OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez Ina86 23 sty 2013, 19:30
Czy z pramolanem można też wziąć coś na sen? Np. Benosen? Mam już dość tej bezsenności!
Cital 30mg
Miansec 30mg
Afobam doraźnie

przez depas 23 sty 2013, 20:32
Można, byle nie przekroczyć zalecanych dawek. Benosen to bardzo łagodny preparat ziołowy więc nie ma żadnych przeciwwskazań.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez uzytkownik 23 sty 2013, 20:55
Benosen
Osobiście Ci powiem, że szkoda kasy na paramedyki....
uzytkownik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freda 28 sty 2013, 15:12
na mnie pramolan nie działał nawet w dużych dawkach.nie mogę o nim nic powiedzieć
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez xanonymous 08 lut 2013, 00:26
Pramolan nie działa na serotoninę ani noradrenalinę tzn. nie zwiększa poziomu tych neuroprzekaźników tak jak typowe leki przeciwdepresyjne. To jest lek bardzo podobny do hydroksyzyny. Ma znaczne właściwości przeciwhistaminowe (antagonizm H1) co powoduje sedację, czyli uspokojenie (niektórzy mogą to odczuć jako otępienie, zamulenie jak po hydroksyzynie - w zalezności od dawki i wrażliwośći na lek). Działa też antagonistycznie na 5-HT2A co skutkuje efektem przeciwlękowym oraz działa antagonistycznie na receptory dopaminergiczne D2. Wszystkie powyższe właściwości są identyczne dla hydroksyzyny - ma taki właśnie mechanizm działania - tyle że może nieco mocniejszy czy słabszy.

To co odróżnia go od hydroksyzyny to wpływ na receptory α-adrenergiczne. Dodatkowo działa na receptor histaminowy H2 blokując go co może zmniejszać szybkość bicia serca i być pomocne jeśli ktoś ma takie problemy że mu serce szybciej bije na tle nerwowym.

Po przedłużonym podawaniu zmniejsza wrażliwość receptorów β-adrenergicznych w korze mózgowej (down-regulation) - podejrzewam że ten efekt możne mieć właściwości przeciwlękowe, uspakajające delikatnie- tak jak leki kardiologiczne tzw. betablokery np. propanolol, ktory zdaje się jest właśnie β-blokerem.

Na właściwość przeciwdepresyjną tzn. poprawienie nastroju ma wpływ agonizm - pobudzanie receptorów opioidowych sigma 1 i 2. Ale w przypadku różnych osób efekt może być zupełnie różny, tzn. jednym może poprawić się nastrój a innym może ten nastrój się wręcz pogorszyć, mogą stać się rozdrażnieni.

-- 08 lut 2013, 00:31 --

FioletowaKrowa napisał(a):Czy pramolan pomógł Wam na derealizację?

Po czym masz tą derealizację? Pewnie tak pomoże na derealizację jak hydroksyzyna może pomóc:)

przez Marek1977 08 lut 2013, 01:50
Receptory sigma nie są receptorami opioidowymi.
Conscientia est, necesse est

przez FioletowaKrowa 08 lut 2013, 07:41
Po czym masz tą derealizację? Pewnie tak pomoże na derealizację jak hydroksyzyna może pomóc:)

Derealizację mam po niczym, po prostu mam.

przez xanonymous 08 lut 2013, 19:47
No nie są opioidowe te sigma. Ale tak kiedyś gdzieś wyczytałem - po prostu kiedyś tak sądzono. Dziękujęza sprostowanie :)

przez martin8700 10 lut 2013, 19:28
Mam pytanie czy ktos z was po pramolanie mial okropne bole glowy w poczatkowych dniach brania? i czy wam one przeszly?I pytanie z innej beczki czy jak sadzicie na kazdy organizm jest jakis lek ktory musi zadzialac chodzi o SSRI?CZy moze byc tak ze na organizm wogole nie znajdzie sie lek ktory pomoze
Citabax 20,Propranolol 40,Trittico 75

przez FioletowaKrowa 10 lut 2013, 20:56
Z tego co zauważyłam, neurolodzy lubią przepisywać opipramol na napięciowy bądź migrenowy ból głowy...

przez martin8700 11 lut 2013, 10:15
Odpowie mi ktoś??
Citabax 20,Propranolol 40,Trittico 75

przez afik 11 lut 2013, 20:58
Z SSRI na mnie pozytywnie działa tylko Citabax (Citalopram), dzięki niemu ograniczyłem o połowę zażywanie Alprazolamu. Stosowałem jeszcze Asentre (Sertralina) oraz Seroxat (Paroksetyna), ale nie pomogły. Jest jeszcze kilka, ale póki co pomaga mi Citabax i innych nie próbowałem.
Trzeba pod okiem lekarza spróbować, tylko tak przez kilka miesięcy zażywać (pierwsze dni mogą być niefajne). Na pewno coś pomoże z SSRI.

przez greenlightt 14 lut 2013, 20:18
Dostalam dzisiaj Sympramol w połączeniu z Mirtorem, obydwa na noc (miało byc na efektywniejszy sen) ale z tego co piszecie boje sie ze bede jeszcze bardziej senna w ciągu dniach niż dotychczas... :( zaczynać branie?

przez depas 14 lut 2013, 23:48
greenlightt, po tych lekach, zwłaszcza Mirtorze prawie na pewno będziesz senna w dzień, ale taki stan nie będzie utrzymywał się w nieskończoność. U mnie po dwóch tygodniach na Mirtorze senność praktycznie ustąpiła, a w nocy wciąż spałem doskonale. Sympramol też nie usypia wiecznie, gorzej gdybyś musiała brać go w ciągu dnia.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg