OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez cytrynka84 29 lip 2012, 23:22
Na sen,ale raczej doraźnie,jak chce zasnąć i o wszystim zapomnieć,bo następny dzień po zażyciu totalna'zamula",ale czasem muszę bo nie daje rady,problemy mnie przerastają...
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez xanonymous 30 lip 2012, 11:13
Dysforia (przeciwieństwo euforii) - Polega na wyolbrzymianiu pewnych sytuacji oraz innych bodźców, co powoduje reakcje gniewne, złość lub wręcz agresję chorego. Ogólna drażliwość, wybuchowość, zrzędliwość, rozdrażnienie.

przez Autumn 26 sie 2012, 15:00
Mnie osobiście Pramolan pomaga. Cierpię na PTSD od czasu bycia naocznym świadkiem nagłej śmierci bliskiej osoby, mam nerwicę lękową, przy napadach wydaje mi się, że umieram albo boję się o życie narzeczonego. Mam też depresję. Nie byłam jeszcze u psychiatry, wizyta za 3 tygodnie, ale znajoma lekarka przepisała mi póki co Pramolan właśnie, biorę 1-0-1 i widzę poprawę. 1. opakowanie brałam tylko 50mg na noc, ale pomagało mi to tylko w zaśnięciu (po 2 godzinach od zażycia senność i wyciszenie), a następnego dnia już było tak jak wcześniej, dlatego przy kolejnych 2. opakowaniach dołożyłam 50mg rano również. Z chęcią dołożyłabym też 50mg po południu, ale już mi nie starczy tych pigułek do wizyty jeśli tak zrobię.

Jestem zdecydowanie spokojniejsza, mam troszkę lepszy nastrój, świat wydaje się ciut mniej szary. Nie dopadają mnie ataki lęku tak często już, nie bolą mnie różne narządy i części ciała na tle nerwicowym - to dla mnie najważniejsze chyba, bo ciągle latam po lekarzach, często za duże pieniądze (żeby szybciej) i wyniki mam w dużej mierze w porządku mimo różnych bóli i złego samopoczucia, zaczynam sobie jednak uświadamiać, że nerwica również i takie najprawdziwsze, długotrwałe fizyczne objawy może dawać, nie tylko sercowe, a fakt, że po Pramolanie te bóle zaczynają zanikać tylko mnie w tym utwierdza. Przykład: przez tydzień dzień w dzień dusiłam się, płuca bolały, miałam wrażenie, że mają zmniejszoną objętość, straszne męki, bo to nie było w formie ataków, tylko trwało cały dzień, zapisałam się już nawet do pulmonologa, przekonana oczywiście, że to przewlekła obturacyjna choroba płuc (ta wikipedia...) i czeka mnie śmierć (schiza nerwicowca). Po 3 dniach (!) brania Pramolanu 1-0-1 po bólu płuc nie ma śladu.

Jako ciekawostka - mam też wyjątkowo bujne sny, co noc śnią mi się różne rzeczy ze skomplikowanymi wątkami, które w dodatku zapamiętuję. Efekty uboczne? Żadnych, poza może lekką sennością w ciągu dnia czasem, ale to mi nie przeszkadza i może być również spowodowane faktem, że nie piję kawy itd. a wręcz jeszcze melisę, tak mi weszło w nawyk od czasu zaczęcia się tej nerwicy, że wolę być senna niż pobudzona, bo to mniejsza szansa na atak. Ale jeśli ktoś nie ma z tym problemu, to filiżanka kawy powinna temu zaradzić.
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 26 sie 2012, 15:34
Ja od kilku dni jestem na opipramolu, 50-50-0 (z racji tego, że wieczorem wcinam mianserynę na sen, więc tylko 2 dawki dziennie opipramolu mam). Zresztą i tak zmienie lada dzień na 50-100-0. Raz mi się zdarzyło wziąć jedną po drugiej i dużo lepiej się czułem niż na 50.

Także odczułem jego działanie. Dużo lepiej wycisza niż ta cała reszta SSRI itd. Wyłączyło mi to trochę moją nadpobudliwość (może z czasem jeszcze się poprawi) - nie mogłem się na niczym skupić, musiałem chodzić, co chwile wstawać. Nie potrafiłem nawet w spokoju oglądać TV, bo ciągle mnie nosiło. Na razie oceniam zdecydowanie na plus.

PS. W Niemczech jest najczęściej przepisywanym lekiem na zaburzenia lękowe (statystyki z 2011 roku, więc świeże) - w przeciwieństwie do Polski, gdzie prym wiodą SSRI. A tu kilka ciekawostek:

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca ... 9JAhYoJ5jg

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca ... zaTaXHP0AQ
uzytkownik

przez kasia000 28 sie 2012, 08:57
kusi mnie spróbowac tego leku..mam go nawet w domu.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Dziwne 05 wrz 2012, 15:44
Pramolan działa na mnie bardzo dobrze, biorę 1-0-1. Mam tylko problem z brakiem apetytu, tak jak by mi się zmniejszył 3 krotnie. Rano w ogóle nie czuję apetytu dopiero o 14 jem bułkę, bez obiadu i kolacje małą. To u mnie problem bo jestem chudy jak anorektyk :( . Czy ten objaw minie z czasem ??

przez jasaw 05 wrz 2012, 17:21
Dziwne, czy brak apetytu pojawił się wraz z zażywaniem tego leku? Ja także łykałam Pramolan i nie zauważyłam takich objawów :mhm:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez lula221 05 wrz 2012, 20:58
U mnie jest odwrotnie.Pramolan powoduje,że mam większy apetyt i troszke przytyłam..a wolałabym nie ;)

przez Maciej farmaceuta 06 wrz 2012, 12:18
DziwnePowinno minąć.ile czasu bierzesz?

przez Dziwne 06 wrz 2012, 13:59
9 dni

przez JużTuByłem 12 wrz 2012, 15:30
Ja też biorę pramolan od 3 dni efektu zbytnio nie widzę po zażyciu.Zobaczymy w pożniejszej fazie zażywania.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez e2409 12 wrz 2012, 17:33
Witam, ja potraktowałam Pramolan jako lek awaryjny. Jak zaczęłam się "telepać",czyli kołatanie serca, duszność, prawie mdłości i nie pomagała melisa,waleriana i ziołowe uspokajacze to wzięłam Pramolan 50 mg. Po 20 min od zażycia poczułam się lepiej. Po 9 godz. znowu telepanie i znowu lek. Brałam go przez 4 dni bo tak mi pomagał. 5 dnia gdy wzięłam ranną porcję to poczułam się jak w letargu,osłabiona, prawie uśpiona, chodziłam tak przez cały dzień. Doszłam do wniosku,że telepanie minęło a lek działa nadal , usypia i uspokaja przez co jestem taka słaba,bez energii. Odstawiłam go. Czuję się lepiej. Nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam? Może lepiej go brać tylko kiedy czuję się źle? Lekarza mam za miesiąc to zapytam. A Wy co sądzicie na ten temat?

przez lula221 12 wrz 2012, 19:01
e2409,ja biorę Pramolan od maja.Natychmiast zaczął działać,tzn uspokoił,mineły tez lęki.Jednak przez około 2 miesiące czułam senność i słabość,która po około 2 godzinach mijała.Teraz nie mam juz chyba żadnych ubocznych,oprócz niestety,zwiększonego apetytu.Zdecydowanie tez poprawiło się moje samopoczucie i żywotność.Nie czuje sie rewelacyjnie ale przy nerwicy to chyba normalne,jednak dzięki temu lekowi moge w miare normalnie funkcjonować,chodzic do pracy,wyjeżdzac na wakacje itp.Mimo,że brałam SSRI ,nie pomogły mi zbytnio i miały o wiele wiecej skutków ubocznych.jesli masz silna nerwice i lęki,to powinas brac kilka miesięcy Pramolan.Jesli jednak miewasz tylko czasami telepania itp,to ja na Twoim miejscu brałabym je tylko w takich sytuacjach.Pozdrawiam.

przez e2409 13 wrz 2012, 19:21
lula221, dzięki za odzew :smile: . Jestem w fazie eksperymentowania z lekami bo dopiero od ok. 3 miesięcy wpadłam na pomysł,że może można by było pomóc sobie lekami i czułabym się lepiej. Na razie lekarka zdiagnozowała mi CHAD , przepisała leki i kazała robić wykresy samopoczucia. Więc robię :smile: Nie ma jakiś rewelacji w samopoczuciu ale pocieszam się,że mogłoby być gorzej. Pozdrawiam serdecznie.

Sortuj wg