , 3 razy dziennie . Przepisany został na uporczywe lęki . To 4 podejście do leku . Na spanko biore Trittico . Czego dobrego mogę sie po tym leku spodziewać?
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez Mysh 14 maja 2014, 10:54
Witam. Czy któraś z pań miała problemy z zatrzymaniem miesiączki po Pramolanie? Na mnie działa rewelacyjnie (raz dziennie na wieczór) ale jeden ze skutków ubocznych to brak krwawienia. Chciałam w tym miesiącu rozpocząć kurację hormonalną i teraz nie mam jak. Dodam, że nie mam problemów z regularnością cykli.
Pramolan 50mg

przez kasqa89 05 cze 2014, 16:09
Cześć Wszystkim,
ehh, jeszcze niedawno wypowiadałam się tutaj na temat tego jak udało mi się wyjść z mojej nerwicy, wówczas to były somatyczne objawy, a później natrętne myśli, wtedy pomógł mi depralin i zomiren. Teraz znowu wróciła moja zmoraaa... BYłam u jednego psychiatry, który przepisał mi mozarin i cloranxen, ale niestety tym razem te leki pogłębiły moj stan i wzniosły nerwicę na wyżyny pod postacią somatyczną ;( silne bóle głowy, który przeszły w okropne duszności i bóle klatki piersiowej, problemy ze wzrokiem, zaburzenia równowagi, koordynacji, biegunki, dreszcze, pieczenie skóry. Teraz poszłam do psychiatry, który wyciagnął mnie 4 lata temu i dostałam od niego właśnie Sympramol. I jestem zmieszana czytając Wasze wypowiedzi na temat tego leku, ja dopiero mam 3 dzień, z czego 2 pierwsze miałam zacząć od wieczornego zarzycia 1 tabletki. A od dziś własnie rano i wieczorem po jednej tabletce... i faktycznie dopiero dziś po tej porannej tabletce odczułam osłabienie, lekkie zaburzenia równowagi i takie właśnie uczucie odrealnienia;/ jestem zdołowana przyznaje się szczerze... Nie mogę sobie pozwolić na takie chodzenie jak zombi, ponieważ mam malutkie dzieciątko, na szczęście dla mnie jeszcze moge się z córcią położyć w ciągu dnia spać, ale martwie się bardzo czy te leki mnie nie pogrążą znowu ;// z jednej strony najchętniej bym to wszystko odstawiła, ale lęk, że nerwica się pogłębi też się pojawia, a z drugiej branie tego lekko lekko mnie stresuje, martwie się skutkami ubocznymi, czy w ogóle ustąpią, czy znowu kolejny lek okazał się nietrafiony. Szczerze nienawidzę tej choroby;/ wiem, że każdy tutaj przeżywa swój własny "horror", ale musiałam się wygadać choć trochę. Mam lęki boję się, że po prostu będę kompletnie odjechana od rzeczywistości, że wpadne w mega depresje. Myślałam, że jak okaże się, że jestem 100% zdrowiutka i to na tle nerwowym to wrócę do życia, ale nie teraz pojawił się niepokój o tto czy uda mi się cieszyć tym życiem, nie chcę marnować czasu.... Pozdrowienia

przez Lord Kapucyn 05 cze 2014, 18:57
Mysh napisał(a):Witam. Czy któraś z pań miała problemy z zatrzymaniem miesiączki po Pramolanie? Na mnie działa rewelacyjnie (raz dziennie na wieczór) ale jeden ze skutków ubocznych to brak krwawienia. Chciałam w tym miesiącu rozpocząć kurację hormonalną i teraz nie mam jak. Dodam, że nie mam problemów z regularnością cykli.

Z tego badania- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1963476
wynika, że opipramol(Pramolan) podwyższał prolaktynę(hormon, którego nadmierna ilość odpowiada za zaburzenia miesiączkowania) u szczurów w dawkach większych niż 50mg, ale na każdy kilogram masy ciała. Opipramol antagonizuje rec. dopaminowy D2(którego blokada odpowiada za wzrost prolaktyny), ale w bardzo słabym stopniu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez PaulaW 21 lip 2014, 23:32
Witam wszystkich,ktorzy biorą ten lek i mam do was pytanie.Czy pramolan po wzieciu go na noc niwelowal wam lęki rano? Bo ja najgorzej sie czuje rano,zaraz po przebudzeniu.Mam tak do poludnia starszne rozdrażnenie,lęk uogólniony. W nocy spię tak sobie tzn.przebudzam sie co kilka godzin,a najwiecej nad ranem i wtedy dopadam mnie okropny dziwny lęk,co paraliżuje mnie do zebrania sie i korzystania z dnia i zbiera mi sie na wymioty.po poludniu czuje sie juz w miarę ok. Prosze doradzcie cos. Mam od lekarza pramolan 50mg ale nie wiem czy to cos pomoze. Czy dobrze bedzie jak bede go brac wieczorem a rano ustapia te moje lęki??

-- 22 lip 2014, 11:38 --

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc ?

-- 22 lip 2014, 12:48 --

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc i odpowiedziec na moje pytania? Z gory dziekuje.

-- 22 lip 2014, 12:50 --

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc i odpowiedziec na moje pytania? Z gory dziekuje.

-- 22 lip 2014, 13:05 --

-- 23 lip 2014, 19:29 --

PaulaW napisał(a):Witam wszystkich,ktorzy biorą ten lek i mam do was pytanie.Czy pramolan po wzieciu go na noc niwelowal wam lęki rano? Bo ja najgorzej sie czuje rano,zaraz po przebudzeniu.Mam tak do poludnia starszne rozdrażnenie,lęk uogólniony. W nocy spię tak sobie tzn.przebudzam sie co kilka godzin,a najwiecej nad ranem i wtedy dopadam mnie okropny dziwny lęk,co paraliżuje mnie do zebrania sie i korzystania z dnia i zbiera mi sie na wymioty.po poludniu czuje sie juz w miarę ok. Prosze doradzcie cos. Mam od lekarza pramolan 50mg ale nie wiem czy to cos pomoze. Czy dobrze bedzie jak bede go brac wieczorem a rano ustapia te moje lęki??

-- 22 lip 2014, 11:38 --

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc ?

-- 22 lip 2014, 12:48 --

-- 22 lip 2014, 12:50 --

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc i odpowiedziec na moje pytania? Z gory dziekuje.<br /><br />-- 22 lip 2014, 13:05 --<br /><br />Czy jest ktos kto moglby mi pomoc i odpowiedziec na moje pytania? Z gory dziekuje.
Hej czy jest ktos to mi odpowie?

przez ktosia1976 19 sie 2014, 09:52
Czy jest może ktoś kto brał sympramol przez dłuższy okres niż 2 lata?
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek
6 lat walki z nerwicą(zaburzenia somatopodobne)

Sortuj wg