OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
64%

Nie
20
33%

Zaszkodził
2
3%

Liczba głosów : 61

przez Angst 22 maja 2012, 00:14
bsn napisał(a):Jaki czas przed snem powinno zażywać się Pramolan, żeby ułatwił zasypianie i polepszył sen? Mam brać 1 tabletkę 50 mg wieczorem, ale nie wiem o której godzinie... Nie dopytałem lekarza, a nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.

To moze byc indywidualne, ale mozesz sprobowac ok. 2 godziny przed snem. Jesli zacznie Cie za wczesnie "zamulac" to nastepnym razem wez pozniej.

przez lula221 23 maja 2012, 18:16
A czy biorąc Pramolan mogę brac aspirynę na ból głowy?

-- 23 maja 2012, 18:22 --

Paloma,ja bym na Twoim zdjęciu poszła do lekarza pierwszego kontaktu,napewno przepisałby Ci Pramolan.Ja tez nie za bardzo moge brac leki z grupy SSRI.

przez PaulaW 27 cze 2012, 12:59
A czy ktos mial z was zapisany sympramol z jakims innym lekiemm przeciwdepresyjnym np. xetonar itp.? Bo ja sie obawiam,ze moja lekarka chce mnie wykonczyc iloscia lekow,od dwoch dni mam brac xetonar rano, sympamol wieczorem i sedam rano i wieczorem. Ona chyba oszalala. Dzwonila dzis do innego psychiatry,ale wizyta dopiero za 2 tygodnie. Moze ktos mi cos napisze co o tym mysli. Mysle zebz brac tylko sympramol ,bo ogolnie cierpie na nerwice i leki ogolne,ale teraz to juuz doszly lęki o to,ze mam brac tyle lekow.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jasmina88 04 lip 2012, 13:48
Hej,
macie jakieś opinie? Czy to jest lek, który może przepisać tylko psychiatra?

Jak się po nim czujecie?
stukot w mojej głowie

przez rafka 04 lip 2012, 14:06
Pamiętam brałam to z 5 lat temu. Jak u mnie jakiś super efektów nie było, ale też mi nie zaszkodził.
Jak dla mnie to taki lżejszy lek.
rafka

przez xanonymous 13 lip 2012, 19:29
Potrzebowałbym kilku informacji na temat tego leku. A mianowicie jaką ma on siłę działania na poszczególne receptory , na które działa (σ1, σ2, D2, 5-HT2, H1, H2, mACh)

np. klomipramina działa na receptot H1 jako antagonista z siłą (Ki = 31 nM)
Hydroxyzyna -> (Ki = 2 nM)
a Opipramol Ki= ??nM.

Im mniejsza wartość tym lek działa silniej. A antagonizm H1 wywołuje sedację, której ja bardzo nie lubie :smile:

-- 13 lip 2012, 20:06 --

Ehh, łyknołem jakoś godzine temu 50mg. I jakieś otumanienie mnie ogarneło jak bym zazył z 5 mg hydroksyzyny:/

-- 14 lip 2012, 02:17 --

Czy ktoś z was odczuł po tym leku "rozjaśnienie nastroju", cokolwiek to znaczy, bo tak piszą o tym leku? Podniesienie na duchu, poprawę nastroju? Ja po pierwszej tabletce poczułem gdzieś po 45 minutach raczej zaciemnienie nastroju. Zastanawiam się w ogóle czy dalej brać ten lek. Możę ewentualnie łykne go tuż przed samym zaśnięciem jak będę lezał już w łóżku i zasypiał, tak abym nie czuł tego otumanienia /zaciemnienia umysłu.

przez Paloma 27 lip 2012, 09:26
Chciałabym się podzielić z Wami, iż wczoraj zaskoczyła mnie moja psychiatra, od dwóch miesięcy biorę Citaxin, czuje się o wiele lepiej,lęki są rzadziej a jak występują to są namiastką tego co było, ale jeszcze nie wyjeżdżam bo nadal się boję,(agorafobia), lekarka zaproponował, że powinnam powoli zacząć jeździć poza Bydgoszcz. Zapisała mi dodatkowo Pramolan oraz Propranolol, bardzo się zdziwiłam gdyż sądziłam, że Pramolan należy brać długo a nie doraźnie a ona zaleciła brać go godzinę przed planowanym wypadem:) coś mi się nie chce wierzyć, że Pramolan podziała:(

przez cytrynka84 27 lip 2012, 12:46
xanonymous, A Tisercin jak silnie działa na H1 i wogole na inne receptory , odpowiedzialne za sedacje? Sorry wiem pisze nie w tym topicu.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez xanonymous 28 lip 2012, 17:47
Nie moge nigdzie znaleźć konkretnej wartośći Ki. Ale np. olanzapina ma dla H1 Ki=7nM, jej dzialanie sedatywne okreslane jest jako silne. Natomiast chlorpromazyna, levomepromazyna(Tisercin) i klozapina ma bardzo silne wlasciwosci sedatywne. Levomepromazyna silniej dziala sedatywnie niz chlorpromazyna. Klozapina ma Ki=3nM ale nie wiem czy dziala silniej czy slabiej niz te dwie pozostale substancje. W każdym razie Tisercin bedzie miał zblizoną wartość do klozapiny czyli coś około Ki=3nM.

przez cytrynka84 28 lip 2012, 20:30
xanonymous, serdeczne dzięki za info.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez xanonymous 29 lip 2012, 08:45
Hmm.. na angielskiej wikipedi pisze żę ma silne działanie blokujące adrenergiczny receptor Alpha1 (α1) a to z koleji też ponoć wywołuje sedacje, i średnie działanie na H1. Także tego...

przez Michałek 75 29 lip 2012, 09:42
Ja biorę Pramolan ponad 2 miesiące przy odstawieniu xanaxu . Biorę tylko wieczorem , swoje robi czyli usypia . Mam silniejsze bicie serca , tylko nie wiem czy to nie jest spowodowane odstawieniem .
Always Look on the Bright Side of Life ...

przez cytrynka84 29 lip 2012, 12:40
xanonymous, dziękuję za wyczerpująca informacje. To do mnie dotyczy Tisercinu,tak?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez xanonymous 29 lip 2012, 21:32
Tak, to dotyczy Tisercinu. A na co to bierzesz?

Natomiast czytałem gdzieś że opipramol projektowano by działał podobnie do Imipraminy, tyle że wyszło im chyba raczej coś na wzór hydroksyzyny (bo ta działa na 5th2a i d2, podobnie jak opipramol) ze slabszym nieco efektem sedatywnym (H1) i dodatkowo z agonizowaniem (aktywacją) receptorów sigma. A jak podaje angielska wikipedia agonizowanie receptorów sigma możę mieć różny efekt w zależności od osoby - jedni mogą odczuć euforię ze znacznym efektem przeciwdepresyjnym a inni mogą odczuć dysforie, uczucie dyskomfortu i niepokoju.

Sortuj wg