OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez greenlightt 15 lut 2013, 01:28
Właśnie poszłam do lekarza z problemem nieefektywnego snu (sypiam minimum 8h a od samego przebudzenia się jestem zmęczona) więc dlaczego daje mi leki po których będe jeszcze bardziej ospała..?

przez niecierpliwy 18 lut 2013, 21:12
Generalnie hardkor. Ide do lekarza zapytac o psychoterapie i powiedziec mu ze chce zrezygnowac juz z lekow bo nie pomagaja na moje lęki - a biore 30 mg paro a on mi na to że dorzucimy jeszcze do tego zestawu pramolan 3 razy dziennie i jeszcze benzo doraznie. Ku^wa mac !! Pomaga komus ten pramolan na lęki ??

-- 22 lut 2013, 22:27 --

Biore od 3 dni i ustępuje powoli nadmierna potliwosc i co za tym idzie lęki zmniejszone. Jestem pod wrazeniem tego leku poki co. To pierwszy lek ktory mnie usypia a bralem juz mocne leki typu np. paroksetyna. A podobno to slaby lek

przez mietowy2 14 mar 2013, 20:27
doraźnie w ogóle nie działa. Po 150mg zamula, ale tak a'la zombie.
oddech to moja idealogia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nut 18 kwi 2013, 22:54
Pramolan w porównaniu do choćby SSRI wypada blado.
Pisze ze swoich doświadczeń.
Trochę uspokaja, trochę wycisza i w zasadzie tyle.
Nut

przez panikara1983 24 kwi 2013, 17:16
Witam,jestem na forum nowa,choc juz kilka watkow przeczytalam ;) Dostalam od lekarza Opipramol na nerwice lekowa(sorry za brak pl znakow,ale ich poprostu nie mam ) zaczelam brac go w pn po poludniu,mialam bardzo ostry napad leku,nawet z domu nie moglam wyjsc,do lekarza pojechal moj facet bo myslalam ze sie przekrece...Zapisal mi go lekarz domowy,robil to tez wczesniej bo chodzilam do niego gdy bylo mi zle.Tutaj u nas czeka sie na wizyte u psychologa 6 mies.A wiec tak z tych wczesniejszych tabletek co mi wypisywal zarzylam moze pare na noc kiedys i to nie pod rzad a to tylko dlatego,ze jestem straszna panikara i wszystkich tabletek sie boje nawet przeciwbolowych :why: i po tym moim poniedzialkowym napadzie KAZAL mi je brac 3 razy dziennie.A ja juz nie wydalam..piszecie tutaj ze to bardzo lekki lek a ja sie czuje okropnie!!!! Wzielam w poniedzialek 2 tabletki,nie spalam cala noc,rano zasnelam na 3 godzinki i po spaniu,gdy sie obudzilam znowu wzielam,mialam straszne kolatanie serca(to chyba panika?) uspokoilam sie na troszke i wzielam na noc,nastepna noc nieprzespana,miliony mysli w glowie sie gonily itp,wstalam rano z lozka wykonczona i wyczerpana,nogi jak z waty,uczucie derealizacji,robilam wszystko co mialam do zrobienia w domu do teraz i dalej spac nie moge.Czuje sie jakbym byla bardzo nacpana i denerwije mnie to ze nie moge myslec tak jak chce,nie wiem jak to opisac nie czuje jasnosci umyslu i znowu przez to panikuje :( Juz nie wiem czy brac dzisiejsza nocna tabletke czy nie .bo 2 napewno tak jak mi kazal lekarz nie zaryzykuje jak on mnie nie usypia tylko pobudza.Doradzcie cos prosze i przemowcie do tej prawie pustej lepetynki :-| I zapomnialam dodac ze tak po poludniu mialam okropne mysli,ze jak to otepienie zaraz nie przejdzie to cos zrobie zlego :( Ile to stezenie leku bedzie sie utrzymywalo we krwi? wzielam od pon 5 tabletek TYLKO a mam takie jazdy :( Dziekuje z gory za wszystkie odpowiedzi.

przez coccinella 07 maja 2013, 18:28
Hej, czytam właśnie ten wątek i jestem coraz bardziej przerażona :( Dostałam dziś Pramolan i będe schodziła z Seronilu powoli (bo nie działa).
Psychiaatra powiedział, że Pramolan można brać doraźnie, nie trzeba regularnie, że to delikatny lek i nie powinno być skutków ubocznych. Że jest delikatnie uspokajacy. Mam problem z nadmierną sennością i zmęczeniem... i czytam, że chce się po nim bardzo spać. Trochę nie rozumiem decyzji mojego psychiatry :(
Nie chce mi się.

przez Autumn 09 maja 2013, 02:47
niecierpliwy napisał(a):Generalnie hardkor. Ide do lekarza zapytac o psychoterapie i powiedziec mu ze chce zrezygnowac juz z lekow bo nie pomagaja na moje lęki - a biore 30 mg paro a on mi na to że dorzucimy jeszcze do tego zestawu pramolan 3 razy dziennie i jeszcze benzo doraznie. Ku^wa mac !! Pomaga komus ten pramolan na lęki ??

-- 22 lut 2013, 22:27 --

Biore od 3 dni i ustępuje powoli nadmierna potliwosc i co za tym idzie lęki zmniejszone. Jestem pod wrazeniem tego leku poki co. To pierwszy lek ktory mnie usypia a bralem juz mocne leki typu np. paroksetyna. A podobno to slaby lek

Ja uważam, że to bardzo dobry lek wyciszający i uspokajający, szczególnie brany regularnie, ale doraźnie u mnie też o dziwo pomagał. Spało się też cudnie. Tylko ma taką wadę, że naprawdę nie wolno pić alkoholu - ani przed, ani po pigułce (tak, wiadomo, że z żadnym lekiem nie powinno się pić, ale realistycznie, większość z nas biorących coś np. codziennie w końcu chce się napić i raczej nie szkodzi to, przynajmniej mnie np. z escitilem kompletnie nie przeszkadza). Jak dla mnie najlepsze co istnieje poza benzo, a od którego jest bezpieczniejsze (i które niestety czasem biorę).
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

przez joasia1981k 21 maja 2013, 15:10
Biorę Sympramol od listopada 2012r. Jedną tabletkę rano. jestem bardzo zadowolona z tego leku chodź zauważyłam że chyba trochę osłabło jego działanie. Ale nie zamierzam zwiększać dawki tylko staram sobie jakoś radzić. Planuję w najbliższym czasie zajść w ciążę, czy stosowanie tego leku może być niebezpieczne. Opinie lekarzy są podzielone, a ja nie wiem co robić. Bo z jednej strony lek może szkodzić ciąży a z drugiej strony takie ostre napady lękowe też. Proszę o jakieś wypowiedzi w tym temacie. Z góry serdecznie dziękuję.

przez trombeczka 08 cze 2013, 19:10
Witajcie

Mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie :hide: ale czy próbował ktoś mimo wszystko małą dawkę alkoholu (np jedno piwo, czy trochę whisky) przy braniu opipramolu? Jakie były tego efekty, tylko złe samopoczucie, czy coś gorszego? Pytam, bo w sumie dobrze by było wyjść ze znajomymi nie pijąc ciągle coca-coli
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez In_Chains_Of_DD 12 cze 2013, 20:36
podjadam okazjonalnie Sympramol - czuć działanie na H1 - coś jak wzmocniona hydroksyzyna, niestety mam wrażenie, że przez działanie na D2 wjeżdża na libido a poza tym to trzeba się pilnować z michą, żeby nie utyć ;)

przez ania1234 13 cze 2013, 19:41
Uważam ze ten lek jest bardzo dobry w leczeniu nerwicy. Ja u siebie zauważyłam poprawe po 3 tygodniach, lęki osłabły, zdobyłam wiecej pewnosci siebie ładnie wyciszyły organizm ale podkreślam jeszcze raz jest dobry przy nerwicy na depresje nie działa to są dwie różne choroby choć maja podobne objawy. Biore go rano 1 i w południe 1 tabletka na noc doxepin 10mg .

przez Loris 16 cze 2013, 11:55
Mi też pramolan pomaga lekko wycisza nie powoduje aż takiego pobudzenia jak SNRI i SSRI a co za tym idzie wzmożenia lęków. Tylko czuje się trochę jakoś sztucznie na nim ale w końcu to lek psychotropowy.
Nie namawiam do picia przy nim szczególnie że to lek stosowany w leczeniu abstynencji.
Jak ktoś chce się napić piwka czy dwa to najlepiej zrobić przerwę min 48 godzin w zażywaniu ale to też może być niebezpieczne bo wiadomo po jednym chce sie drugie trzecie itp.

-- Pn cze 24, 2013 7:53 pm --

Rzeczywiście długo się rozkręca u mnie 1,5 miesiąca senność i zamulenie na szczęście minęły.
Loris

przez ania1234 25 cze 2013, 20:52
po 1,5 miesiacu brania czuje ze pomału przestaje działac objawy nerwicy wracają :why:

przez bardzo_chory 28 cze 2013, 14:06
a czy jest jakiś odpowiednik opipramolu /mający podobny profil/ nowszej generacji skoro ten to lek stary /tzn gorszy?/

Sortuj wg