OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

E.. tam

przez Topa 14 cze 2007, 21:43
Biore Pramolan 4 tygodnie i podpisuje sie pod postami ktore donosza, ze to tylko dobry usypiacz i tyle. Biore 100mg na noc i potem 50mg na dzien. W dzien niestety musze sie zdrzemnac. Tzn nie jest to oczywiscie nic strasznego, ale sek w tym, ze to jest jedyne dzialanie leku. Poza sennoscia nie mialam zadnych skutkow ubocznych. I wydaje mi sie, ze lek odbiera mi energie i mam wiecej stanow depresyjnych. Ale to moze nie od leku. Cierpie na zaburzenia lekowe uogolnione, czyli ciagle i do tej pory nic mi nie pomoglo. Bralam: Lexapro, Mirzaten, Doxepin, Effexor no i Pramolan. Tylko mi gorzej po lekach bylo. Czy ktos zna dobry lek na ten rodzaj zaburzen? Ataki paniki mialam na poczatku, teraz pozostal "tylko" ten uporczywy lek ciagly. POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

przez socjopatia 20 cze 2007, 22:11
ja dzisiaj zażyję pierwszy raz- 25 mg,zażywałam już Anafranil,Rispolept i nie pomogło.
zobaczymy jak będzie z tym.
aha-i nie rozumiem dlaczego niektórzy pytają się o nazwy leku,który komuś pomógł i nie ma skutków ubocznych-przecież to lekarz decyduje o leku,a nie Wy go wybieracie!conajmniej nie na miejscu jest mówienie lekarzowi jaki lek chce się dostać.

przez Topa 20 cze 2007, 22:39
Trafna uwaga od Socjopaty - to ze komus jakis lek pomogl nie znaczy ze innemu tez pomoze - to jak z para butow, jednemu pasuja innemu nie. Ale lekarze tez sa rozni - ja na przyklad dostalam Pramolan bo go delikatnie zasugerowalam po tym, jak dr polecil mi Doxepin, ktory juz stosowalam i ktory mi nie pomogl. A dla tych ktorzy chca sobie poczytac jak skrajnie rozne reakcje sa wywolywane przez ten sam lek polecam (tylko nie czytajcie za duzo bo zwariujecie)
http://www.askapatient.com/rateyourmedicine.htm
Strona jest w j. angielskim
Ja jutro ide do lekarza i delikatnie zasugeruje zmiane leku :-) bo Pramolan pomaga mi tylko na spanie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez focir 02 lip 2007, 01:23
Moj ukochany bral kiedys pramolan pol roku i pomogl.

przez Mahadevi 18 lip 2007, 12:14
Hej ludziska,
Mam pytanie. Co to jest za lek ten PRAMOLAN?
z jakiej grupy leków - anksjolityk, antydepresant?
Benzodiazepina, neuroleptyk, antydepresant?
Jeśli ktoś wie, proszę o odpowiedź.
Moje koleżanki z pracy jedza go ciągle, ale nie sa w stanie powiedzieć
jaki dokładnie, mówią tylko ze je uspokaja.
Pozdrawiam i z góry dziekuję!
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

jeszcze raz ja o pramolanie

przez kasiak. 07 sie 2007, 23:41
ostatnio pisałam w październiku.nie zaglądałam tu długo bo nie było potrzeby.jestem całkiem zdrowa czego życzę wam wszystkim.to zasługa pramolanu.bardzo mi pomógł.wiele popracowałam nad sobą i już wiem ze jest coś co w awaryjnych sytuacjach mi pomaga.tak naprawdę to po dwóch miesiącach czy trzech odczułam że mi minęło.i tak jest do dziś.powoli odstawiam pramolan-brałam rano 50 i wieczorem-teraz biorę raz na dobę.odstawiałam już wiosna w podobny sposób ale miałam zaplanowana operacje w lipcu i przed nią wróciłam prawie do 100 na dobę.bo się trochę bałam.ale było całkiem fajnie.nie mam żadnych skutków ubocznych.więc życzę wam wszystkim lepszego samopoczucia czy to dzięki lekom czy czemukolwiek innemu.i pijcie meliskę ale systematycznie ja pije codziennie na wieczór na raz zaparzam dwie torebki.pozdrawiam

przez Kinia1989 03 wrz 2007, 21:21
a ja dzisiaj bylam u lekarza i przepisal mi wlasnie ten PRAMOLAN w dawkach 3xpoł. Mam nadzieje ze mi pomoze i nie bedzie dzialal nasennie....(w tym roku maturka, wiec nie moge spac na lekcjach ;))
ajaj...zobaczym co z tego wyjdzie...
To jest mój sen, ten sen przeraża mnie...

Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz zrobić...

przez lochness 26 wrz 2007, 23:22
a wiecie moze jak pramolan dziala na leki antykoncepcyjne?

przez Kinia1989 27 wrz 2007, 13:19
jak mi lekarka przepisywala Pramolan to ja o to zapytalam, ale powiedziala ze spokojnie mozna zazywac go z tabletkami anty :)
To jest mój sen, ten sen przeraża mnie...

Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz zrobić...

przez Lunarman 27 wrz 2007, 20:25
Jak dla mnie Pramolan jest dobry w lekkich objawach nerwicy (taki sposób przejścia z "cięższych" leków gdyż już można powiedzieć jesteśmy prawie zdrowi). Dodatkowo ten lek działa bardzo ogólnikowo, nie działa na lęki tylko ogólnie uspokajająco, taka silna meliska w tabletce. W połączeniu z np bellergotem także dobry na zasypianie.

przez lochness 27 wrz 2007, 22:45
zapoznalam sie z obydwoma ulotkami, porownalam sklady, z opisu wynika ze nie zachadza interakcje, nie jest wspomniane ze nie nalzy stosowac razem. tak tylko na zapas jeszcze pytalam. dzieki Kinia1989 ;)

przez PunkRockPrincess17 23 paź 2007, 11:14
Witam. Ja biore Pramolan od prawie tygodnia. nie zaobserwowałam żadnych pozytywnych zmian. jedynie spać strasznie mi się chce. rano wstając do szkoły nie moge się wgrzebać z łóżka, ten lek strasznie osłabia. słabo mi się robi chwilami, duszno. raz mi gorąco raz zimno. gdy ide po schodach musze iść obok kogoś, bo mam zaburzenia równowagi, i automatycznie sie chwieje. mam też jedno pytanie, dlaczego ten lek po miesiącu, góra dwuch, przestaje działać? pozdrawiam.
życie jest piękne. wystarczy tylko odpowiednio dobrać środki antydepresyjne.

przez Zapałka 24 paź 2007, 20:11
Organizm się przyzwyczaja ( nie uzależnia, to nie taki lek ;) ). Taką opinię usłyszałam od znajomej, która też go bierze. Nie wiem, ile jest w tym z prawdy, ale na każdego moze działać inaczej. Osobiście bardzo go lubię - wyciągnął mnie z tego najgorszego dołu ( który pogłębił się przez Lerivon :x ... ciekawe ). Pozytywne skutki odczuwa się po ok. dwóch tygodniach. Przez pierwszy tydzień czułam się podobnie, ale już jest ok.

przez Jovita 28 paź 2007, 19:16
no wiec dolaczam do was bo lekarz takze przepisal mi ten lek na depresje no i czytajac wasze wypowiedzi az sie boje ze bede bardziej spiaca bo bez tego chodze caly czas zaspana , ale zobaczymy jak to bedzie i czy podziala na moja depreche.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:33 pm ]
MAM PYTANIE: czy mzona pic alkohol biorac ten lek?
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Sortuj wg