OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez _ewa_ 14 lis 2013, 20:33
moniamona1 napisał(a): Pramolan bardzo dobrze u mnie dziala na lęki wogle nie mialam ani razu od 2 mscy stanow lękowych..

Ja odstawiłam Pramolan po ponad 3 miesiącach stosowania.Na początku było wszystko ładnie pięknie,zero jakiś skutków ubocznych itd. Po jakimś czasie moje napady lękowe powróciły i to z nasiloną siłą,zaczęłam być bardzo senna,przymulona,nawet nie chciało mi się myśleć.Potrafiłam położyć się spać o 20 i wstać o 8 rano i mimo przespania tylu godzin, nadal czułam się mega zmęczona. Po odstawieniu senność i przymulenie mi przeszło. Heh myślę,że na początku stosowania wmówiłam sobie,że lek mi pomoże;)
Yesterday is history .. Tomorrow's a mystery

http://www.youtube.com/watch?v=sV4_wHvP7b8

przez Variable 14 lis 2013, 20:40
Na mnie jakoś ten lek przestał działać już jakiś czas temu, co prawda lepiej zasypiałam po nim, ale nie likwidował całkowicie lęków i "dołów"
Variable

przez _ewa_ 14 lis 2013, 20:43
Co do sypiania zgadzam się,że lepiej się zasypiało. Powinien nazywać się Przymulan;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Variable 14 lis 2013, 20:47
_ewa_, dobra myśl moze być Przymulan :D Nie mniej jednak uważam, że jak na mnie jest zbyt słaby :P
Variable

przez _ewa_ 14 lis 2013, 20:54
Variable, dla mnie też był za słaby,więcej chyba szkodził niż pomagał;)

przez moniamona1 14 lis 2013, 22:56
Ewa,teraz tez bierzesz pramolan juz nie? pisalas ,ze odstawilas i mialas stany lękowe ,ciekawa jestem czy cos bierzesz na te stany lękowe? Mam jeszcze jedno pytanie czy po calkowitym odstawieniu pilas jakis alkohol?

przez _ewa_ 14 lis 2013, 23:06
moniamona1, Nie już go nie biorę,odstawiłam. Stany lękowe miałam podczas stosowania,ale po jakimś czasie dopiero. Za słaby lek jak dla mnie był. Teraz biorę zupełnie inny ,przepisany przez psychiatrę,a Pramolan miałam od rodzinnej.
Po odstawieniu,bodajże po kilku dniach,już nie pamiętam dokładnie wypiłam dość sporo wina,ale nic mi nie było. Ogólnie z tego co wiem to przy lekach nie można pić alkoholu.

przez moniamona1 15 lis 2013, 02:12
Dzięki za odpowiedz,ja od 3 miesiecy nie wypilam kropli alhololu i nie wypije poki biore leki,za duze ryzyko.Ewa mogłabys mi zdradzic jakie tabletki teraz zazywasz? Pytam z ciekawosci :)

przez _ewa_ 15 lis 2013, 22:06
moniamona1, dobrze,że nie pijesz:) po co sobie przysparzać problemów:) Teraz zażywam Oropram,bardzo go sobie chwalę:)

przez moniamona1 16 lis 2013, 17:38
Ewa,dziekuje za odpowiedz,ja nie moglabym brac opopramu z uwagi na skladnik citalopram - bralam wczesniej citaxin i citabax -bardzo zle dzialaly na mnie te antydepresanty,lęki i natrectwa bardzo mi się nasilily . Pozdrawiam :)

przez karoll007 29 lis 2013, 19:55
przydazylo sie komus nasilenie objawow depresyjnych? lęki sie zmniejszyly ale objawy depresyjne sa juz na wysokim poziomie ( powrocila autoagresja samookaleczanie, mysli samobojcze i wieczne rozdraznienie) leci to tak szybko ze terapeuta juz mnie ostrzega przed szpitalem. Biore 150 mg dziennie.
lekarz stwierdzil ze nie mam depresji tylko dlatego ze bylam wtedy zbytnio pobudzona, no po prostu wkurzona i zmienialam nastroj co chwile, teraz to jest wielka czarna dziura... Byla to pierwsza wizyta i druga czeka mnie dopiero po nowym roku. :(
“We can't win against obsession. They care, we don't. They win.” 
“They love without measure those whom they will soon hate without reason.” 
Lit
Anafranil
Rispolept

przez coma 29 lis 2013, 19:57
karoll007, antydepresanty mają too do siebie, że na początku leczenia nasilają myśli samobójcze, myśli o samookaleczeniu czy stany depresyjne
coma

przez hanails 29 lis 2013, 20:17
karoll007, też brałam 150mg dziennie, ale dobrze reagowałam. Co prawda objawy jedynie się zmniejszyły, dlatego mam zmienione leki, ale jednocześnie żadne inne się nie nasilały. Zależy jak długo bierzesz Sympramol, ale z tego co wiem działa szybko, do tygodnia powinny być efekty. Trochę nie fajnie, że zostałaś na ten czas bez lekarza, powinien Cię kontrolować. Nie wiem czy jest sens to brać skoro nie ma efektów, a jest nasilenie. I nie ma co znosić objawów depresyjnych dla ulgi z lękami.
Rozpadające się iluzje boleśnie ranią.
Wenlafaksyna 225mg, Olanzapina 5mg, Lorazepam 1mg, Diazepam 5mg, Kwas walproinowy 800mg
F32.3
F60.3

przez karoll007 01 gru 2013, 19:05
biore od miesiaca, lęki i objawy nerwicowe co prawda rzeczywiscie sie zmniejszyly. Teraz pytanie jest takie czy depresyjnosc jest skutkiem lekow czy po prostu kolejna szybka zmniana stanu. Dzwonilam do lekarza powiedzial zebym sama nie odstawiala lekow na wlasna reke i ze niestety musze poczekac na wizyte w nowym roku, bo nie ma wolnych terminow. nie wiem czy jest to madre czekac, poki co sama lapie sie na tym ze jest cos nie tak ze czuje sie okropnie, ale za tydzien moge juz niczego nie kontrolowac i totalnie sie rozwalic.
“We can't win against obsession. They care, we don't. They win.” 
“They love without measure those whom they will soon hate without reason.” 
Lit
Anafranil
Rispolept

Sortuj wg