Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie chce wam powiedziec,ze od zeszlego tygodnia nie biore juz pramolanu.Ten lek okazal sie nie dla mnie,bo on powoduje zaburzenia rytmu serca i na mnie ten skutek uboczny wlasnie zadzialal.Podobno to lek stareszej generacji i znowu ide do lekarza po inny lek.Mam juz dosc,a czuje sie tak zle momentami,brzuch i zoladek mnie boli na przemian.Zawroty glowy wrocily i problem z oddychaniem,zaczynam juz panikowac i miec dosc tego zycia z nerwica.Pozdrawiam.Trzymajcie sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRAMOLAN to jest jeden wielki SKUTEK UBOCZNY!!

zażywam go 3 tygodnie, może ktoś powie, że to krótko i powinnam być cierpliwa, ale jak tu być cierpliwym, jak on sprawia, że nie robię w życiu nic poza spaniem i siedzeniam na kompie! śpię paręnaście godzin na dobę. całą noc i kilka drzmek w dzień. moja koncentracja i zdolność do myślenia (z którymi było ciężko jeszcze przed lekami) są teraz na poziomie zerowym. nic mi się nie chce, kompletnie nic nie robie, nie łażę na wykłady, bo nie chce mi się dupy ruszyć. konkretne zmulenie, otępienie..

 

aha, zapomniałam dodać, że póki co pozytywnych skutków nie zaobserwowałam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore go 4 dzień,fakt troche uspokaja,ale kołatania serca dalej mam,boje sie że za jakiś czas bedzie dla mnie zasłaby:/ a nie chce psychotropów czekam narazie na wizyte u psychiatry.

 

[ Dodano: Czw Kwi 06, 2006 4:08 pm ]

no... odstawiłem pramolan,jedna tabletka działała uspokajająco przez max 4 godziny,a po około 6-7 od połknięcia straaasznie mi sie chciało spać,więc albo spałem,albo nie spałem bo męczyło mnie kołatanie serducha,nie wiem po co komu taki lek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem wam ze na mnie ten lek cudownie zadziałał biore go juz drugi tydzien i czuje sie o niebo lepiej, wczesniej brałem serotax lecz on na mnie zadziałał odwrotnie ataki sie nasiliły mam teraz nadziej że ten stan utrzyma sie troszke dłużej bo w przyszłym miesiącu ide na psychoterapie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was wszystkich po przeczytaniu waszych opini jestem jakby weteranem Pramolanu ja biore go juz 10 lat .

oczywiści z innymi lekami teraz jestem na etapi 1/2 na noc.

poczatki były tragiczne , a mianowicie sen który towarzyszył mi przez cały dzień.

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc justysia

ja bralam pramolan pare miesiecy nie pomogl

na depresje dostalam trittico cr depresja jakby zniknela, dziala tez przeciwlekowo ale jak dla mnie za slabo

dostalam wiec seroxat biore dopiero 8 dni jest ciezko ale coraz lepiej wspomagam sie cwiarteczka afobamu jak ide do pracy

nie boj sie zmiany lekow tylko na poczatku jest zle a potem coraz lepiej i lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie bylem dzis u lekarza i dostalem Pramolan 2x dziennie nigdy wczesniej nie bralem zadnego antydepresanta itp. wiec troche sie obawiam zwłaszcza po przeczytaniu "lek moze zaburzac sprawnosc psychofizyczna" :shock: a jest mi to bardzo nie na ręke poniewaz chodze do szkoły 1 klasa technikum, nerwica nie pozwala mi sie skoncentrowac brałem do tej pory Kalms (ziołowy lek) + magnez ale nie pomagało na najgorszy objaw nerwicy u mnie czyli trzesienie rak, nóg i szyi i czasami drgawki :( dostalem ten pramolan podobno dziala tylko usypiajaco, najwyzej jak bede za bardzo spiacy to odstawie bo nie bede mial innego wyjscia, a wydaje mi sie ze bede senny poniewaz nigdy wczesniej nie mialem kontaktu z lekiem typu psychotropu.

 

pozdrawiam

 

jak sadzicie czy ten lek zahamuje drgania :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam pramolan, ale mi nie pomagał. to lek z grupy TLPD, czyli starej generacji, one mają od cholery skutków ubocznych.

jeżeli to pierwszy twój antydepresant, to przygotuj się na to, że możesz zaliczyć jeszcze kilka innych, jeśli ten ci nie przypasuje i nie pomoże..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×