OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez LucP84 09 paź 2012, 13:53
Biorę od kilku tygodni i chyba go odstawię bo obniża mi prawdopodobnie ciśnienie i powoduje kołatanie serca. Myślałem że te kołatanie na tle nerwowym, ale dziś na oddziale dziennym miałem mierzone ciśnienie i chyba 100/60 było. Kołatanie miałem już wcześniej, ale myślałem że to na tle nerwowym a chyba z niskiego ciśnienia.
LucP84

przez Dziwne 11 paź 2012, 20:02
miesiąc już biorę maksymalną dawkę, w między czasie zacząłem studia, i pije 3 x w tygodniu 3 piwka do towarzystwa :/ nie umiem się powstrzymać, a mam to brać jeszcze 2 miesiące ehhh... :-| jak przychodzi impreza to od rana nie biorę promalonu. Jak myślicie jak pije powinienem odstawić na ten czas czy dalej brać ?

przez afik 11 paź 2012, 20:14
Od kilku lat mam nerwicę lękową. Biorę Xanax 0,5 mg 3 - 4 razy dziennie.
Około 3 miesiące temu byłem u lekarza, chciałem coś zrobić z tym Xanaxem, schodzić z niego stopniowo.
Lekarz zapisał mi Citabax 20 mg, czuje się nawet lepiej, biorę 1 tabletkę rano już prawie 3 miesiące (w ulotce pisze że na nerwicę lękową zaczyna działać po 3 miesiącach). W między czasie miałem schodzić z Xanaxu ale nie udało się. Ostatnio lekarz zastosował inną metodą.
Otóż oprócz Citabax mam brać 3 razy dziennie Xanax 0,5 mg po pół tabletki, a Pramolan 2 razy dziennie po 1 tabletce.
Po trzech tygodniach już tylko pół tabletki xanaxu 0,5 mg rano, a Pramolan 2 razy dziennie po 1 tabletce.
Po kolejnych trzech tygodniach już bez Xanaxu, a Pramolan 3 razy dziennie po 1 tabletce.

Pramolan to lek starej generacji, lekarz chce nim zastąpić Xanax, twierdzi że Pramolan można potem łatwiej odstawić niż Xanax.
Przy braniu Pramolan trzeba szczególnie zwracać uwagę na alkohol (trochę poczytałem o nim), jest bardzo wrażliwy, przy Xanaxie raczej nie było jakiegoś większego ryzyka. Nie przepijałem nim alkohol :) Chodzi mi bardziej o to, że teraz będzie trzeba uważać, bo to lek starej generacji.
Trochę mnie też martwi fakt, że Pramolan trzeba zawsze brać przed lub po posiłku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dziwne 11 paź 2012, 20:55
no nie wiem ja pije na promalonie. Po jakimś czasie dostaje lekkiej zwiechy, ale potem mija i jest normalnie, ale maksymalnie piłem przy 2 tabletkach, albo odstawiając, przy 4 się nie odważyłem. Trochę to źle wróży na moją terapie :? Xanax też biorę 3-4 x w tygodniu 0,5 rano.

przez laurka1978 18 paź 2012, 23:15
witam,
jestem tu nowa, dostałam sympramol niedawno a zdecydowałam się na wzięcie jego dopiero dzisiaj.
po wszystkich komentarzach, miałam różne nastawienie do tego leku, a z moim totalnie antynastawieniem do tego rodzaju terapii, ledwo co zdecydowałam się go wziąć. Właściwie, to nieustający od prawie 2 tygodni ból głowy, zmusił mnie do wzięcia w końcu tego medykamentu. Ze strachem oczekiwałam swojej reakcji, próbując jednocześnie się czymś zająć, żeby w razie czego może "nie zauważyć" złej reakcji.
lek wzięłam godzinę temu i powiem szczerze...jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Senność, minimalna, ale za to jakiś taki luz i trochę plącze mi się język, poza tym zbiera mi się na głupkowate żarty i chce mi się cały czas gadać:) jednym słowem czuję się jakbym była na rauszu, tyle, że bez kręcenia się w głowie:)
mam brać przez miesiąc 0-0-1, na prawdopodobnie napięciowe bóle głowy.

pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

agnieszka

przez afik 19 paź 2012, 15:13
Widzę, że działa jak benzodiazepina :) Po pierwszym zażyciu Xanaxu czułem się wspaniale.
Ciekawy jestem jak jest z odstawieniem Pramolanu, czy bardzo uzależnia ?

przez uzytkownik 19 paź 2012, 15:51
W ogóle.
uzytkownik

przez FioletowaKrowa 24 paź 2012, 19:56
Ja na pierwszy ogień dostałam seroxat, bez żadnych uspokajaczy. Przeżyłam koszmar, odstawiłam, zmieniłam lekarza i teraz mam taki zestaw: Propranonol, na kołatanie i szybkie bicie serca 3x po 1/4 tabl, Orizon 1/4 na noc i sympramol 2 3x dziennie. Może w końcu coś zadziała.

przez afik 24 paź 2012, 20:50
Czy może ktoś porównać Xanax do Pramolan ? Czy działają podobnie ?

przez kasia000 26 paź 2012, 14:15
spróbowałm 1 tabletkę pramolanu i powiem ,że lek całkiem całkiem zniknęło ściskanie żołądka na tle nerwowym ,przyjemny lek.
Narazie póki co zostaję przy swoich lekach ale mam go na uwadze jak coś się u mnie źle podzieję zacznę go brać stale.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez uzytkownik 26 paź 2012, 14:41
afik napisał(a):Czy może ktoś porównać Xanax do Pramolan ? Czy działają podobnie ?

Nie. Ja biorę 200 mg pramolanu, a doraźnie Xanax 1 mg. Nawet nie ma co porównywać.
uzytkownik

przez afik 26 paź 2012, 17:04
Czyli mam rozumieć, że Xanax jest dużo mocniejszy ?

przez uzytkownik 26 paź 2012, 17:11
afik napisał(a):Czyli mam rozumieć, że Xanax jest dużo mocniejszy ?

Tak.
uzytkownik

przez afik 31 paź 2012, 13:21
Za niedługo będą brał Pramolan z coraz mniejszą dawką Xanaxu.
Jak byście określili siłę działania na lęki Pramolanu w porównaniu do Xanaxu.
Na pszykład Xanax to 100% a Pramolan to 20% (czy 30%, czy 40%,...) działania na lęki ?

Sortuj wg