OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez fairy 23 lip 2013, 13:03
ja mam przepisane 3x dziennie, 50 mg i jak powiedział lekarz, w razie ataku bierz dodatkowo, nie męcz się.

przez ania1234 23 lip 2013, 13:31
Ja biore 2x dziennie po 50mg a na noc biore doxepin i jest ok.

przez lula221 27 lip 2013, 17:21
Biorę Pramolan już od roku-2 x50 dziennie.Uważam,ze bardzo mi pomógł.Chciałabym jednak przestać brać.Od tygodnia biore już tylko raz dziennie 50mg.Po jakim czasie mogę go całkowicie odstawić?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Loris 29 lip 2013, 12:54
lula221 zalecenia są takie żeby brać min jakieś pół roku po uzyskaniu poprawy tj jakieś 7-8 miesięcy najlepiej skonsultuj to z lekarzem bo każdy przypadek jest inny. Ja chyba pozostanę tylko przy 50 tylko wieczorem bo taka dawka dla mnie jest wystarczająca jest lato więc słońce pobudza produkcję neuroprzekażników a wiadomo im mniej chemii tym lepiej.
Loris

przez Ramanujan 31 lip 2013, 05:51
W połączeniu z wenlafaksyną powodował jeszcze większe pobudzenie, zamiast uspokojenia. Dodatkowo w ciągu dnia miałem okresy bardzo dużego osłabienia.
Ramanujan

przez ladyofdarkness 31 lip 2013, 21:03
A czy ktoś odnotował efekt uboczny w postaci dodatkowych kilogramów?
" nieważne jest to co mówią inni. ludzie zawsze gadają. szczególnie ci, którzy nie mają odwagi żyć tak jak ty. olej zdanie społeczeństwa. ty patrząc w lustro masz widzieć siebie, tego kim jesteś, a nie marionetkę uszytą z ludzkich upodobań."

przez lula221 04 sie 2013, 10:36
Co do tycia,to ja rzeczywiscie przybrałam około 5kg po Pramolanie,jednak w porównaniu z tym,jaką mi ulgę przyniósł,to niezbyt duzy koszt.Biorąc go przez rok,nie miałam żadnego ataku lęku.Wcześniej próbowałam brac różne leki ,te najnowszej generacji ale nie pomogły a Pramolan bardzo.
Od dwóch dni nie biore już Pramolanu.Mam go oczywiscie przy sobie w torebce.Mam nadzieję,ze będe mogła chociaz w wakacje obejśc się bez niego..bo chciałabym napic sie piwa ;) a przez cały rok nie ruszyłam alkoholu..ponieważ przy Pramolanie nie można absolutnie go używać.

przez _ewa_ 04 sie 2013, 21:13
Ja zażywam od 3 tygodni pramolan 3x50mg (rano,popołudniu i wieczorem). Z początku mi pomagał ,ale nie wiem,czy aby nie był to efekt placebo,bo cały czas sobie powtarzałam,że on mi pomoże i tak było. Przez jakiś czas było idealnie,czułam się taka zadowolona .. nie miałam za dużo ataków paniki i miałam wrażenie,że ten lek w jakiś sposób blokował mi złe myśli. Co prawda ataki paniki były,ale o wiele mniej intensywne niż przed zastosowaniem. Ostatnio zaczęłam mieć zawroty głowy i panika wróciła .. może pogoda też jakoś wpływa na lek? słyszałam,że osoby ,które zażywają leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe są bardziej narażone na udar słoneczny tudzież na przegrzanie organizmu.
Yesterday is history .. Tomorrow's a mystery

http://www.youtube.com/watch?v=sV4_wHvP7b8

przez CórkaNocy 06 sie 2013, 21:41
dostałam ten lek na stany lękowe po wellbutrinie, bo lekarz nie chce mi tego leku odstawić, więc dostawił ten lek póki co, najpierw jedna tabletka na wieczór, potem dwie, poza tym nie mogę spać i rzekomo to ma mi trochę pomóc

Zapomniałam też zapytać się o to czy można pić alkohol spokojnie? Chyba nie z tego co czytałam, nie chcę czymś ryzykować.
CórkaNocy

przez _ewa_ 06 sie 2013, 21:46
Ja też mam kłopoty ze spaniem i lekarka mi poradziła,że wtedy mam brać dwie na noc i wypić melisę i faktycznie pomaga. Lepiej mi się zasypia.

A co do alkoholu ,lepiej nie ryzykować:)

przez CórkaNocy 06 sie 2013, 21:49
_ewa_, zobaczę jak to będzie z tym snem i czy na lęki coś pomoże,bo przede wszystkim na tym mi zależy.
A szkoda, że nie można pić, bo chodzę trochę na imprezy i wśród znajomych namawiających i pijących, ciężko nawet nie wypić jednego piwa, tylko sączyć colę
CórkaNocy

przez _ewa_ 06 sie 2013, 21:52
Mam nadzieję,że pomoże:) na początku brania czułam się bardzo senna ,zasypiałam praktycznie od razu. Raz spałam do 11 rano ani razu się nie budząc w nocy.

Zdrowie ważniejsze i nie ma co patrzeć na znajomych .. ja jeśli w ogóle gdzieś wyjdę ze znajomymi i jest alkohol to mówię ,że biorę tabletki i nie mogę,potrafią zrozumieć. Bez alkoholu też można się dobrze bawić.

przez CórkaNocy 06 sie 2013, 23:12
_ewa_, heh, to ja mam chyba trochę innych znajomych, bo dla nich alkohol obowiązkowy i to dużo, a jak mówię, że biorę leki to słyszę - e tam, nic ci nie będzie, możesz pić :]
CórkaNocy

przez Loris 07 sie 2013, 12:26
Z tym alko to bywa różnie bo każdy organizm jest inny ale ogólnie dla względów bezpieczeństwa nie można nawet kropelki.
Mi się parę razy zdarzyło przeholować po jakimś zdarzeniu ale sobie tłumaczę że jakbym się nie obudził to i tak nie mam za dużo do stracenia bo co to za życie.
Loris

Sortuj wg